
Rouen-Les-Essarts Pisti – F1 Pist Düzeni, Rekorlar ve Kazananlar
Dünyanın neresinde?
F1 Grand Prix'sine ev sahipliği yapmış her pist. İşaretleyici boyutu kaç tane olduğunu gösterir ve yeşil renk bu yılki takvimde yer alan pistleri işaretler.
Fransa'nın Normandiya bölgesindeki Rouen şehrinin eteklerinde yer alan 6.542 km uzunluğundaki Rouen-Les-Essarts Pisti, 1952 ile 1968 yılları arasında beş Fransız Grand Prix'sine ev sahipliği yaptı. Pistin dramatik inişli Six Frères ve çıkışlı Nouveau Monde bölümleri, sürücüler arasında korkutucu bir üne sahip olmasını sağladı. F1 Jo Schlesser'in 1968 Fransa Grand Prix'sindeki ölümcül kazasından sonra pist kalıcı olarak terk edildi.
Yerleşim Planı ve Bilgiler
Parça Geometrisi
| Tur mesafesi | 6.542 km / 4.065 mil |
| Devre tipi | Sokak devresi |
| Yükseklik değişimi | 70 metre / 230 feet |
| Sürüş yönü | Saat yönünde ↻ |
| Köşeler | 11 köşe (1 düşük / 5 orta / 5 yüksek hız) |
Sürüş Talepleri
Çekiş
Frenleme
Yanal
downforce
Performans
| Sıralama pozisyonuna göre galibiyetler | P140%P220%P320%P6 +20%5 yarışa dayanarak |
| Pole pozisyon tarafı | Sol taraf |
| En yüksek hız | 285 km / saat (177 mil / sa) |
| Pit alanında zaman kaybı | 20.0 saniye |
Yarış Stratejisi
sollama
Pist Evrimi
Yağmur Riski
Güvenlik arabası
Miras
| Açılış | 1950 (76 yıl once) |
| Yerel saat dilimi | Avrupa/Paris (CEST, UTC+02) |
Yüzey ve Lastikler
Asfalt Kavrama
Asfalt Aşınması
Lastik Stresi
Lastik Aşınması
Tarihçe
Pist tarihine dair daha fazla bilgi yakında gelecek; bu pistle ilgili önemli viraj hikayelerini eklemeye devam ediyoruz.
Kazananlar ve Podyumlar
| Hayır. | Yıl | Podyum | Team | En hızlı tur | vatkalar | Sonuçlar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 1968 | 1 2 3 | 60 | 1968 Yarış Raporu ve Sonuçları | ||
| 4 | 1964 | 1 2 3 | 57 | 1964 Yarış Raporu ve Sonuçları | ||
| 3 | 1962 | 1 2 3 | 54 | 1962 Yarış Raporu ve Sonuçları | ||
| 2 | 1957 | 1 2 3 | 77 | 1957 Yarış Raporu ve Sonuçları | ||
| 1 | 1952 | 1 2 3 | 77 | 1952 Yarış Raporu ve Sonuçları |
Son güncelleme:
Sürücü Sıralaması
| YOK HAYIR | Sürücü | GP | 1st | İkinci | 3rd | Koza | Pole | FL | Ortalama Izgara | Ort. Konum | Puanlar |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4.0 | 1.0 | 18 | |
| 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3.0 | 1.0 | 9 | |
| 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1.0 | 1.0 | 9 | |
| 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1.0 | 1.0 | 8 | |
| 5 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5.0 | 7.3 | 8 | |
| 6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3.0 | 2.0 | 7 | |
| 7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 11.0 | 2.0 | 6 | |
| 8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2.0 | 2.0 | 6 | |
| 9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5.7 | 8.7 | 6 | |
| 10 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 9.5 | 4.0 | 6 | |
| 11 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2.0 | 3.0 | 4 | |
| 12 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3.0 | 3.0 | 4 | |
| 13 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.5 | 4.5 | 4 | |
| 14 | 5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 10.0 | 10.4 | 4 | |
| 15 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.3 | 6.0 | 4 | |
| 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 4.0 | 3 | |
| 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.0 | 4.0 | 3 | |
| 18 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.0 | 9.0 | 3 | |
| 19 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.0 | 11.0 | 3 | |
| 20 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4.0 | 5.0 | 2 | |
| 21 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.0 | 13.0 | 2 | |
| 22 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.8 | 8.8 | 2 | |
| 23 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.0 | 6.0 | 1 | |
| 24 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 6.0 | 1 | |
| 25 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 | 19.0 | 0 | |
| 26 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.0 | 15.0 | 0 | |
| 27 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 17.0 | 0 | |
| 28 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.0 | 8.0 | 0 | |
| 29 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 | 22.0 | 0 | |
| 30 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 10.0 | 0 | |
| 31 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 16.0 | 0 | |
| 32 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.0 | 9.0 | 0 | |
| 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19.0 | 20.0 | 0 | |
| 34 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 12.0 | 0 | |
| 35 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 11.0 | 0 | |
| 36 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 12.0 | 0 | |
| 37 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 | 20.0 | 0 | |
| 38 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.0 | 9.0 | 0 | |
| 39 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18.0 | 8.0 | 0 | |
| 40 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 15.0 | 0 | |
| 41 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.0 | 17.0 | 0 | |
| 42 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 9.0 | 0 | |
| 43 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 10.0 | 12.0 | 0 | |
| 44 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 11.0 | 0 | |
| 45 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 7.0 | 0 | |
| 46 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 12.0 | 0 | |
| 47 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.0 | 14.0 | 0 | |
| 48 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.0 | 14.0 | 0 | |
| 49 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 7.0 | 0 | |
| 50 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 16.0 | 0 | |
| 51 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.0 | 13.0 | 0 | |
| 52 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 7.0 | 0 | |
| 53 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.0 | 21.0 | 0 | |
| 54 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.0 | 9.0 | 0 | |
| 55 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20.0 | 18.0 | 0 | |
| 56 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.0 | 10.0 | 0 | |
| 57 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1.0 | 13.0 | 0 | |
| 58 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 11.0 | 0 | |
| 59 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 8.0 | 0 | |
| 60 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.5 | 15.0 | 0 | |
| 61 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3.0 | 6.5 | 0 | |
| 62 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1.0 | 12.5 | 0 | |
| 63 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 12.0 | 0 | |
| 64 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.5 | 10.0 | 0 | |
| 65 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 11.5 | 0 | |
| 66 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.3 | 14.7 | 0 |
Son güncelleme:
Üreticiler Sıralaması
| YOK HAYIR | Team | GP | 1st | İkinci | 3rd | Koza | Pole | FL | Ortalama Izgara | Ort. Konum | Puanlar |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 2 | 2 | 2 | 6 | 1 | 2 | 7.9 | 8.3 | 42 | |
| 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 8.8 | 10.0 | 13 | |
| 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8.0 | 9.3 | 10 | |
| 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 9.2 | 10.1 | 10 | |
| 5 | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 9.3 | 9.1 | 13 | |
| 6 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 10.5 | 9.4 | 10 | |
| 7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 11.5 | 9.5 | 6 | |
| 8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5.0 | 6.0 | 4 | |
| 9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 10.0 | 3 | |
| 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.3 | 8.0 | 3 | |
| 11 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.5 | 12.6 | 3 | |
| 12 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 11.5 | 2 | |
| 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.0 | 6.5 | 2 | |
| 14 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.5 | 9.0 | 2 | |
| 15 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.7 | 8.3 | 0 | |
| 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.0 | 9.5 | 0 | |
| 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.5 | 14.5 | 0 | |
| 18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 16.0 | 0 |
Son güncelleme:
Haberler


Bugün F1 Tarihçe: Prost'un Altıncı Ev Galibiyeti

Bugün F1 Tarih: Coulthard ve Schumacher arasındaki mücadele

Fransız genel pratisyen hekimin 103 milyon avroluk kamu faturası, eleştirel bir denetim raporunda sorgulanıyor.
2
Red Bull RB7, Fransız Tarihi Grand Prix'sinde Yeniden Kükredi

Esteban Ocon, Ferrari 412 T2'yi Sürüyor: Çığlık Atan V12

Bugün F1 Tarih: Prost, Paul'da baskın konumdadır.

F1 Fransızca GP: Paul Ricard Neden Paris'i Geride Bıraktı
1
Briatore'nin İddialı İddiası: Paris, Fransa GP'sine Hazır mı?
1
Michael Schumacher ve David Coulthard: Magny-Cours'da Efsanevi Mücadele
Rouen-Les-Essarts Pisti — Sıkça Sorulan Sorular
Kaç F1 Grand Prix Rouen-Les-Essarts Pisti'nde mi yapıldı?
Rouen-Les-Essarts Pisti, 1952'deki ilk yarıştan bu yana 5 F1 Grand Prix'sine ev sahipliği yaptı.
en çok kim var F1 Rouen-Les-Essarts Circuit'te galibiyet mi aldınız?
Dan Gurney, Rouen-Les-Essarts pistinde 2 zaferle rekoru elinde tutuyor.
Rouen-Les-Essarts pistinde en çok hangi üretici kazanmıştır?
Ferrari, Rouen-Les-Essarts pistinde 2 zaferle en başarılı üretici konumunda.
Rouen-Les-Essarts Pisti nerede bulunuyor?
Rouen-Les-Essarts Pisti, Rouen-Les-Essarts bölgesinde.
Rouen-Les-Essarts Pisti ne zaman inşa edildi?
Rouen-Les-Essarts Pisti 1950'de açıldı.
Rouen-Les-Essarts Devresi hangi yöne doğru hareket ettiriliyor?
Rouen-Les-Essarts Devresi saat yönünde sürülür.
Rouen-Les-Essarts pistinde kaç viraj var?
Rouen-Les-Essarts Pisti 11 virajdan oluşmaktadır.
Rouen-Les-Essarts Circuit cadde mi yoksa kalıcı bir devre mi?
Rouen-Les-Essarts Pisti bir sokak pistidir.
Son güncelleme:




