Dijon-Prenois – F1 Baanindeling, records en winnaars

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

1974
Eerste Grote Prijs
6
grote Prijs
1
Meeste coureursoverwinningen
2
Meeste overwinningen voor de constructeur

Het Circuit de Dijon-Prenois, gelegen in het Bourgondische platteland nabij Dijon in Frankrijk, werd geopend in 1972 en was tussen 1974 en 1984 gastheer van zes Franse Grands Prix. Het 3.801 km lange circuit werd in 1976 uitgebreid tot de huidige configuratie door de toevoeging van de hogesnelheidsbocht Parabolique. Het circuit is beroemd vanwege de Franse Grand Prix van 1979. GP duel tussen Gilles Villeneuve en René Arnoux — beschouwd als een van de grootste inhaalgevechten ooit F1 geschiedenis.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand3.800 km / 2.361 mijl
Circuittype:Permanent circuit
Hoogteverandering30 meters / 98 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners12 hoeken
(3 lage / 6 gemiddelde / 3 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP133%P217%P317%P6 +33%gebaseerd op 6 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid295 km/u (183 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid228 km/u (142 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat18.0 seconden
Ronderecord1:00.000 (228 km/u / 142 mph)
(Jody Scheckter, 1974)
Tyrrell 007 · Ford

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1972 (54 jaar geleden)
Lokale tijdzoneEuropa/Parijs (CET, UTC+01)
EigenaarSociété du Circuit de Dijon-Prenois
Officiële websitewww.circuit-dijon-prenois.com

Wegdek en banden

Geschiedenis

Belangrijke hoeken

01 Parabool

Een lange, vloeiende rechterbocht aan het einde van het rechte stuk, genomen met meer dan 270 km/u. De bocht waar in 1979 de legendarische strijd tussen Villeneuve en Arnoux plaatsvond.

02 Pouas Haarspeld

De langzaamste bocht van het circuit, een krappe afdalende bocht naar links die de belangrijkste inhaalmogelijkheid biedt. F1 jaar.

03 een beugel

Een middelsnelle rechterbocht die terugklimt naar de start-finishlijn. De snelheid bij het uitkomen van de bocht bepaalde het rondetempo gedurende de langste aanhoudende acceleratiezone van de ronde.

Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Niki LaudaNiki Lauda51113105.87.02148
2Alain ProstAlain Prost31102133.03.31599
3Keke RosbergKeke Rosberg410010011.39.5102
4FrankrijkJean-Pierre Jabouille11001101.01.0934
5ZwedenRonnie Peterson21001009.56.5964
6Mario AndrettiMario Andretti31001117.710.391
7Verenigd KoninkrijkJohn Watson50202009.28.81275
8CanadaGilles Villeneuve20101007.011.0646
9FrankrijkPatrick Tambay401011011.814.8647
10FrankrijkRené Arnoux40011114.06.8101
11Nelson PiquetNelson Piquet40011004.312.8758
12ZwitserlandClay Regazzoni30011009.75.350
13James HuntJames Hunt20011006.012.544
14Nigel MansellNigel Mansell300110015.06.040
15ItaliëElio de Angelis400000012.38.340
16ZwedenGunnar Nilsson10000003.04.030
17Alan JonesAlan Jones30000008.712.730
18Jody ScheckterJody Scheckter30000016.78.730
19FrankrijkDidier Pironi200000012.512.020
20BelgiëJacky Ickx200000013.514.020
21FrankrijkJean-Pierre Jarier400000014.514.520
22ItaliëRiccardo Patrese500000014.015.020
23Denny HulmeDenny Hulme100000011.06.010
24ArgentiniëCarlos Reutemann40000008.511.810
25Ayrton SennaAyrton Senna100000013.019.000
26Verenigd KoninkrijkMartin Brundle100000023.014.000
27Verenigd KoninkrijkTom Pryce10000003.020.000
28Verenigd KoninkrijkBrian Henton100000018.011.000
29ItaliëPiercarlo Ghinzani100000025.012.000
30ColombiaRoberto Guerrero100000019.025.000
31FrankrijkFrançois Migault100000022.014.000
32DuitslandHans Joachim Stuck100000013.016.000
33FrankrijkPhilippe Alliot100000022.026.000
34VenezuelaJohnny Cecotto100000018.021.000
35ItaliëMauro Baldi100000024.015.000
36FrankrijkHenri Pescarolo100000019.021.000
37Verenigd KoninkrijkMike Hailwood10000006.07.000
38NederlandJan Lammers100000021.018.000
39Verenigd KoninkrijkJonathan Palmer100000021.013.000
40Verenigd KoninkrijkGuy Edwards100000020.015.000
41Verenigd KoninkrijkDavid Purley100000021.021.000
42BelgiëThierry Boutsen100000014.011.000
43Graham HillGraham Hill100000021.013.000
44DuitslandStefan Bellof100000020.024.000
45Zuid-AfrikaIan Scheckter100000020.014.000
46BraziliëRaul Boesel100000024.022.000
47FrankrijkJean-Pierre Beltoise100000017.010.000
48FrankrijkPatrick Depailler200000010.513.500
49DuitslandManfred Winkelhock200000014.021.500
50IrelandDerek Daly200000013.514.000
51MexicoHector Rebaque200000019.010.500
52Verenigd KoninkrijkRupert Keegan200000018.016.500
53ItaliëVittorio Brambilla200000013.512.000
54ChiliEliseo Salazar200000023.518.500
55ItaliëTeo Fabi200000020.015.000
56ItaliëArturo Merzario200000016.513.500
57Verenigd KoninkrijkDerek Warwick200000014.020.000
58DuitslandJochen Mass300000015.714.300
59ItaliëMichele Alboreto300000015.014.300
60Emerson FittipaldiEmerson Fittipaldi300000015.016.000
61ItaliëBruno Giacomelli300000012.714.700
62ItaliëAndrea de Cesaris300000012.010.300
63 Eddie Cheever300000017.016.000
64ZwitserlandMarc Surer300000018.014.700
65FrankrijkJacques Laffite50000008.812.400
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Renault42215432.35.637
2Team Lotus620131110.57.231
3McLaren61124017.87.724
4Williams41001007.97.614
5Ferrari60213107.69.124
6Brabham60112008.112.515
7Verenigd KoninkrijkTyrrell600000115.112.75
8Verenigd KoninkrijkRAM100000021.519.50
9Verenigd KoninkrijkLEC100000021.021.00
10 Penske100000019.022.00
11Verenigd KoninkrijkIso Marlboro100000015.09.00
12Verenigd KoninkrijkLola100000020.514.00
13Verenigd KoninkrijkSpirit100000024.015.00
14Hong KongTheodore200000021.012.00
15Verenigd KoninkrijkBRM200000019.315.00
16Verenigd KoninkrijkHesketh200000012.016.00
17CanadaWolf200000012.012.00
18Verenigd KoninkrijkSurtees200000014.516.00
19Verenigd KoninkrijkShadow300000014.217.20
20ItaliëOsella300000021.015.50
21Verenigd KoninkrijkToleman300000018.821.30
22Verenigd KoninkrijkMarch400000020.017.80
23Verenigd KoninkrijkArrows400000017.714.30
24BraziliëFittipaldi400000019.017.70
25Alfa Romeo400000012.014.60
26DuitslandATS400000017.719.00
27Verenigd KoninkrijkEnsign500000019.018.30
28FrankrijkLigier500000013.015.60
Laatst bijgewerkt:

Dijon-Prenois — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden in Dijon-Prenois?
Dijon-Prenois heeft sinds de eerste editie in 1974 zes Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen bij Dijon-Prenois?
Ronnie Peterson is recordhouder in Dijon-Prenois met 1 overwinning.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen in Dijon-Prenois?
Team Lotus is de meest succesvolle constructeur in Dijon-Prenois met 2 overwinningen.
Wat is het ronderecord op Dijon-Prenois?
Het ronderecord op Dijon-Prenois is 01:00.000, neergezet door Jody Scheckter in 1974.
Waar ligt Dijon-Prenois?
Dijon-Prenois ligt in Prenois.
Wanneer werd Dijon-Prenois gebouwd?
Dijon-Prenois werd geopend in 1972.
In welke richting wordt Dijon-Prenois aangedreven?
De route Dijon-Prenois wordt met de klok mee gereden.
Hoeveel hoeken heeft Dijon-Prenois?
Dijon-Prenois heeft 12 hoeken.
Is Dijon-Prenois een stratencircuit of een permanente fietsroute?
Dijon-Prenois is een permanente circuit.
Laatst bijgewerkt: