1997 F1 Kampioenschapsstand

1997 F1 Kampioenschapsstand
1997 F1 Wereldkampioenschap · 48 van 77

Coureurs- en constructeursklassement

Eindstand · 17 ronden

7
De meeste GP coureur wint
81pts
Wereldkampioen
6
Verschillende GP winnaars
123pts
Constructeurskampioen
Laatst bijgewerkt:

Jacques Villeneuve behaalde in 1997 zijn eerste en enige wereldtitel in de Formule 1 met 81 punten, zeven overwinningen, acht podiumplaatsen en tien pitstops. pole posities onderweg. De Canadese coureur eindigde 39 punten voor op zijn teamgenoot, Heinz-Harald Frentzen. Het team van beide coureurs, Williams, behaalde ook hun negende constructeurskampioenschap met 123 punten en acht overwinningen. Het was hun tweede constructeurstitel op rij.

Villeneuve stelde de titel pas in de seizoensfinale veilig. Europese Grand Prixterwijl zijn team Williams de constructeurstitel al een ronde eerder had veiliggesteld, bij de Japanse Grand Prix (ronde 16 van 17).

Het titelgevecht van 1997 staat vooral bekend om de explosieve finale in Jerez, waar Michael Schumacher Schumacher reed Villeneuve aan terwijl hij zijn kampioenschapsleider verdedigde. De coureur viel ter plekke uit, Villeneuve overleefde de aanrijding en eindigde als derde, genoeg om wereldkampioen te worden. Schumacher werd later gediskwalificeerd voor het coureurskampioenschap vanwege het incident, waardoor Heinz-Harald Frentzen als tweede eindigt in het officiële eindklassement.

Naar alle 1997 F1 resultaat Voor elke race, coureur en team. Hier vind je de 1997 F1 teams overzicht, we hebben ook alle andere F1 resultaat 

Rijdersstand

1997 F1 Stand coureurskampioenschap

POSbestuurderPTS1997 F1 GP Australië1997 F1 GP Brazilié1997 Argentinië F1 GPSan Marino 1997 F1 GP1997 F1 GP Monaco 1997 F1 GP Spanje1997 F1 GP Canada1997 Frans F1 GP1997 F1 GP Groot Brittanië1997 Duits F1 GP1997 F1 GP Hongarije1997 F1 GP België1997 F1 GP Italië1997 F1 GP Oostenrijk1997 Luxemburg F1 GP1997 F1 GP Japan1997 Europees F1 GP
1Jacques VilleneuveJacquesVilleneuve81DNF1*1DNFDNF1DNF41DNF15*51*1DSQ3
2DuitslandHeinz-HaraldFrentzen428*9DNF1*DNF842DNFDNFDNF*3333*2*6*
3Verenigd KoninkrijkDavidCoulthard36110DNFDNFDNF67*74DNFDNFDNF12DNF102
4FrankrijkjeanAlessi36DNF675DNF325261182DNF2513
5OostenrijkGerhardBerger27426*DNF910---1*86710484
6Mika HäkkinenMikaHäkkinen273456DNF7DNFDNFDNF3DNFDSQ9*DNFDNF41
7Verenigd KoninkrijkEddieIrvine24DNF1623312DNF3DNFDNF9108DNFDNF35
8ItaliëGiancarlovischella20DNF8DNF469*39711DNF244DNF711
9FrankrijkOlivierbrood1653DNF84211-------6DNF7
10Verenigd KoninkrijkJohnnyHerbert15DNF74DNFDNF558DNFDNF34DNF8768
11DuitslandRalfSchumacher13DNFDNF3DNFDNFDNFDNF6555DNFDNF5DNF9DNF
12Damon HillDamonHill7DNS17DNFDNFDNFDNF91268213DNF7811DNF
13BraziliëRubensBarrichello6DNFDNFDNFDNF2DNFDNFDNFDNFDNFDNFDNF1314DNFDNFDNF
14OostenrijkAlexanderWürz4------DNFDNF3--------
15ItaliëJarnoTrulli39129DNSDNF15DNF108471510DNF---
16BraziliëPedroDiniz210DNFDNFDNFDNFDNF8DNFDNFDNFDNF7DNF13512DNF
17FinlandMikaSalo2DNF13895DNFDNFDNFDNFDNF1311DNFDNF10DNF12
18JapanShinjiNakano2714DNFDNFDNFDNF6DNF1176DNF11DNFDNFDNF10
19ItaliëNicolaLarina1611DNF7DNF------------
20DenemarkenjanMagnussen0DNFDNF10DNF713DNFDNFDNFDNFDNF12DNFDNFDNFDNF9
21NederlandJosVerstappen0DNF15DNF10811DNFDNFDNF10DNFDNFDNF12DNF1316
22ItaliëGianniMorbidelli0-----1410---DNF91299DNS-
23ArgentiniëNorbertoFontana0-------DNF99------14
24JapanUkyouKatayama0DNF18DNF1110DNFDNF11DNFDNF1014DNF11DNFDNF17
25BraziliëTarsusMerken0-------DNF10DNF12DNF14EXCDNFDNF15
-ItaliëVincenzoJe zucht0DNQ----------------
-BraziliëRicardorozet0DNQ----------------
NCMichael SchumacherMichaelSchumacher7825DNF21*411*DNF*24166DNF1DNF

