Tor wyścigowy Caesars Palace – F1 Układ toru, rekordy i zwycięzcy

Gdzie na świecie

Każdy tor, na którym odbył się Grand Prix Formuły 1. Rozmiar znacznika wskazuje ich liczbę, a kolor zielony oznacza tory w tegorocznym kalendarzu.

1981
Pierwsze Grand Prix
2
Grand Prix
1
Najwięcej zwycięstw kierowców
1
Najwięcej zwycięstw konstruktorów

Tor Caesars Palace Circuit, tymczasowy tor o długości 3.650 km, zlokalizowany na parkingu hotelu i kasyna Caesars Palace w Las Vegas, gościł Grand Prix Caesars Palace w latach 1981 i 1982. Pozbawiony charakterystycznych cech tor nie przypadł do gustu ani kierowcom, ani publiczności. Decydujący o tytule wyścig z 1981 roku zakończył się dla Nelsona Piqueta piątym miejscem, wyczerpanego pustynnym upałem, który zapewnił mu pierwsze mistrzostwo. F1 opuścił tor po zaledwie dwóch wyścigach.

Układ i fakty

Geometria toru

Dystans okrążenia3.650 km / 2.268 mil
Typ obwoduTor uliczny
Zmiana wysokości3 metrów / 10 stóp
Kierunek jazdyPrzeciwnie do ruchu wskazówek zegara ↺
Narożniki14 rogów
(7 niskie / 7 średnich / 0 wysoka prędkość)

Napędzanie popytu

Wydajność

Zwycięstwa według pozycji na starcieP250%P350%na podstawie 2 ras
Pole pozycja bocznaLewa strona
Prędkość maksymalna280 km / h. (174 mil / h)
Średnia prędkość wyścigu165 km / h. (103 mil / h)
Strata czasu na alei serwisowej22.0 sekund
Rekord okrążenia1:19.639 (165 kilometrów na godzinę / 103 mil na godzinę)
(Michele Alboreto, 1982)
Tyrrella 011 · Ford

Strategia wyścigu

Dziedzictwo

Otwierany1981 (45 lata temu)
Lokalna strefa czasowaAmeryka/Los_Angeles (PDT, UTC-07)
WłaścicielCaesars World

Powierzchnie i opony

History

Kluczowe rogi

01 Turn 1

Ostry, 90-stopniowy zakręt w lewo na końcu krótkiej prostej start-meta. Prawie bez wyrazu na tle panoramy Las Vegas.

02 Zamiatarka parkingowa

Długi skręt w lewo ze średnią prędkością przez centralny parking. To było coś, co układ przypominało zakręt definiujący.

03 Ostatnia szykana

Wolna szykana przed startem i metą, wymagająca precyzji ponad zaangażowanie. Prędkość na wyjściu z trasy wyznaczała jedyną sensowną prostą na znanym z braku charakteru torze.

Zwycięzcy i podia

F1 zwycięzcy i podia

Nie.RokpodiumZespół Najszybsze okrążenieOkrążeniaEfekty
219821 Włochy Michele Alboreto 1:41:56.888
2 Wielka Brytania John Watson + 27.292
3 United States Eddie Cheever + 56.450
Wielka Brytania Tyrrell
Wielka Brytania McLaren
Francja Ligier
1:19.639Włochy Michele AlboretoWielka Brytania Tyrrell75Raport z wyścigu i wyniki z 1982 r.
119811 Australia Alan Jones 1:44:09.077
2 Francja Alain Prost + 20.048
3 Włochy Bruno Giacomelli + 20.428
Wielka Brytania Williams
Francja Renault
Szwajcaria Alfa Romeo
1:20.156Francja Didier PironiWłochy Ferrari75Raport z wyścigu i wyniki z 1981 r.
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking kierowców

Ranking kierowców wszech czasów

NIEKierowcaGP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunktyProwadzić  
1Alan JonesAlan Jones11001002.01.0975
2WłochyMichele Alboreto210010110.07.0924
3Alain ProstAlain Prost20101103.03.0938
4Wielka BrytaniaJohn Watson20101007.54.560
5United StatesEddie Cheever200110011.511.540
6WłochyBruno Giacomelli200110012.06.540
7Nigel MansellNigel Mansell200000015.013.530
8Keke RosbergKeke Rosberg200000013.07.520
9Nelson PiquetNelson Piquet20000008.012.520
10IrlandiaDerek Daly100000014.06.010
11FrancjaJacques Laffite200000011.515.010
12IrlandiaTommy Byrne100000026.016.000
13FrancjaJean-Pierre Jarier100000021.024.000
14NiemcyManfred Winkelhock100000022.014.000
15MeksykHector Rebaque100000016.018.000
16Wielka BrytaniaRupert Keegan100000025.012.000
17ChileEliseo Salazar100000024.014.000
18ArgentynaCarlos Reutemann10000101.08.000
19Wielka BrytaniaBrian Henton100000019.08.000
20Niki LaudaNiki Lauda100000013.015.000
21FrancjaPatrick Tambay10000007.022.000
22BrazyliaRaul Boesel100000024.013.000
23KanadaGilles Villeneuve10000003.017.000
24WłochyMauro Baldi100000023.011.000
25FrancjaDidier Pironi100000118.09.000
26SzwajcariaMarc Surer200000020.013.000
27FrancjaRené Arnoux20000007.521.0013
28Mario AndrettiMario Andretti20000008.517.500
29Wielka BrytaniaDerek Warwick200000016.016.000
30WłochyRiccardo Patrese20000008.016.500
31WłochyElio de Angelis200000017.520.500
32WłochyAndrea de Cesaris200000016.010.500
Ostatnio zaktualizowany:
Ranking konstruktorów

Ranking konstruktorów wszech czasów

NIEZespół GP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunkty
1Williams21001105.85.012
2Wielka BrytaniaTyrrell210010114.510.59
3Renault20101105.312.09
4McLaren201010010.59.06
5FrancjaLigier20011008.513.85
6Alfa Romeo200110013.09.54
7Team Lotus200000016.317.03
8Brabham20000009.316.32
9NiemcyATS200000022.014.00
10WłochyOsella200000021.024.00
11BrazyliaFittipaldi200000020.010.00
12HongkongTheodore200000024.517.50
13Wielka BrytaniaStrzałki200000017.09.70
14Ferrari20000019.315.00
15Wielka BrytaniaChorąży200000024.014.00
16Wielka BrytaniaToleman200000016.016.00
17Wielka BrytaniaMarch200000024.512.50
Ostatnio zaktualizowany:

Caesars Palace Circuit — często zadawane pytania

Ile F1 Czy Grand Prix odbywa się na torze Caesars Palace Circuit?
Tor Caesars Palace Circuit gościł dwa Grand Prix Formuły 1 od pierwszej edycji w 1981 roku.
Kto ma najwięcej F1 zwycięstwa na torze Caesars Palace Circuit?
Alan Jones jest rekordzistą na torze Caesars Palace Circuit z 1 zwycięstwem.
Który konstruktor wygrywał najczęściej na torze Caesars Palace Circuit?
Williams jest najbardziej utytułowanym konstruktorem na torze Caesars Palace Circuit, mając na koncie 1 zwycięstwo.
Jaki jest rekord okrążenia na torze Caesars Palace Circuit?
Rekord okrążenia na torze Caesars Palace Circuit wynosi 01:19.639 i został ustanowiony przez Michele Alboreto w 1982 roku.
Gdzie znajduje się tor wyścigowy Caesars Palace Circuit?
Tor wyścigowy Caesars Palace Circuit mieści się w Las Vegas.
Kiedy zbudowano tor wyścigowy Caesars Palace Circuit?
Tor wyścigowy Caesars Palace Circuit został otwarty w 1981 roku.
W jakim kierunku biegnie tor Caesars Palace Circuit?
Na torze Caesars Palace jeździ się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Ile zakrętów ma tor Caesars Palace Circuit?
Tor Caesars Palace ma 14 zakrętów.
Czy Caesars Palace Circuit jest torem ulicznym czy stałym?
Caesars Palace Circuit jest torem ulicznym.
Ostatnio zaktualizowany: