Circuit Indianapolis – F1 Baanindeling, records en winnaars

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

2000
Eerste Grote Prijs
8
grote Prijs
5
Meeste coureursoverwinningen
6
Meeste overwinningen voor de constructeur

De Indianapolis Motor Speedway, een 2.5 kilometer lange ovale baan die in 1909 werd geopend en sinds 1911 de gastheer is van de Indianapolis 500, maakte van 1950 tot 1960 formeel deel uit van het Formule 1 Wereldkampioenschap. De Indy 500 telde als een F1 De race werd weliswaar rond de ovalbaan gereden, maar werd volledig betwist door Amerikaanse ovalcoureurs in roadsters met de motor voorin, zonder dat er vaste deelnemers van het wereldkampioenschap aan meededen — wat het de meest ongebruikelijke race ooit maakt.F1 ras van zijn tijdperk. Verwijderd van de F1 schema na 1960.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand4.192 km / 2.605 mijl
Circuittype:Permanent circuit
Hoogteverandering1 meters / 3 voeten
RijrichtingTegen de klok in ↺
Corners4 hoeken
(0 lage / 0 gemiddelde / 4 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP138%P225%P413%P513%P6 +13%gebaseerd op 8 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid290 km/u (180 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid214 km/u (133 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat20.0 seconden
Ronderecord1:10.399 (214 km/u / 133 mph)
(Rubens Barrichello, 2004)
Ferrari F2004 · Ferrari

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1909 (117 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAmerika/Indiana/Indianapolis (EDT, UTC-04)
EigenaarPenske-entertainment
Officiële websitewww.indianapolismotorspeedway.com

Wegdek en banden

Geschiedenis
Winnaars en podiumplaatsen

F1 winnaars & podiumplaatsen

Nee.JaarpodiumTeamSnelste rondeLapsResultaten
820071 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton 1:31:09.965
2 Spanje Fernando Alonso +1.500
3 Brazilië Felipe Massa +12.800
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk McLaren
Italië Ferrari
1:13.117Finland Kimi RäikkönenItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2007
720061 Duitsland Michael Schumacher 1:34:35.199
2 Brazilië Felipe Massa +7.984
3 Italië Giancarlo Fisichella +16.595
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Frankrijk Renault
1:12.719Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2006
620051 Duitsland Michael Schumacher 1:29:43.181
2 Brazilië Rubens Barrichello +1.500
3 Portugal Tiago Monteiro
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Ireland Jordan
1:11.497Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2005
520041 Duitsland Michael Schumacher 1:40:29.914
2 Brazilië Rubens Barrichello +2.950
3 Japan Takuma Sato +22.036
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk BAR
1:10.399Brazilië Rubens BarrichelloItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2004
420031 Duitsland Michael Schumacher 1:33:35.997
2 Finland Kimi Räikkönen +18.258
3 Duitsland Heinz-Harald Frentzen +37.964
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
Zwitserland Sauber
1:11.473Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2003
320021 Brazilië Rubens Barrichello 1:31:07.934
2 Duitsland Michael Schumacher +0.011
3 Verenigd Koninkrijk David Coulthard +7.799
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:12.738Brazilië Rubens BarrichelloItalië Ferrari73Verslag en resultaten van de race van 2002
220011 Finland Mika Häkkinen 1:32:42.840
2 Duitsland Michael Schumacher +11.046
3 Verenigd Koninkrijk David Coulthard +12.043
Verenigd Koninkrijk McLaren
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:14.448Colombia Juan Pablo MontoyaVerenigd Koninkrijk Williams73Verslag en resultaten van de race van 2001
120001 Duitsland Michael Schumacher 1:36:30.883
2 Brazilië Rubens Barrichello +12.118
3 Duitsland Heinz-Harald Frentzen +17.368
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Ireland Jordan
1:14.711Verenigd Koninkrijk David CoulthardVerenigd Koninkrijk McLaren73Verslag en resultaten van de race van 2000
Laatst bijgewerkt:
Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Michael SchumacherMichael Schumacher75207432.61.362338
2BraziliëRubens Barrichello81304125.08.63567
3Lewis HamiltonLewis Hamilton11001101.01.01066
4Mika HäkkinenMika Häkkinen21001003.510.01031
5BraziliëFelipe Massa30112006.77.71430
6Kimi RäikkönenKimi Räikkönen60101116.311.21618
7Fernando AlonsoFernando Alonso50101007.811.8122
8Verenigd KoninkrijkDavid Coulthard70022018.68.4147
9DuitslandHeinz-Harald Frentzen400220012.07.3101
10ItaliëGiancarlo Fisichella700110011.48.680
11PortugalTiago Monteiro200110016.08.060
12JapanTakuma Sato400110013.511.860
13ItaliëJarno Trulli700000011.67.0230
14ColombiaJuan Pablo Montoya50000015.411.462
15IndiaNarain Karthikeyan100000019.04.050
16DuitslandNick Heidfeld700000010.910.950
17FinlandHeikki Kovalainen10000006.05.045
18NederlandChristijan Albers300000018.010.340
19FrankrijkOlivier Panis40000009.011.340
20Jacques VilleneuveJacques Villeneuve500000010.210.040
21OostenrijkPatrick Friesacher100000020.06.030
22Verenigd KoninkrijkEddie Irvine300000014.77.320
23AustraliëMark Webber500000012.614.622
24BraziliëRicardo Zonta100000012.06.010
25Sebastian VettelSebastian Vettel10000007.08.010
26Verenigd KoninkrijkJustin Wilson100000016.08.010
27HongarijeZsolt Baumgartner100000019.08.010
28ItaliëVitantonio Liuzzi200000019.512.510
29ItaliëGianmaria Bruni100000018.020.000
30DenemarkenNicolas Kiesa100000020.011.000
31FrankrijkFranck Montagny100000019.022.000
32DuitslandAdrian Sutil100000021.014.000
33Verenigd KoninkrijkAllan McNish100000016.015.000
34SpanjeMarc Gené100000022.012.000
35Verenigd KoninkrijkAnthony Davidson100000016.011.000
36BraziliëEnrique Bernoldi100000019.013.000
37BraziliëPedro Diniz10000009.08.000
38IrelandRalph Firman100000018.013.000
39ItaliëGiorgio Pantano100000017.019.000
40ArgentiniëGastón Mazzacane100000021.014.000
41TsjechiëTomáš Enge100000021.014.000
42Verenigd KoninkrijkJohnny Herbert100000019.011.000
43BraziliëCristiano da Matta200000010.011.500
44Nico RosbergNico Rosberg200000017.512.500
45MaleisiëAlex Yoong200000021.018.500
46 Scott Speed200000016.516.500
47OostenrijkChristian Klien200000014.519.000
48FinlandMika Salo200000016.517.000
49OostenrijkAlexander Wurz200000014.010.000
50FrankrijkJean Alesi200000014.510.000
51SpanjePedro de la Rosa300000017.016.000
52NederlandJos Verstappen300000017.315.000
53Jenson ButtonJenson Button70000009.313.4015
54DuitslandRalf Schumacher70000006.916.700
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Ferrari866113563.03.8113
2McLaren82226215.48.151
3IrelandJordan600220013.19.320
4Renault60011009.17.426
5Verenigd KoninkrijkBAR600110010.09.911
6Sauber600110011.811.311
7Toyota600000011.611.612
8ItaliëMinardi600000019.513.68
9Williams80000018.114.26
10Red Bull300000013.313.84
11Honda20000009.813.53
12Jaguar500000014.911.83
13BMW Sauber20000007.013.81
14ItaliëToro Rosso200000018.014.51
15Russische FederatieMidland100000014.512.00
16NederlandSpyker100000021.514.50
17Benetton200000012.011.00
18Prost200000018.011.50
19Verenigd KoninkrijkArrows200000017.516.00
20Super Aguri200000017.816.50
Laatst bijgewerkt:

Rechtbank van Indianapolis — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op het circuit van Indianapolis?
Het circuit van Indianapolis heeft sinds de eerste editie in 2000 acht Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen op het circuit van Indianapolis?
Michael Schumacher is recordhouder op het circuit van Indianapolis met 5 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op het Indianapolis Circuit?
Ferrari is de meest succesvolle constructeur op het circuit van Indianapolis met 6 overwinningen.
Wat is het ronderecord op het circuit van Indianapolis?
Het ronderecord op het circuit van Indianapolis is 01:10.399, neergezet door Rubens Barrichello in 2004.
Waar bevindt het circuit van Indianapolis zich?
Het Indianapolis Circuit is gevestigd in Indianapolis.
Wanneer werd het circuit van Indianapolis gebouwd?
Het circuit van Indianapolis werd geopend in 1909.
In welke richting wordt het circuit van Indianapolis aangelegd?
Het circuit van Indianapolis wordt tegen de klok in gereden.
Hoeveel bochten heeft het circuit van Indianapolis?
Het circuit van Indianapolis heeft 4 bochten.
Is Indianapolis Circuit een straatcircuit of een permanent circuit?
Indianapolis Circuit is een permanent circuit.
Laatst bijgewerkt: