Międzynarodowy tor wyścigowy w Bahrajnie – F1 Układ toru, rekordy i zwycięzcy

Bahrajn International Circuit
151DNI
08HRS
55MIN
36SEK
BEZPŁATNA PRAKTYKA 1
Pt 12 mar 12:30 + 03
2026 Tor Formuły 1

Bahrajn International Circuit

Bahrajn F1 GP, Sakhir

2004
Pierwsze Grand Prix
21
Grand Prix
5
Najwięcej zwycięstw kierowców
7
Najwięcej zwycięstw konstruktorów

Międzynarodowy Tor Bahrain w Sakhir, zaprojektowany przez Hermanna Tilke i otwarty w 2004 roku, był pierwszym torem Formuły 1 na Bliskim Wschodzie. Tor Grand Prix o długości 5.412 km składa się z 15 zakrętów i trzech DRS Strefy Sakhir, z długimi prostymi łączącymi ostre hamowanie, które nagradza dobrą przyczepność i kontrolę nad oponami na szorstkiej, pustynnej nawierzchni. Jest to tradycyjny wyścig otwierający sezon od 2021 roku, a także nocna runda Sakhir.

Gdzie na świecie

Każdy tor, na którym odbył się Grand Prix Formuły 1. Rozmiar znacznika wskazuje ich liczbę, a kolor zielony oznacza tory w tegorocznym kalendarzu.

Układ i fakty

Geometria toru

Dystans okrążenia5.412 km / 3.363 mil
Typ obwoduObwód stały
DRS StrefyStrefy 3
Zmiana wysokości17 metrów / 56 stóp
Kierunek jazdyZgodnie z ruchem wskazówek zegara ↻
Narożniki15 rogów
(6 niskie / 7 średnich / 2 wysoka prędkość)

Napędzanie popytu

Wydajność

Zwycięstwa według pozycji na starcieP152%P224%P314%P49.5%na podstawie 21 ras
Pole pozycja bocznaPrawa strona
Prędkość maksymalna330 km / h. (205 mil / h)
Średnia prędkość wyścigu216 km / h. (134 mil / h)
Strata czasu na alei serwisowej22.5 sekund
Rekord okrążenia1:30.252 (216 kilometrów na godzinę / 134 mil na godzinę)
(Michael Schumacher, 2004)
Ferrari F2004 · Ferrari

Strategia wyścigu

Dziedzictwo

Otwierany2004 (22 lata temu)
Lokalna strefa czasowaAzja/Bahrajn (+03, UTC+03)
projektantHermanna Tilke
WłaścicielBahrajn Mumtalakat Holding Company
Oficjalna strona internetowawww.bahraingp.com

Powierzchnie i opony

History

Kluczowe rogi

01 Turn 1

Zakręt o 90 stopni w prawo został pokonany po 1.1 km jazdy na pełnym gazie z poprzedniego okrążenia. Główne pole bitwy na pierwszym okrążeniu — wiele samochodów regularnie rozjeżdża się po czterech na szerokim wejściu, często powodując kontakt i safety car wdrożenia.

02 Turn 4

Ciasny, wolnoobrotowy moment tuż po drugim DRS Strefa. Klasyczny manewr wyprzedzania w zakręcie nr 4 umożliwia przejazd przez tylną część bolidu, a mocne wyjście jest kluczowe dla obrony w zakrętach nr 5-7.

03 Turn 10

Wymagający zakręt w lewo na czwartym biegu po szybkim zakręcie w prawo. Samochody rutynowo blokują przednią część wewnętrznej podczas hamowania; pominięty wierzchołek zakrętu utrudnia przejazd na długiej prostej.

Zwycięzcy i podia

F1 zwycięzcy i podia

Nie.RokpodiumZespół Najszybsze okrążenieOkrążeniaEfekty
2120251 Australia Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , 1:35:39.435
2 Wielka Brytania George Russell + 15.499
3 Wielka Brytania Lando Norris + 16.273
Wielka Brytania McLaren
Niemcy Mercedes
Wielka Brytania McLaren
57Raport z wyścigu i wyniki z 2025 r.
2020241 Holandia Max Verstappen 1:31:44.742
2 Meksyk Sergio Pérez + 22.457
3 Hiszpania Carlos Sainz + 25.110
Austria Red Bull
Austria Red Bull
Włochy Ferrari
1:32.608Holandia Max VerstappenAustria Red Bull57Raport z wyścigu i wyniki z 2024 r.
1920231 Holandia Max Verstappen 1:33:56.736
2 Meksyk Sergio Pérez + 11.987
3 Hiszpania Fernando Alonso + 38.637
Austria Red Bull
Austria Red Bull
Wielka Brytania Aston Martin
1:33.996Chiny Zhou GuanyuSzwajcaria Alfa Romeo57Raport z wyścigu i wyniki z 2023 r.
1820221 Monaco Charles Leclerc 1:37:33.584
2 Hiszpania Carlos Sainz + 5.598
3 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 9.675
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Niemcy Mercedes
1:34.570Monaco Charles LeclercWłochy Ferrari57Raport z wyścigu i wyniki z 2022 r.
1720211 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:32:03.897
2 Holandia Max Verstappen + 0.745
3 Finlandia Valtteri Bottas + 37.383
Niemcy Mercedes
Austria Red Bull
Niemcy Mercedes
1:32.090Finlandia Valtteri BottasNiemcy Mercedes56Raport z wyścigu i wyniki z 2021 r.
1620201 Wielka Brytania Lewis Hamilton 2:59:47.515
2 Holandia Max Verstappen + 1.254
3 Tajlandia Alex Albon + 8.005
Niemcy Mercedes
Austria Red Bull
Austria Red Bull
1:32.014Holandia Max VerstappenAustria Red Bull57Raport z wyścigu i wyniki z 2020 r.
1520191 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:34:21.295
2 Finlandia Valtteri Bottas + 2.980
3 Monaco Charles Leclerc + 6.131
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
Włochy Ferrari
1:33.411Monaco Charles LeclercWłochy Ferrari57Raport z wyścigu i wyniki z 2019 r.
1420181 Niemcy Sebastian Vettel 1:32:01.940
2 Finlandia Valtteri Bottas + 0.699
3 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 6.512
Włochy Ferrari
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
1:33.740Finlandia Valtteri BottasNiemcy Mercedes57Raport z wyścigu i wyniki z 2018 r.
1320171 Niemcy Sebastian Vettel 1:33:53.374
2 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 6.660
3 Finlandia Valtteri Bottas + 20.397
Włochy Ferrari
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
1:32.798Wielka Brytania Lewis HamiltonNiemcy Mercedes57Raport z wyścigu i wyniki z 2017 r.
1220161 Niemcy Nico Rosberg 1:33:34.696
2 Finlandia Kimi Räikkönen + 10.282
3 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 30.148
Niemcy Mercedes
Włochy Ferrari
Niemcy Mercedes
1:34.482Niemcy Nico RosbergNiemcy Mercedes57Raport z wyścigu i wyniki z 2016 r.
1120151 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:35:05.809
2 Finlandia Kimi Räikkönen + 3.380
3 Niemcy Nico Rosberg + 6.033
Niemcy Mercedes
Włochy Ferrari
Niemcy Mercedes
1:36.311Finlandia Kimi RäikkönenWłochy Ferrari57Raport z wyścigu i wyniki z 2015 r.
1020141 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:39:42.743
2 Niemcy Nico Rosberg + 1.085
3 Meksyk Sergio Pérez + 24.067
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
India Force India
1:37.020Niemcy Nico RosbergNiemcy Mercedes57Raport z wyścigu i wyniki z 2014 r.
920131 Niemcy Sebastian Vettel 1:36:00.498
2 Finlandia Kimi Räikkönen + 9.111
3 Francja Romain Grosjean + 19.507
Austria Red Bull
Wielka Brytania Lotus F1
Wielka Brytania Lotus F1
1:36.961Niemcy Sebastian VettelAustria Red Bull57Raport z wyścigu i wyniki z 2013 r.
820121 Niemcy Sebastian Vettel 1:35:10.990
2 Finlandia Kimi Räikkönen + 3.333
3 Francja Romain Grosjean + 10.194
Austria Red Bull
Wielka Brytania Lotus F1
Wielka Brytania Lotus F1
1:36.379Niemcy Sebastian VettelAustria Red Bull57Raport z wyścigu i wyniki z 2012 r.
720101 Hiszpania Fernando Alonso 1:39:20.396
2 Brazylia Felipe Massa + 16.099
3 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 23.182
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
1:58.287Hiszpania Fernando AlonsoWłochy Ferrari49Raport z wyścigu i wyniki z 2010 r.
620091 Wielka Brytania Jenson Snickers 1:31:48.182
2 Niemcy Sebastian Vettel + 7.187
3 Włochy Jarno Trulli + 9.170
Wielka Brytania Brawn
Austria Red Bull
Japonia Toyota
1:34.556Włochy Jarno TrulliJaponia Toyota57Raport z wyścigu i wyniki z 2009 r.
520081 Brazylia Felipe Massa 1:31:06.970
2 Finlandia Kimi Räikkönen + 3.339
3 Polski. Robert Kubica + 4.998
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Szwajcaria BMW Sauber
1:33.193Finlandia Heikki KovalainenWielka Brytania McLaren57Raport z wyścigu i wyniki z 2008 r.
420071 Brazylia Felipe Massa 1:33:27.515
2 Wielka Brytania Lewis Hamilton + 2.360
3 Finlandia Kimi Räikkönen + 10.839
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
Włochy Ferrari
1:34.067Brazylia Felipe MassaWłochy Ferrari57Raport z wyścigu i wyniki z 2007 r.
320061 Hiszpania Fernando Alonso 1:29:46.205
2 Niemcy Michael Schumacher + 1.246
3 Finlandia Kimi Räikkönen + 19.360
Francja Renault
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
1:32.408Niemcy Nico RosbergWielka Brytania Williams57Raport z wyścigu i wyniki z 2006 r.
220051 Hiszpania Fernando Alonso 1:29:18.531
2 Włochy Jarno Trulli + 13.409
3 Finlandia Kimi Räikkönen + 32.063
Francja Renault
Japonia Toyota
Wielka Brytania McLaren
1:31.447Hiszpania Pedro de la RosaWielka Brytania McLaren57Raport z wyścigu i wyniki z 2005 r.
120041 Niemcy Michael Schumacher 1:28:34.875
2 Brazylia Rubens Barrichello + 1.367
3 Wielka Brytania Jenson Snickers + 26.687
Włochy Ferrari
Włochy Ferrari
Wielka Brytania BAR
1:30.252Niemcy Michael SchumacherWłochy Ferrari57Raport z wyścigu i wyniki z 2004 r.
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking kierowców

Ranking kierowców wszech czasów

NIEKierowcaGP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunktyProwadzić  
1Lewis HamiltonLewis Hamilton1852411314.23.8256214
2Sebastian VettelSebastian Vettel124105326.36.3148237
3Fernando AlonsoFernando Alonso183014118.37.99096
4Max VerstappenMax Verstappen112204326.08.7116141
5BrazyliaFelipe Massa132103116.67.861102
6Nico RosbergNico Rosberg101113235.65.98362
7Michael SchumacherMichael Schumacher51102216.67.22777
8Charles LeclercCharles Leclerc81012225.57.47599
9Jenson SnickersJenson Snickers111012008.312.42838
10Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,31001119.09.72954
11Kimi RäikkönenKimi Räikkönen160538019.16.912012
12Valtteri BottasValtteri Bottas120224126.37.210116
13Sergio PérezSergio Pérez130213009.59.4803
14Carlos SainzCarlos Sainz110112008.611.3592
15WłochyJarno Trulli70112118.77.9244
16George RussellGeorge Russell70101009.98.4460
17BrazyliaRubens Barrichello701010010.39.3136
18FrancjaRomain Grosjean900220012.010.1500
19Lando NorrisLando Norris70011008.97.9550
20Alex AlbonAlex Albon600110012.210.3180
21Polski. Robert Kubica50011109.810.892
22Daniel RicciardoDaniel Ricciardo120000008.810.8540
23Pierre GaslyPierre Gasly800000010.611.1320
24AustraliaMark Webber90000008.88.2310
25Wielka BrytaniaPaul di Resta20000007.55.0204
26Kevin MagnussenKevin Magnussen900000012.912.6200
27Nico HülkenbergNico Hülkenberg1300000011.613.2200
28Esteban OconEsteban Ocon800000012.311.5140
29NiemcyNick Heidfeld60000009.511.7104
30Lance StrollLance Stroll900000014.613.2100
31Yuki tsunodaYuki tsunoda500000012.810.280
32Federacja RosyjskaDaniil Kvyat600000013.310.380
33NiemcyRalf Schumacher400000010.39.370
34BelgiaStoffel Vandoorne200000013.09.050
35KolumbiaJuana-Pablo Montoyi20000004.09.044
36HiszpaniaPedro de la Rosa300000114.014.340
37FinlandiaHeikki Kovalainen500000113.011.640
38JaponiaTakuma Sato500000015.414.840
39WłochyVitantonio Liuzzi300000015.013.320
40NiemcyTimo Glock400000014.313.8210
41SzwecjaMarcus Ericsson500000017.214.020
42Olivera BearmanaOlivera Bearmana100000020.010.010
43AustriaChristian Klien200000010.011.010
44Zhou GuanyuZhou Guanyu300000113.012.310
45Wielka BrytaniaDavid Coulthard500000015.014.410
46WłochyGiancarlo Fisichella600000012.014.210
47HolandiaGiedo van der Garde100000020.021.000
48HolandiaNycka de Vriesa100000019.014.000
49HiszpaniaJaime Alguersuari100000018.013.000
50BrazyliaCristiano da Matta10000009.010.000
51Gabriela BortoletoGabriela Bortoleto100000018.018.000
52BrazyliaLucas di Grassi100000022.023.000
53Federacja RosyjskaNikita Mazepin100000019.020.000
54AustriaAlexander Wurz100000011.011.000
55IndonezjaRio Haryanto100000020.017.000
56Izaak HadjarIzaak Hadjar100000012.013.000
57WęgryZsolt Baumgartner100000020.019.000
58AustriaPatrick Friesacher100000019.012.000
59Kimiego AntonelliegoKimiego Antonelliego10000005.011.000
60WłochyGiorgio Pantano100000015.016.000
61HiszpaniaRoberto Merhi100000019.017.000
62JaponiaYuji Ide100000021.019.000
63Wielka BrytaniaJolyon Palmer100000010.013.000
64India Karun Chandhok100000024.024.000
65Federacja RosyjskaSergey Sirotkin100000019.015.000
66FrancjaOlivier Panis10000008.09.000
67Liama ​​LawsonaLiama ​​Lawsona100000017.016.000
68Nowa ZelandiaBrendon Hartley100000011.017.000
69AustraliaJacka Doohana100000011.014.000
70WłochyGianmaria Bruni100000017.017.000
71Wielka BrytaniaWill Stevens100000018.016.000
72Jacques VilleneuveJacques Villeneuve200000013.015.500
73United StatesScott Speed200000017.517.500
74FrancjaCharles Pic200000018.520.500
75JaponiaKazuki Nakajima200000014.017.000
76Federacja RosyjskaWitalij Pietrow200000017.518.500
77BrazyliaFelipe Nasr200000017.013.000
78SzwajcariaSébastien Buemi200000015.516.500
79FrancjaJules Bianchi200000019.017.500
80India Narain Karthikeyan200000020.520.000
81FrancjaSébastien Bourdais200000017.514.000
82PortugaliaTiago Monteiro200000017.513.500
83United StatesLogan sierżant200000017.016.000
84NiemcyPascal Wehrlein200000014.512.000
85BrazyliaNelson Piquet Jr.200000014.515.000
86NiemcyMick Schumacher200000015.013.500
87Wielka BrytaniaAnthony Davidson200000017.016.000
88Wielka BrytaniaMax Chilton200000021.016.500
89BrazyliaBruno Senna200000019.020.500
90WłochyAntonio Giovinazzi300000014.713.000
91MeksykEsteban Gutierrez300000018.718.700
92JaponiaKamui Kobayashi300000015.316.700
93HolandiaChristijan Albers300000019.316.300
94FrancjaJean-Eric Vergne300000015.718.700
95KanadaNicholas Latifi300000019.016.000
96WenezuelaPastor Maldonado400000017.815.800
97NiemcyAdrian Sutil600000016.216.200
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking konstruktorów

Ranking konstruktorów wszech czasów

NIEZespół GP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunkty
1Ferrari2177317664.76.0373
2Mercedes1565617654.54.0420
3Red Bull2045110547.67.8329
4Renault1220021010.010.848
5McLaren211146139.49.5186
6Wielka BrytaniaBrawn11001005.03.014
7Wielka BrytaniaLotus F1402240012.07.372
8Toyota60112118.68.326
9India Force India1000110012.111.159
10Aston Martin500110012.911.427
11BMW Sauber50011109.612.619
12Wielka BrytaniaBAR20011008.89.310
13Williams2100000112.112.550
14Haas1000000013.813.339
15WłochyToro Rosso1300000014.015.022
16Alfa Romeo500000112.911.219
17Alpejski500000012.713.116
18Alfa Tauryń400000011.912.014
19Honda300000010.214.25
20Sauber1100000015.313.84
21Jaguar100000013.011.01
22Racing Point200000012.515.31
23Federacja RosyjskaMidland100000018.519.50
24HolandiaSpyker100000021.014.50
25Wielka BrytaniaVirgin Racing100000020.521.50
26WłochyMinardi200000018.515.30
27Wyścigi Byków200000013.514.00
28HRT200000022.821.00
29IrlandiaJordania200000016.515.00
30Super Aguri300000019.017.50
31Wielka BrytaniaCaterham400000018.917.30
32Wielka Brytaniadwór500000019.517.40
Ostatnio zaktualizowany:

Bahrain International Circuit — często zadawane pytania

Ile F1 Czy Grand Prix odbywa się na torze Bahrain International Circuit?
Od pierwszej edycji w 2004 roku na torze Bahrain International Circuit odbyło się 21 Grand Prix Formuły 1.
Kto ma najwięcej F1 zwycięstwa na torze Bahrain International Circuit?
Lewis Hamilton jest rekordzistą na torze Bahrain International Circuit, mając na koncie 5 zwycięstw.
Który konstruktor wygrywał najczęściej na torze Bahrain International Circuit?
Ferrari jest najbardziej utytułowanym konstruktorem na torze Bahrain International Circuit, mając na koncie 7 zwycięstw.
Jaki jest rekord okrążenia na torze Bahrain International Circuit?
Rekord okrążenia na torze Bahrain International Circuit wynosi 01:30.252 i został ustanowiony przez Michaela Schumachera w 2004 roku.
Gdzie znajduje się Bahrain International Circuit?
Bahrain International Circuit mieści się w Sakhir.
Kiedy zbudowano Bahrain International Circuit?
Bahrain International Circuit został otwarty w 2004 roku.
Kto zaprojektował Bahrain International Circuit?
Tor Bahrain International Circuit został zaprojektowany przez Hermanna Tilke.
W jakim kierunku zmierza Bahrain International Circuit?
Na torze Bahrain International Circuit obowiązuje ruch zgodny z ruchem wskazówek zegara.
Ile zakrętów ma tor Bahrain International Circuit?
Tor Bahrain International Circuit ma 15 zakrętów.
Ile DRS Jakie strefy ma Bahrain International Circuit?
Bahrain International Circuit ma 3 DRS strefy.
Czy Bahrain International Circuit jest torem ulicznym czy stałym?
Bahrain International Circuit jest torem stałym.
Ostatnio zaktualizowany: