Μάικ Μάγκιλ F1 Προφίλ & Στατιστικά Καριέρας

Πρώην οδηγός της Φόρμουλα 1

Μάικ Μάγκιλ

F1 καριέρα: 1957 - 1959

Προφίλ οδηγού

ΧώραUnited States United States
Τόπος γέννησηςΧάντονφιλντ, Νιου Τζέρσεϊ
ΗΜ/ΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ8 Φεβρουαρίου 1920
Ημερομηνία θανάτου31 Αυγ 2006: 86 ετών
Συμμετοχές σεζόν3 (1957 - 1959)
Αριθμός αυτοκινήτου77
Καλύτερα Προκριματικά18η - 1957 Indianapolis 500
Καλύτερο αποτέλεσμα17η - 1958 Indianapolis 500

Πλήρη Στατιστικά Καριέρας

Τίτλοι οδηγών0
Συμμετοχές Grand Prix3
Έναρξη Grand Prix3
Συνολικοί πόντοι0.00
Μέσος όρος Πόντοι ανά GP0.00
Νίκες Grand Prix0
Pole θέσεις0
Μση. GP Πλέγμα26.7
GP Βάσεις0
GP Ταχύτεροι Γύροι0
GP Πόντοι Τερματισμός0
Μση. GP Θέση23.7
GP DNFs3 (100,0%)
Σύνολο GP Γύροι282

F1 Ιστορικό Καριέρας Ομάδας

Βασικά Ορόσημα Καριέρας

Αγώνας 1957 Indianapolis 500 37 χρόνια, 111 ημέρες37 ετών, 111 ημερών1959 Indianapolis 500 39 χρόνια, 111 ημέρες39 ετών, 111 ημερών

F1 Θέσεις Τελειοποίησης Καριέρας

DNF 3
DNF Δεν τελείωσε

Ανάλυση απόδοσης

Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα απόδοσης.

Στατιστικά στοιχεία τρέχοντα από:

Εποχές

Αποτελέσματα Πρωταθλήματος Μάικ Μάγκιλ

 

Μάικ Μάγκιλ F1 Περίληψη εποχών

ΈτοςΗ ομάδα μαςΚινητήραςGP123ΤσόφλιPoleΓύροιFLΜέσος Βαθμοίσημεία
1959 United States Sutton United States Οφενχάουζερ1000004500.000
1958 United States Kurtis Kraft United States Οφενχάουζερ10000013600.000
1957 United States Kurtis Kraft United States Οφενχάουζερ10000010100.000
Ιπποδρομίες
Συνεργάτες

Μάικ Μάγκιλ — Συχνές ερωτήσεις

Πότε ξεκίνησε ο Μάικ Μάγκιλ να αγωνίζεται στη Φόρμουλα 1;
Ο Μάικ Μάγκιλ ξεκίνησε να αγωνίζεται στη Φόρμουλα 1 το 1957.
Ο Μάικ Μάγκιλ εξακολουθεί να αγωνίζεται στη Φόρμουλα 1;
Ο Μάικ Μάγκιλ απεβίωσε το 2006. Τελευταία φορά που αγωνίστηκε στη Φόρμουλα 1 ήταν το 1959.
Τι εθνικότητα είναι ο Μάικ Μάγκιλ;
Ο Μάικ Μάγκιλ είναι Αμερικανός.
Για ποιες ομάδες έχει οδηγήσει ο Μάικ Μάγκιλ στη Φόρμουλα 1;
Ο Μάικ Μάγκιλ έχει οδηγήσει για τους Kurtis Kraft και Sutton στη F1.
Πόσα F1 Έχει συμμετάσχει ο Μάικ Μάγκιλ σε αγώνες;
Ο Μάικ Μάγκιλ έχει αγωνιστεί σε 3 Γκραν Πρι της Φόρμουλα 1.