Tor Zandvoort – F1 Układ toru, rekordy i zwycięzcy

Circuit Zandvoort
2026 Tor Formuły 1

Circuit Zandvoort

holenderski F1 GP, Zandvoort

1952
Pierwsze Grand Prix
36
Grand Prix
4
Najwięcej zwycięstw kierowców
8
Najwięcej zwycięstw konstruktorów

Tor Circuit Zandvoort położony jest wśród wydm na holenderskim wybrzeżu Morza Północnego, zaprojektowany przez Johna Hugenholtza i otwarty w 1948 roku. Po tym, jak gościł Grand Prix Holandii w latach 1952-1985, powrócił do kalendarza Formuły 1 w 2021 roku po gruntownej modernizacji przeprowadzonej przez włoską firmę Dromo, która wprowadziła efektowne nachylenie na zakręcie nr 3 (Hugenholtzbocht) i ostatnim Arie Luyendykbocht. Ten 4.259-kilometrowy, 14-zakrętowy tor słynie z wąskiego, pofałdowanego i trudnego do wyprzedzania odcinka.

Gdzie na świecie

Każdy tor, na którym odbył się Grand Prix Formuły 1. Rozmiar znacznika wskazuje ich liczbę, a kolor zielony oznacza tory w tegorocznym kalendarzu.

Układ i fakty
Schemat układu obwodu Zandvoort

Geometria toru

Dystans okrążenia4.259 km / 2.646 mil
Typ obwoduObwód stały
DRS StrefyStrefy 2
Zmiana wysokości14 metrów / 46 stóp
Kierunek jazdyZgodnie z ruchem wskazówek zegara ↻
Narożniki14 rogów
(3 niskie / 9 średnich / 2 wysoka prędkość)

Napędzanie popytu

Wydajność

Zwycięstwa według pozycji na starcieP150%P228%P32.8%P45.6%P55.6%P6 +8.3%na podstawie 36 ras
Pole pozycja bocznaLewa strona
Prędkość maksymalna315 km / h. (196 mil / h)
Średnia prędkość wyścigu216 km / h. (134 mil / h)
Strata czasu na alei serwisowej20.0 sekund
Rekord okrążenia1:11.097 (216 kilometrów na godzinę / 134 mil na godzinę)
(Lewis Hamilton, 2021)
Mercedes W12 · Mercedes
obecny układ, od 2021 r.

Strategia wyścigu

Dziedzictwo

Otwierany1948 (78 lata temu)
Lokalna strefa czasowaEurope/Amsterdam (CET, UTC+01)
projektantJana Hugenholtza
WłaścicielCircuit Park Zandvoort BV
Oficjalna strona internetowawww.circuitzandvoort.nl

Powierzchnie i opony

History
Zwycięzcy i podia

F1 zwycięzcy i podia

Nie.RokpodiumZespół Najszybsze okrążenieOkrążeniaEfekty
3620261 Wielka Brytania Lando Norris 2:04:44.859
2 Włochy Kimiego Antonelliego + 11.536
3 Wielka Brytania George Russell + 15.906
Wielka Brytania McLaren
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
1:14.230Monaco Charles LeclercWłochy Ferrari722026 Raport z wyścigu i wyniki
3520251 Australia Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , 1:38:29.849
2 Holandia Max Verstappen + 1.271
3 Francja Izaak Hadjar + 3.233
Wielka Brytania McLaren
Austria Red Bull
Włochy Wyścigi Byków
72Raport z wyścigu i wyniki z 2025 r.
3420241 Wielka Brytania Lando Norris 1:30:45.519
2 Holandia Max Verstappen + 22.896
3 Monaco Charles Leclerc + 25.439
Wielka Brytania McLaren
Austria Red Bull
Włochy Ferrari
1:13.817Wielka Brytania Lando NorrisWielka Brytania McLaren72Raport z wyścigu i wyniki z 2024 r.
3320231 Holandia Max Verstappen 2:24:04.411
2 Hiszpania Fernando Alonso + 3.744
3 Francja Pierre Gasly + 7.058
Austria Red Bull
Wielka Brytania Aston Martin
Francja Alpejski
1:13.837Hiszpania Fernando AlonsoWielka Brytania Aston Martin72Raport z wyścigu i wyniki z 2023 r.
3220221 Holandia Max Verstappen 1:36:42.773
2 Wielka Brytania George Russell + 4.071
3 Monaco Charles Leclerc + 10.929
Austria Red Bull
Niemcy Mercedes
Włochy Ferrari
1:13.652Holandia Max VerstappenAustria Red Bull72Raport z wyścigu i wyniki z 2022 r.
3120211 Holandia Max Verstappen 1:30:05.395
2 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 20.932
3 Finlandia Valtteri Bottas + 56.460
Austria Red Bull
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
1:11.097Wielka Brytania Lewis HamiltonNiemcy Mercedes72Raport z wyścigu i wyniki z 2021 r.
3019851 Austria Niki Lauda 1:32:29.263
2 Francja Alain Prost + 0.232
3 Brazylia Ayrton Senna + 48.491
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania Team Lotus
1:16.538Francja Alain ProstWielka Brytania McLaren70Raport z wyścigu i wyniki z 1985 r.
2919841 Francja Alain Prost 1:37:21.468
2 Austria Niki Lauda + 10.283
3 Wielka Brytania Nigel Mansell + 1: 19.544
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania Team Lotus
1:19.465Francja René ArnouxWłochy Ferrari71Raport z wyścigu i wyniki z 1984 r.
2819831 Francja René Arnoux 1:38:41.950
2 Francja Patrick Tambay + 20.839
3 Wielka Brytania John Watson + 43.741
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
1:19.863Francja René ArnouxWłochy Ferrari72Raport z wyścigu i wyniki z 1983 r.
2719821 Francja Didier Pironi 1:38:03.254
2 Brazylia Nelson Piquet + 21.649
3 Finlandia Keke Rosberg + 22.365
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Brabham
Wielka Brytania Williams
1:19.780Wielka Brytania Derek WarwickWielka Brytania Toleman72Raport z wyścigu i wyniki z 1982 r.
2619811 Francja Alain Prost 1:40:22.430
2 Brazylia Nelson Piquet + 8.240
3 Australia Alan Jones + 35.500
Francja Renault
Wielka Brytania Brabham
Wielka Brytania Williams
1:21.830Australia Alan JonesWielka Brytania Williams72Raport z wyścigu i wyniki z 1981 r.
2519801 Brazylia Nelson Piquet 1:38:13.830
2 Francja René Arnoux + 12.930
3 Francja Jacques Laffite + 13.430
Wielka Brytania Brabham
Francja Renault
Francja Ligier
1:19.350Francja René ArnouxFrancja Renault72Raport z wyścigu i wyniki z 1980 r.
2419791 Australia Alan Jones 1:41:19.775
2 RPA Jody Scheckter + 21.783
3 Francja Jacques Laffite + 1: 03.253
Wielka Brytania Williams
Włochy Ferrari
Francja Ligier
1:19.438Kanada Gilles VilleneuveWłochy Ferrari75Raport z wyścigu i wyniki z 1979 r.
2319781 United States Mario Andretti 1:41:04.230
2 Szwecja Ronnie Peterson + 0.320
3 Austria Niki Lauda + 12.210
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania Brabham
1:19.570Austria Niki LaudaWielka Brytania Brabham75Raport z wyścigu i wyniki z 1978 r.
2219771 Austria Niki Lauda 1:41:45.930
2 Francja Jacques Laffite + 1.890
3 RPA Jody Scheckter
Włochy Ferrari
Francja Ligier
Kanada wilk
1:19.990Austria Niki LaudaWłochy Ferrari75Raport z wyścigu i wyniki z 1977 r.
2119761 Wielka Brytania James Hunt 1:44:52.090
2 Szwajcaria Clay Regazzoni + 0.920
3 United States Mario Andretti + 2.090
Wielka Brytania McLaren
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Team Lotus
1:22.590Szwajcaria Clay RegazzoniWłochy Ferrari75Raport z wyścigu i wyniki z 1976 r.
2019751 Wielka Brytania James Hunt 1:46:57.400
2 Austria Niki Lauda + 1.060
3 Szwajcaria Clay Regazzoni + 55.060
Wielka Brytania Hesketh
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
1:21.540Austria Niki LaudaWłochy Ferrari75Raport z wyścigu i wyniki z 1975 r.
1919741 Austria Niki Lauda 1:43:00.350
2 Szwajcaria Clay Regazzoni + 8.250
3 Brazylia Emerson Fittipaldi + 30.270
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
1:21.440Szwecja Ronnie PetersonWielka Brytania Team Lotus75Raport z wyścigu i wyniki z 1974 r.
1819731 Wielka Brytania Jackie Stewart 1:39:12.450
2 Francja François Cevert + 15.830
3 Wielka Brytania James Hunt + 1: 03.010
Wielka Brytania Tyrrell
Wielka Brytania Tyrrell
Wielka Brytania March
1:20.310Szwecja Ronnie PetersonWielka Brytania Team Lotus72Raport z wyścigu i wyniki z 1973 r.
1719711 Belgia Jacky Ickx 1:56:20.000
2 Meksyk Pedro Rodríguez + 7.990
3 Szwajcaria Clay Regazzoni
Włochy Ferrari
Wielka Brytania BRM
Włochy Ferrari
1:34.950Belgia Jacky IckxWłochy Ferrari70Raport z wyścigu i wyniki z 1971 r.
1619701 Austria Jochen Rindt 1:50:43.400
2 Wielka Brytania Jackie Stewart + 30.000
3 Belgia Jacky Ickx
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania March
Włochy Ferrari
1:19.230Belgia Jacky IckxWłochy Ferrari80Raport z wyścigu i wyniki z 1970 r.
1519691 Wielka Brytania Jackie Stewart 2:06:42.080
2 Szwajcaria Jo Siffert + 24.520
3 Nowa Zelandia Chris Amon + 30.510
Francja Matra
Wielka Brytania Team Lotus
Włochy Ferrari
90Raport z wyścigu i wyniki z 1969 r.
1419681 Wielka Brytania Jackie Stewart 2:46:11.200
2 Francja Jean-Pierre Beltoise + 1: 33.930
3 Meksyk Pedro Rodríguez
Francja Matra
Francja Matra
Wielka Brytania BRM
90Raport z wyścigu i wyniki z 1968 r.
1319671 Wielka Brytania Jim Clark 2:14:45.100
2 Australia Jack Brabham + 23.600
3 Nowa Zelandia Denny Hulme + 25.700
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania Brabham
Wielka Brytania Brabham
90Raport z wyścigu i wyniki z 1967 r.
1219661 Australia Jack Brabham 2:20:32.500
2 Wielka Brytania Graham Hill
3 Wielka Brytania Jim Clark
Wielka Brytania Brabham
Wielka Brytania BRM
Wielka Brytania Team Lotus
90Raport z wyścigu i wyniki z 1966 r.
1119651 Wielka Brytania Jim Clark 2:03:59.100
2 Wielka Brytania Jackie Stewart + 8.000
3 United States Dan Gurney + 13.000
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania BRM
Wielka Brytania Brabham
80Raport z wyścigu i wyniki z 1965 r.
1019641 Wielka Brytania Jim Clark 2:07:35.400
2 Wielka Brytania John Surtees + 53.600
3 Wielka Brytania Peter Arundell
Wielka Brytania Team Lotus
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Team Lotus
80Raport z wyścigu i wyniki z 1964 r.
919631 Wielka Brytania Jim Clark 2:08:13.700
2 United States Dan Gurney
3 Wielka Brytania John Surtees
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania Brabham
Włochy Ferrari
80Raport z wyścigu i wyniki z 1963 r.
819621 Wielka Brytania Graham Hill 2:11:02.100
2 Wielka Brytania Trevor Taylor + 27.200
3 United States Phil Hill + 1: 21.100
Wielka Brytania BRM
Wielka Brytania Team Lotus
Włochy Ferrari
80Raport z wyścigu i wyniki z 1962 r.
719611 Niemcy Wolfgang von Trips 2:01:52.100
2 United States Phil Hill + 0.900
3 Wielka Brytania Jim Clark + 13.100
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Team Lotus
75Raport z wyścigu i wyniki z 1961 r.
619601 Australia Jack Brabham 2:01:47.200
2 Wielka Brytania Innes Ireland + 24.000
3 Wielka Brytania Graham Hill + 56.600
Wielka Brytania Cooper-Climax
Wielka Brytania Team Lotus
Wielka Brytania BRM
75Raport z wyścigu i wyniki z 1960 r.
519591 Szwecja Jo Bonnier 2:05:26.800
2 Australia Jack Brabham + 14.200
3 United States Masten Gregory + 1: 23.000
Wielka Brytania BRM
Wielka Brytania Cooper-Climax
Wielka Brytania Cooper-Climax
75Raport z wyścigu i wyniki z 1959 r.
419581 Wielka Brytania Stirling Moss 2:04:49.200
2 United States Harry Schell + 47.900
3 Francja Jean Behra + 1: 42.300
Wielka Brytania Vanwall
Wielka Brytania BRM
Wielka Brytania BRM
75Raport z wyścigu i wyniki z 1958 r.
319551 Argentyna Juan-Manuel Fangio 2:54:23.800
2 Wielka Brytania Stirling Moss + 0.300
3 Włochy Luigi Musso + 57.100
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
Włochy Maserati
100Raport z wyścigu i wyniki z 1955 r.
219531 Włochy Alberto Ascari 2:53:35.800
2 Włochy Nino Farina + 10.400
3 Włochy Felice Bonetto
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Włochy Maserati
90Raport z wyścigu i wyniki z 1953 r.
119521 Włochy Alberto Ascari 2:53:28.500
2 Włochy Nino Farina + 40.100
3 Włochy Luigi Villoresi + 1: 34.400
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
90Raport z wyścigu i wyniki z 1952 r.
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking kierowców

Ranking kierowców wszech czasów

NIEKierowcaGP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunktyProwadzić  
1Jim ClarkJim Clark84026155.13.944370
2Niki LaudaNiki Lauda103216236.96.946180
3Max VerstappenMax Verstappen63205312.54.8115200
4Jackie StewartJackie Stewart83205014.94.342170
5Jack BrabhamJack Brabham122204104.98.331125
6Alain ProstAlain Prost62103214.88.025150
7James HuntJames Hunt62013004.710.222130
8Lando NorrisLando Norris62002214.37.37083
9Alberto AscariAlberto Ascari22002211.01.017180
10Nelson PiquetNelson Piquet81203206.410.124111
11Graham HillGraham Hill161113207.68.82587
12Wielka BrytaniaStirling Moss71102135.66.02278
13FrancjaRené Arnoux71102337.612.61532
14BelgiaJacky Ickx810121210.68.12050
15Mario AndrettiMario Andretti71012208.311.71375
16Alan JonesAlan Jones71012019.610.61341
17Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,410011123.35.05176
18NiemcyWolfgang von Trips21001008.53.01175
19FrancjaDidier Pironi510010011.615.8968
20Jochen RindtJochen Rindt61001204.712.2992
21Juan-Manuel FangioJuan-Manuel Fangio21001101.57.58100
22SzwecjaJo Bonnier1010011011.29.0858
23SzwajcariaClay Regazzoni80224015.48.3232
24Nino FarinaNino Farina20202002.52.0120
25FrancjaJacques Laffite1101230010.113.81424
26George RussellGeorge Russell60112005.28.3590
27Jody ScheckterJody Scheckter70112009.17.4140
28John SurteesJohn Surtees110112107.48.5130
29MeksykPedro Rodríguez40112006.37.31022
30Phil HillPhil Hill60112109.57.7100
31United StatesDan Gurney100112107.712.0100
32Lewis HamiltonLewis Hamilton60101017.27.35723
33Fernando AlonsoFernando Alonso601010110.36.8420
34Kimiego AntonelliegoKimiego Antonelliego20101007.09.02332
35Wielka BrytaniaInnes Ireland50101007.66.4120
36FrancjaJean-Pierre Beltoise601010112.28.0100
37FrancjaPatrick Tambay80101008.811.190
38SzwecjaRonnie Peterson80101228.310.6974
39SzwajcariaJo Siffert901010013.310.070
40FrancjaFrançois Cevert301010010.011.060
41United StatesHarry Schell30101007.78.760
42Wielka BrytaniaTrevor Taylor301010012.08.360
43Charles LeclercCharles Leclerc60022015.79.0570
44Pierre GaslyPierre Gasly60011009.79.0310
45Izaak HadjarIzaak Hadjar10011004.03.0150
46Valtteri BottasValtteri Bottas500110015.014.6158
47Nowa ZelandiaChris Amon80011108.411.5100
48Denny HulmeDenny Hulme80011017.110.590
49Emerson FittipaldiEmerson Fittipaldi800110013.914.590
50Wielka BrytaniaJohn Watson1000110010.213.170
51FrancjaJean Behra40011005.07.560
52WłochyLuigi Villoresi20011014.06.550
53Nigel MansellNigel Mansell500110011.414.650
54Wielka BrytaniaPeter Arundell200110010.58.540
55WłochyLuigi Musso20011008.05.040
56Ayrton SennaAyrton Senna20011008.513.040
57United StatesMasten Gregory300110012.310.7410
58Keke RosbergKeke Rosberg600110011.812.5419
59WłochyFelice Bonetto100110013.03.020
60ArgentynaJosé-Froilán González20011009.09.520
61Sergio PérezSergio Pérez500000011.67.63410
62Carlos SainzCarlos Sainz60000008.59.0300
63Alex AlbonAlex Albon500000013.811.2140
64Olivera BearmanaOlivera Bearmana200000019.513.580
65Mike HawthornMike Hawthorn40000005.05.080
66Lance StrollLance Stroll600000013.312.070
67WłochyElio de Angelis700000010.612.670
68ArgentynaCarlos Reutemann90000007.212.670
69Liama ​​LawsonaLiama ​​Lawsona300000012.010.760
70United StatesRichie Ginther60000006.57.362
71Esteban OconEsteban Ocon600000014.012.060
72ArgentynaRoberto Mieres200000113.09.540
73Wielka BrytaniaTom Pryce30000008.711.340
74Nico HülkenbergNico Hülkenberg400000014.011.340
75WłochyMichele Alboreto500000016.410.640
76Wielka BrytaniaPeter Revson10000006.04.030
77WłochyMauro Baldi200000014.05.530
78WłochyGiancarlo Baghetti300000014.39.730
79Wielka BrytaniaMike Hailwood300000014.010.030
80Wielka BrytaniaRoy Salvadori400000012.513.530
81MeksykHector Rebaque400000018.011.530
82Wielka BrytaniaDerek Warwick40000019.016.330
83WłochyEugenio Castellotti10000009.05.020
84SzwajcariaToulo de Graffenried10000007.05.020
85RPATony Maggs200000012.011.020
86SzwajcariaSilvio Moser200000010.58.020
87FrancjaRobert Manzon20000008.59.020
88WłochyLudovico Scarfiotti200000013.06.020
89WłochyTeo Fabi20000007.512.020
90Wielka BrytaniaMike Parkes20000007.510.520
91BrazyliaCarlos Pace30000008.79.020
92Wielka BrytaniaMike Spence300000010.77.020
93IrlandiaDerek Daly400000017.515.320
94Yuki tsunodaYuki tsunoda600000012.515.220
95FrancjaJean-Pierre Jarier900000017.116.020
96ChileEliseo Salazar200000024.59.510
97WłochyLorenzo Bandini300000010.310.310
98HolandiaGijs Van Lennep300000021.08.010
99Wielka BrytaniaBob Anderson400000014.510.810
100KanadaGilles Villeneuve40000018.511.5136
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking konstruktorów

Ranking konstruktorów wszech czasów

NIEZespół GP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunkty
1Ferrari35899267117.27.1292
2Team Lotus2764616889.510.3122
3McLaren24622104311.410.8182
4Red Bull63205315.95.7157
5Brabham222439429.310.378
6Wielka BrytaniaBRM182439209.28.867
7Matra42103029.17.126
8Mercedes71427115.06.1154
9Wielka BrytaniaCooper-Climax101113028.99.928
10Wielka BrytaniaTyrrell1411020014.412.023
11Renault91102414.714.916
12Williams1510230111.113.037
13Wielka BrytaniaVanwall11001112.010.39
14Wielka BrytaniaHesketh410010016.815.29
15FrancjaLigier1001230013.414.016
16Wielka BrytaniaMarch901121016.414.914
17Aston Martin801010112.611.233
18Maserati400220111.110.214
19Alpejski600110012.29.940
20Wyścigi Byków30011009.811.215
21Kanadawilk300110015.511.54
22Alfa Tauryń300000012.513.712
23Haas600000016.314.99
24BrazyliaFittipaldi800000018.415.15
25Audi100000011.010.54
26Wielka BrytaniaShadow700000014.614.04
27Wielka BrytaniaBRP10000007.04.03
28Wielka BrytaniaToleman500000111.017.73
29Wielka BrytaniaChorąży1000000016.913.63
30FrancjaGordini300000010.610.12
31Wielka BrytaniaSurtees700000017.714.02
32Wielka BrytaniaStrzałki800000015.413.52
33Alfa Romeo900000013.416.42
34Wielka BrytaniaIso Marlboro200000018.710.31
35Honda30000006.010.01
36Porsche600000012.613.21
37Wielka BrytaniaEmeryson100000020.014.00
38Wielka BrytaniaCooper-BRM100000018.019.00
39FrancjaMartini100000023.015.00
40Wielka BrytaniaFrazer-Nash10000007.010.00
41WłochyTecno100000019.017.00
42Wielka BrytaniaSirocco10000000.020.50
43Cadillac100000021.516.50
44Wielka BrytaniaHill100000012.010.00
45NiemcyZakspeed100000023.021.00
46FrancjaSimca100000011.015.00
47Wielka BrytaniaERA100000018.011.00
48Wielka BrytaniaWolf-Williams100000023.026.00
49Włochyde Tomaso10000009.016.00
50WłochyMinardi100000024.024.00
Ostatnio zaktualizowany:

Circuit Zandvoort — Często zadawane pytania

Ile F1 Grand Prix odbywało się na torze Zandvoort?
Od pierwszej edycji w 1952 roku na torze Circuit Zandvoort odbyło się 36 Grand Prix Formuły 1.
Kto ma najwięcej F1 zwycięstwa na torze Circuit Zandvoort?
Jim Clark jest rekordzistą na torze Circuit Zandvoort z czterema zwycięstwami.
Który konstruktor wygrywał najczęściej na torze Circuit Zandvoort?
Ferrari jest najbardziej utytułowanym konstruktorem na torze Circuit Zandvoort, mając na koncie 8 zwycięstw.
Jaki jest rekord okrążenia na torze Circuit Zandvoort?
Rekord okrążenia na torze Circuit Zandvoort wynosi 01:11.097 i został ustanowiony przez Lewisa Hamiltona w 2021 roku.
Gdzie znajduje się tor wyścigowy Zandvoort?
Tor wyścigowy Zandvoort znajduje się w mieście Zandvoort.
Kiedy zbudowano tor Zandvoort?
Tor Zandvoort został otwarty w 1948 r.
Kto zaprojektował tor Zandvoort?
Tor Zandvoort został zaprojektowany przez Johna Hugenholtza.
W jakim kierunku zmierza Circuit Zandvoort?
Obwód Zandvoort napędzany jest zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Ile zakrętów ma tor Circuit Zandvoort?
Tor Zandvoort ma 14 zakrętów.
Ile DRS strefy, które posiada tor Zandvoort?
Circuit Zandvoort ma 2 DRS strefy.
Czy tor Zandvoort jest torem ulicznym czy stałym?
Tor Zandvoort jest torem stałym.
Ostatnio zaktualizowany: