Mosport Park – F1 Baanindeling, records en winnaars

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

1967
Eerste Grote Prijs
8
grote Prijs
2
Meeste coureursoverwinningen
3
Meeste overwinningen voor de constructeur

Mosport Park, gelegen in Bowmanville, Ontario, Canada, opende in 1961 en was tussen 1967 en 1977 acht keer gastheer van de Canadese Grand Prix. Het 3.957 km lange circuit stond bekend om zijn dramatische hoogteverschillen en de snelle, vloeiende bochten zoals Moss Corner en de blinde heuvel op het rechte stuk. Het circuit heet nu Canadian Tire Motorsport Park en organiseert nog steeds belangrijke Noord-Amerikaanse sportwagenraces.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand3.957 km / 2.459 mijl
Circuittype:Permanent circuit
Hoogteverandering30 meters / 98 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners10 hoeken
(1 lage / 5 gemiddelde / 4 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP150%P213%P513%P6 +25%gebaseerd op 8 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid295 km/u (183 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid194 km/u (121 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat18.0 seconden
Ronderecord1:13.299 (194 km/u / 121 mph)
(Mario Andretti, 1977)
Lotus 78 · Ford

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1961 (65 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAmerika/Toronto (EDT, UTC-04)
EigenaarCanadian Tire Motorsportpark
Officiële websitecanadiantiremotorsportpark.com

Wegdek en banden

Geschiedenis
Winnaars en podiumplaatsen

F1 winnaars & podiumplaatsen

Nee.JaarpodiumTeamSnelste rondeLapsResultaten
819771 Zuid-Afrika Jody Scheckter 1:40:00.000
2 Frankrijk Patrick Depailler +6.770
3 Duitsland Jochen Mass +15.760
Canada Wolf
Verenigd Koninkrijk Tyrrell
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:13.299 Mario AndrettiVerenigd Koninkrijk Team Lotus80Verslag en resultaten van de race van 1977
719761 Verenigd Koninkrijk James Hunt 1:40:09.626
2 Frankrijk Patrick Depailler +6.331
3  Mario Andretti +10.366
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk Tyrrell
Verenigd Koninkrijk Team Lotus
1:13.817Frankrijk Patrick DepaillerVerenigd Koninkrijk Tyrrell80Verslag en resultaten van de race van 1976
619741 Brazilië Emerson Fittipaldi 1:40:26.136
2 Zwitserland Clay Regazzoni +13.034
3 Zweden Ronnie Peterson +14.494
Verenigd Koninkrijk McLaren
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk Team Lotus
1:13.659Oostenrijk Niki LaudaItalië Ferrari80Verslag en resultaten van de race van 1974
519731 Verenigd Koninkrijk Peter Revson 1:59:04.083
2 Brazilië Emerson Fittipaldi +32.734
3 Verenigd Koninkrijk Jackie Oliver +34.505
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk Team Lotus
Verenigd Koninkrijk Shadow
1:15.496Brazilië Emerson FittipaldiVerenigd Koninkrijk Team Lotus80Verslag en resultaten van de race van 1973
419721 Verenigd Koninkrijk Jackie Stewart 1:43:17.100
2 Verenigd Koninkrijk Peter Revson +48.200
3 Nieuw Zeeland Denny Hulme +54.600
Verenigd Koninkrijk Tyrrell
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:15.700Verenigd Koninkrijk Jackie StewartVerenigd Koninkrijk Tyrrell80Verslag en resultaten van de race van 1972
319711 Verenigd Koninkrijk Jackie Stewart 1:55:13.100
2 Zweden Ronnie Peterson +38.300
3  Mark Donohue + 1: 35.800
Verenigd Koninkrijk Tyrrell
Verenigd Koninkrijk March
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:43.500Nieuw Zeeland Denny HulmeVerenigd Koninkrijk McLaren64Verslag en resultaten van de race van 1971
219691 België Jacky Ickx 1:59:25.700
2 Australië Jack Brabham +46.200
3 Oostenrijk Jochen Rindt +52.000
Verenigd Koninkrijk Brabham
Verenigd Koninkrijk Brabham
Verenigd Koninkrijk Team Lotus
90Verslag en resultaten van de race van 1969
119671 Australië Jack Brabham 2:40:40.000
2 Nieuw Zeeland Denny Hulme + 1: 01.900
3  Dan Gurney
Verenigd Koninkrijk Brabham
Verenigd Koninkrijk Brabham
 Eagle
90Verslag en resultaten van de race van 1967
Laatst bijgewerkt:
Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Jackie StewartJackie Stewart52002115.66.820156
2Verenigd KoninkrijkPeter Revson21102101.51.51534
3Jack BrabhamJack Brabham21102006.51.51523
4Emerson FittipaldiEmerson Fittipaldi61102118.310.31526
5James HuntJames Hunt41001106.56.31273
6Jody ScheckterJody Scheckter41001005.512.3123
7BelgiëJacky Ickx510011111.69.4958
8FrankrijkPatrick Depailler30202015.73.0140
9Denny HulmeDenny Hulme60112016.87.71454
10ZwedenRonnie Peterson60112104.211.71026
11ZwitserlandClay Regazzoni501010011.412.090
12DuitslandJochen Mass30011009.38.060
13 Dan Gurney10011005.03.040
14Jochen RindtJochen Rindt20011005.510.045
15 Mark Donohue200110016.07.540
16Verenigd KoninkrijkJackie Oliver200110013.011.047
17Mario AndrettiMario Andretti40011118.88.0476
18FrankrijkJean-Pierre Beltoise500000013.214.066
19Alan JonesAlan Jones200000013.510.030
20ArgentiniëCarlos Reutemann40000007.310.330
21Graham HillGraham Hill600000013.012.330
22FrankrijkPatrick Tambay100000016.05.020
23Verenigd KoninkrijkMike Spence100000010.05.020
24ZwedenReine Wisell200000011.59.520
25Nieuw ZeelandBruce McLaren30000009.38.020
26Nieuw ZeelandChris Amon500000011.09.820
27FrankrijkJohnny Servoz-Gavin100000015.06.010
28ItaliëVittorio Brambilla20000009.010.010
29Nieuw ZeelandHowden Ganley300000015.013.710
30FrankrijkFrançois Cevert30000005.015.710
31AustraliëLarry Perkins100000019.017.000
32ItaliëRiccardo Patrese10000008.010.000
33ZwitserlandSilvio Moser100000020.020.000
34Jim ClarkJim Clark10000111.012.0013
35 Danny Ongais100000022.07.000
36ItaliëAndrea de Adamich100000015.024.000
37CanadaJohn Cordts100000019.017.000
38OostenrijkHans Binder100000024.017.000
39Verenigd KoninkrijkRichard Attwood100000013.010.000
40 George Follmer100000013.017.000
41BelgiëPatrick Nève100000021.014.000
42ItaliëNanni Galli100000020.016.000
43ZwedenJo Bonnier100000014.08.000
44OostenrijkHelmuth Koinigg100000022.010.000
45Verenigd KoninkrijkGuy Edwards100000023.020.000
46Verenigd KoninkrijkChris Irwin100000011.016.000
47BraziliëAlex Ribeiro100000023.08.000
48OostenrijkHelmut Marko100000019.012.000
49Zuid-AfrikaIan Scheckter100000018.018.000
50 Mike Fisher100000017.011.000
51LiechtensteinRikky von Opel100000026.020.000
52Verenigd KoninkrijkPiers Courage100000010.016.000
53Verenigd KoninkrijkRupert Keegan100000025.016.000
54Verenigd KoninkrijkDavid Hobbs100000012.09.000
55Verenigd KoninkrijkMike Hailwood100000012.09.000
56Verenigd KoninkrijkJohn Miles100000011.011.000
57CanadaGilles Villeneuve100000017.012.000
58CanadaGeorge Eaton100000021.015.000
59ZwedenGunnar Nilsson20000009.517.000
60John SurteesJohn Surtees200000014.013.000
61 Pete Lovely200000020.512.500
62ZwitserlandJo Siffert20000005.09.500
63CanadaAl Pease200000016.014.500
64CanadaBill Brack200000020.515.000
65 Brett Lunger200000021.013.000
66 Skip Barber200000023.020.500
67BraziliëWilson Fittipaldi200000010.517.000
68Verenigd KoninkrijkTom Pryce200000013.015.000
69FrankrijkHenri Pescarolo200000021.016.000
70CanadaEppie Wietzes200000021.019.000
71FrankrijkJean-Pierre Jarier300000015.320.000
72Verenigd KoninkrijkJohn Watson300000013.018.000
73DuitslandHans Joachim Stuck300000014.723.300
74Verenigd KoninkrijkPeter Gethin300000017.719.700
75ItaliëArturo Merzario300000021.021.000
76DuitslandRolf Stommelen300000017.314.000
77Verenigd KoninkrijkMike Beuttler300000022.319.300
78AustraliëTim Schenken300000018.015.000
79FrankrijkJacques Laffite300000012.719.700
80Niki LaudaNiki Lauda40000018.815.5084
81BraziliëCarlos Pace400000014.010.500
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1McLaren83137316.97.753
2Verenigd KoninkrijkTyrrell62204125.58.838
3Brabham822041111.913.233
4CanadaWolf11001009.01.09
5Team Lotus80134339.010.223
6Ferrari701010110.511.310
7Verenigd KoninkrijkMarch601010016.815.46
8Verenigd KoninkrijkShadow400110012.013.47
9 Eagle200110012.310.74
10Matra30000007.89.85
11Verenigd KoninkrijkBRM600000014.915.35
12Verenigd KoninkrijkHesketh300000018.713.33
13Verenigd KoninkrijkEnsign400000018.015.82
14Verenigd KoninkrijkIso Marlboro200000020.814.81
15Verenigd KoninkrijkSurtees600000018.314.31
16Verenigd KoninkrijkWolf-Williams100000024.024.00
17Verenigd KoninkrijkLola100000015.512.50
18 Parnelli100000016.07.00
19Verenigd KoninkrijkCooper-Maserati100000011.711.70
20FrankrijkLigier200000010.022.00
21BraziliëFittipaldi200000018.020.50
22 Penske300000020.09.70
Laatst bijgewerkt:

Mosport Park — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op Mosport Park?
Mosport Park heeft sinds de eerste editie in 1967 acht Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen in Mosport Park?
Jackie Stewart is recordhouder op Mosport Park met 2 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op Mosport Park?
McLaren is de meest succesvolle constructeur op Mosport Park met 3 overwinningen.
Wat is het ronderecord op Mosport Park?
Het ronderecord op Mosport Park is 01:13.299, neergezet door Mario Andretti in 1977.
Waar bevindt Mosport Park zich?
Mosport Park ligt in Bowmanville.
Wanneer werd Mosport Park gebouwd?
Mosport Park werd geopend in 1961.
In welke richting wordt Mosport Park bestuurd?
Mosport Park wordt met de klok mee gereden.
Hoeveel bochten heeft Mosport Park?
Mosport Park heeft 10 bochten.
Is Mosport Park een stratencircuit of een permanent circuit?
Mosport Park is een permanent circuit.
Laatst bijgewerkt: