Circuito de Jerez – F1 Baanindeling, records en winnaars

circuit van Jerez
2026 Formule 1 Circuit

circuit van Jerez

Nederlands F1 GPJerez

1986
Eerste Grote Prijs
7
grote Prijs
2
Meeste coureursoverwinningen
3
Meeste overwinningen voor de constructeur

Het Circuito de Jerez, gelegen in Andalusië in Zuid-Spanje, werd geopend in 1985 en was van 1986 tot 1990 gastheer van de Spaanse Grand Prix en de Europese Grand Prix. GP in 1994, en de Europese GP opnieuw in 1997 (de titelbeslissende race die berucht is vanwege de poging tot botsing tussen Michael Schumacher en Jacques Villeneuve). Het 4.428 km lange circuit werd gebruikt in F1 Testen tot 2008 en blijft een belangrijk Moto-project.GP locatie vandaag.

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand4.428 km / 2.751 mijl
Circuittype:Permanent circuit
Hoogteverandering14 meters / 46 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners13 hoeken
(4 lage / 8 gemiddelde / 1 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP143%P243%P514%gebaseerd op 7 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid295 km/u (183 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid192 km/u (119 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat21.0 seconden
Ronderecord1:23.135 (192 km/u / 119 mph)
(Heinz-Harald Frentzen, 1997)
Williams FW19 · Renault

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1985 (41 jaar geleden)
Lokale tijdzoneEuropa/Madrid (CET, UTC+01)
EigenaarAndalusisch
Officiële websitewww.circuitodejerez.com

Wegdek en banden

Geschiedenis

Belangrijke hoeken

01 Droge zak

Een zware rechterbocht na het rechte stuk, die de belangrijkste inhaalmogelijkheid biedt tijdens de race in Jerez. F1 jaar.

02 Curva Sito Pons

Een middelsnelle rechterbocht, vernoemd naar de Spaanse motorcoureur Sito Pons. Het aanhouden van een minimumsnelheid bepaalde de ingang van het achterste gedeelte van de ronde.

03 Curva Jorge Lorenzo

De laatste, middelhoge snelheidsbocht naar rechts leidde naar het rechte stuk van start-finish. De snelheid bij het uitkomen van de bocht bepaalde de efficiëntie van de rondetijd in dit cruciale stuk naar de belangrijkste remzone.

Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Alain ProstAlain Prost52125013.62.032117
2Ayrton SennaAyrton Senna52002411.85.023148
3Nigel MansellNigel Mansell51304012.85.42795
4Mika HäkkinenMika Häkkinen21012007.02.0141
5Michael SchumacherMichael Schumacher21001111.59.51089
6OostenrijkGerhard Berger70101015.67.6130
7Verenigd KoninkrijkDavid Coulthard10101006.02.060
8Damon HillDamon Hill20101003.010.5619
9ItaliëAlessandro Nannini500220014.815.080
10Jacques VilleneuveJacques Villeneuve10011101.03.0424
11ZwedenStefan Johansson300110014.312.340
12ItaliëRiccardo Patrese50000018.49.860
13Verenigd KoninkrijkEddie Irvine20000008.54.550
14Keke RosbergKeke Rosberg10000005.04.030
15FrankrijkJean Alesi40000009.812.830
16Nelson PiquetNelson Piquet50000105.49.632
17BelgiëThierry Boutsen500000011.810.630
18DuitslandHeinz-Harald Frentzen20000013.56.025
19ItaliëTeo Fabi20000007.513.520
20FrankrijkPhilippe Alliot400000011.811.320
21JapanAguri Suzuki100000015.06.010
22FrankrijkÉrik Comas100000023.023.000
23Alan JonesAlan Jones100000017.024.000
24FrankrijkPatrick Tambay100000018.08.000
25BraziliëTarso Marques100000020.015.000
26SpanjeAdrián Campos100000024.014.000
27ItaliëDomenico Schiattarella100000026.019.000
28BraziliëPedro Diniz100000013.022.000
29ItaliëAlessandro Zanardi100000021.016.000
30DuitslandRalf Schumacher100000016.020.000
31ItaliëGiancarlo Fisichella100000017.011.000
32FrankrijkJacques Laffite10000008.011.000
33ItaliëGianni Morbidelli10000008.011.000
34DenemarkenJan Magnussen100000011.09.000
35JapanHideki Noda100000024.025.000
36Verenigd KoninkrijkJohnny Dumfries100000010.09.000
37FrankrijkPascal Fabre100000025.025.000
38ItaliëGabriele Tarquini100000022.022.000
39AustraliëDavid Brabham100000025.021.000
40ArgentiniëNorberto Fontana100000018.014.000
41ItaliëElio de Angelis100000015.014.000
42BraziliëChristian Fittipaldi100000019.017.000
43FinlandMika Salo100000021.012.000
44ZwitserlandMarc Surer100000022.012.000
45Verenigd KoninkrijkMark Blundell100000014.013.000
46JapanShinji Nakano100000015.010.000
47FinlandJyrki Järvilehto100000017.021.000
48ItaliëEmanuele Pirro200000013.018.500
49JapanUkyo Katayama200000016.012.000
50Verenigd KoninkrijkJohnny Herbert200000010.58.000
51ItaliëAlex Caffi200000020.511.500
52FrankrijkÉric Bernard200000020.019.000
53DuitslandChristian Danner200000022.519.000
54FrankrijkYannick Dalmas200000019.510.000
55NederlandJos Verstappen200000017.020.000
56FrankrijkOlivier Panis200000010.08.000
57FrankrijkOlivier Grouillard200000022.517.500
58BraziliëRubens Barrichello20000008.516.500
59SpanjeLuis Perez-Sala200000022.014.000
60FrankrijkPhilippe Streiff300000016.014.700
61FrankrijkRené Arnoux300000013.020.000
62ItaliëPiercarlo Ghinzani300000023.022.000
63 Eddie Cheever300000033.011.700
64ItaliëStefano Modena300000020.720.000
65BraziliëMaurício Gugelmin300000016.310.000
66ItaliëNicola Larini400000017.820.500
67Verenigd KoninkrijkDerek Warwick400000013.812.000
68Verenigd KoninkrijkJonathan Palmer400000016.819.000
69ItaliëIvan Capelli400000015.815.300
70JapanSatoru Nakajima400000016.319.800
71ItaliëPierluigi Martini400000013.018.500
72Verenigd KoninkrijkMartin Brundle400000013.815.300
73ItaliëMichele Alboreto500000014.415.200
74ItaliëAndrea de Cesaris600000017.818.200
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1McLaren73249325.45.762
2Williams71315234.86.444
3Ferrari71203016.710.526
4Benetton71023117.911.124
5Team Lotus610011012.412.211
6IrelandJordan200000012.011.83
7FrankrijkLarrousse500000016.313.93
8Verenigd KoninkrijkTyrrell700000015.014.23
9Sauber200000013.512.51
10Verenigd KoninkrijkLola100000017.516.00
11ItaliëOnyx100000017.021.00
12Verenigd KoninkrijkLeyton House100000015.510.00
13Verenigd KoninkrijkFootwork100000013.514.00
14Verenigd KoninkrijkSimtek100000025.520.00
15Verenigd KoninkrijkStewart100000011.515.00
16Prost100000012.08.50
17DuitslandRial200000023.019.00
18ItaliëDallara300000017.814.20
19ItaliëEuro Brun300000026.013.00
20Verenigd KoninkrijkMarch300000016.214.20
21Brabham400000013.118.90
22DuitslandZakspeed400000019.318.00
23FrankrijkAGS400000020.819.00
24ItaliëColoni400000026.026.00
25ItaliëOsella500000019.221.00
26FrankrijkLigier600000015.115.50
27Verenigd KoninkrijkArrows600000020.612.90
28ItaliëMinardi700000019.217.70
Laatst bijgewerkt:

Circuito de Jerez - Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op het Circuito de Jerez?
Het Circuito de Jerez heeft sinds de eerste editie in 1986 zeven Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen op het Circuito de Jerez?
Ayrton Senna is recordhouder op het Circuito de Jerez met 2 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op het Circuito de Jerez?
McLaren is de meest succesvolle constructeur op het Circuito de Jerez met 3 overwinningen.
Wat is het ronderecord op het Circuito de Jerez?
Het ronderecord op Circuito de Jerez is 01:23.135, gevestigd door Heinz-Harald Frentzen in 1997.
Waar bevindt Circuito de Jerez zich?
Circuito de Jerez bevindt zich in Jerez.
Wanneer werd Circuito de Jerez gebouwd?
Circuito de Jerez werd in 1985 geopend.
In welke richting wordt het Circuito de Jerez gereden?
Circuito de Jerez wordt met de klok mee gereden.
Hoeveel bochten heeft Circuito de Jerez?
Circuito de Jerez heeft 13 bochten.
Is Circuito de Jerez een straatcircuit of een permanent circuit?
Circuito de Jerez is een permanent circuit.
Laatst bijgewerkt: