Bill Homeier F1 Profil i statystyki kariery

Były kierowca Formuły 1

Bill Homeier

F1 kariera: 1954 - 1960

Profil kierowcy

KrajUnited States United States
Miejsce urodzeniaRock Island
Data urodzenia31 sierpnia 1918
Data zgonuMay 5th 2001: 82 lat
Wpisy sezonowe3 (1954–1955, 1960)
Numer samochodu39
Najlepsze kwalifikacje7th - 1955 Indianapolis 500
Najlepszy wynik5th - 1955 Indianapolis 500

Pełne statystyki kariery

Tytuły kierowców0
Zgłoszenia do Grand Prix3
Rozpoczyna się Grand Prix3
Suma punktów1.00
Śr. Punkty na lekarza rodzinnego0.33
Grand Prix wygrywa0
Pole Pozycje0
Śr. GP Krata18.7
GP Podium0
GP Najszybsze okrążenia0
GP Punkty Zakończ1 (% 33,3)
Śr. GP Stanowisko 17.0
GP DNFs1 (% 33,3)
Cena produktu z VAT: GP Okrążenia474

F1 Historia zespołu kariery

Kluczowe punkty orientacyjne w karierze

Wyścig1954 Indianapolis 500 35 lat, 273 dni35 lat, 273 dni1960 Indianapolis 500 41 lat, 273 dni41 lat, 273 dni
Punkty zakończą1955 Indianapolis 500 36 lat, 272 dni36 lat, 272 dniraz do tej pory
Statystyki aktualne na dzień:

Pory roku

Wyniki Mistrzostw Billa Homeiera

 

Bill Homeier F1 Podsumowanie sezonów

RokZespół silnikGP123StrąkPoleOkrążeniaFLŚrPunkty
1960 United States Kuzma United States Offenhauser10000020000.000
1955 United States Kurtis Kraft United States Offenhauser10000020001.001
1954 United States Kurtis Kraft United States Offenhauser1000007400.000
Wyścigi
Koledzy

Bill Homeier — Często zadawane pytania

Kiedy Bill Homeier zaczął ścigać się w Formule 1?
Bill Homeier rozpoczął karierę wyścigową w Formule 1 w 1954 roku.
Czy Bill Homeier nadal ściga się w Formule 1?
Bill Homeier zmarł w 2001 roku. Ostatni raz startował w Formule 1 w 1960 roku.
Jakiej narodowości jest Bill Homeier?
Bill Homeier jest Amerykaninem.
W jakich zespołach Formuły 1 jeździł Bill Homeier?
Bill Homeier jeździł dla Kurtisa Krafta i Kuzmy w Formule 1.
Ile F1 w jakich wyścigach brał udział Bill Homeier?
Bill Homeier wziął udział w 3 Grand Prix Formuły 1.