F1 Podiumvoorspellingen
Wat is jouw podiumvoorspelling voor de aankomende GP?
De voorspeller F1-Fansite datamodel
Vorm in het kampioenschap en recente vorm. De startopstelling wordt na de kwalificatie weergegeven, waarna de kansen worden bijgewerkt.
Kimi AntonelliMercedes · #1240%om te winnen
George RussellMercedes · #6312%om te winnen
Max VerstappenRed Bull · #38.2%om te winnenVoorspel het podium
Je hebt een gratis F1-Fansite-account nodig om je podiumvoorspelling te doen en hogerop te komen in het seizoensklassement.
Meld je aan of schrijf je inAlle 22 coureurs: kansen op winst, podiumplaats en punten
| # | bestuurder | overwinning | podium | Punten | Waarom |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kimi AntonelliMercedes | 40% | 82% | 100% | P1 in het kampioenschap · 4 podiumplaatsen in de laatste 5 |
| 2 | George RussellMercedes | 12% | 41% | 97% | P2 in het kampioenschap · 3 podiumplaatsen in de laatste 5 |
| 3 | Max VerstappenRed Bull | 8.2% | 30% | 93% | P5 in het kampioenschap · 4 podiumplaatsen in de laatste 5, 1 DNF |
| 4 | Lewis HamiltonFerrari | 8.2% | 29% | 93% | P3 in het kampioenschap · 1 podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 5 | Charles LeclercFerrari | 7.2% | 26% | 90% | P4 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 6 | Lando NorrisMcLaren | 6.7% | 24% | 89% | P6 in het kampioenschap · 2 podiumplaatsen in de laatste 5, 1 DNF |
| 7 | Isaac HadjarRed Bull | 3.9% | 14% | 72% | P8 in het kampioenschap · 1 podiumplaats in de laatste 5 |
| 8 | Oscar PiastriMcLaren | 3.6% | 14% | 72% | P7 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5 |
| 9 | Liam LawsonRacing Bulls | 1.8% | 6.9% | 44% | P9 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5 |
| 10 | Arvid LindbladRacing Bulls | 1.5% | 5.5% | 38% | P11 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5 |
| 11 | Pierre GaslyAlpine | 0.9% | 3.7% | 26% | P10 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 12 | Nico HulkenbergAudi | 0.9% | 3.3% | 25% | P16 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5 |
| 13 | Franco ColapintoAlpine | 0.8% | 3.1% | 24% | P12 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 14 | Oliver BearmanHaas | 0.7% | 2.5% | 20% | P13 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 15 | Esteban OconHaas | 0.7% | 2.5% | 19% | P18 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 16 | Gabriël BortoletoAudi | 0.6% | 2.5% | 18% | P14 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5 |
| 17 | Carlos SainzWilliams | 0.5% | 2.1% | 16% | P17 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 18 | Fernando AlonsoAston Martin | 0.5% | 2.1% | 17% | P15 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 2 DNFs |
| 19 | Sergio PérezCadillac | 0.4% | 1.6% | 13% | P21 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 1 DNF |
| 20 | Alex AlbonWilliams | 0.4% | 1.4% | 12% | P19 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 2 DNFs |
| 21 | Lance StrollAston Martin | 0.3% | 1.3% | 11% | P23 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 4 DNFs |
| 22 | Valtteri BottasCadillac | 0.3% | 1.4% | 11% | P22 in het kampioenschap · geen podiumplaats in de laatste 5, 2 DNFs |
Podium = kans op een top-drie finish, Punten = kans op een top-tien finish. Afgerond; de winstkolom telt op tot 100%.
Seizoensstand · 2026
Hoe de Predictor werkt
Geen bookmakers, geen quoteringen: alle cijfers komen uit de resultatendatabase van F1-Fansite. Elke coureur krijgt een score op basis van onderstaande factoren; de race wordt vervolgens 10,000 keer gesimuleerd en we tellen hoe vaak elke coureur wint, op het podium eindigt of punten scoort. Weersomstandigheden en betrouwbaarheid worden niet meegenomen in de berekening, en dat staat er ook bij. Gridstraffen tellen mee zodra de officiële startopstelling bekend is.
Voordat de kwalificatie plaatsvindt, is het model eerlijk over de kansen: drie of vier kandidaten delen de meeste kans. Na de kwalificatie neemt het raster het over en wordt de voorspelling scherper.
Kalibratie dit seizoen: toen er 7% stond, gebeurde het in 0% van de gevallen; toen er 15% stond, gebeurde het in 8% van de gevallen.
One F1 fancommentaar op “F1 Podiumvoorspellingen"
💬 Doe mee aan het gesprek — bekijk de laatste reacties van F1 fans →
Wat is jouw F1 mening als fan?
Je hebt een gratis F1-Fansite-account nodig om mee te praten. Meld je aan of schrijf je inHet duurt maar een moment.














Kimi, Max en George staan in de top 3, maar er wordt wel flink wat chaos en een hoog uitvalpercentage verwacht.
Veel succes allemaal.