1997 F1 Statistieken van chauffeurs

POSbestuurderTeamGP1e2e3PeulPoleLapsFLDNFPTS
1Jacques VilleneuveJacquesVilleneuveWilliams177018108633681
2Michael SchumacherMichaelSchumacherFerrari17530838743478
3Verenigd KoninkrijkDavidCoulthardMcLaren17220407881936
4DuitslandHeinz-HaraldFrentzenWilliams17124718106642
5Mika HäkkinenMikaHäkkinenMcLaren17102317181827
6FrankrijkjeanAlessiBenetton17041519470336
7Verenigd KoninkrijkEddieIrvineFerrari17014508000724
8ItaliëGiancarlovischellaIrelandJordan17011208511420
9Verenigd KoninkrijkJohnnyHerbertSauber17001108290615
10DuitslandRalfSchumacherIrelandJordan170011069701013
11Damon HillDamonHillVerenigd KoninkrijkArrows1701010757087
12BraziliëRubensBarrichelloVerenigd KoninkrijkStewart17010105910156
13FinlandMikaSaloVerenigd KoninkrijkTyrrell1700000903092
14BraziliëPedroDinizVerenigd KoninkrijkArrows17000006710112
15JapanShinjiNakanoProst17000007190102
16DenemarkenjanMagnussenVerenigd KoninkrijkStewart17000005870130
17NederlandJosVerstappenVerenigd KoninkrijkTyrrell1700000781090
18JapanUkyouKatayamaItaliëMinardi1700000636090
19OostenrijkGerhardBergerBenetton14110218082127
20ItaliëJarnoTrulliProst1400000701043
21FrankrijkOlivierbroodProst10011205580316
22BraziliëTarsusMerkenItaliëMinardi1000000321060
23ItaliëGianniMorbidelliSauber800000355020
24ItaliëNicolaLarinaSauber500000277021
25ArgentiniëNorbertoFontanaSauber400000210010
26OostenrijkAlexanderWürzBenetton300110154024
27ItaliëVincenzoJe zuchtVerenigd KoninkrijkLola1000000010
28BraziliëRicardorozetVerenigd KoninkrijkLola1000000010
Constructeurs stand

1997 F1 Standings van het constructeurskampioenschap

POSTeamAutoPTS1997 F1 GP Australië1997 F1 GP Brazilié1997 Argentinië F1 GPSan Marino 1997 F1 GP1997 F1 GP Monaco 1997 F1 GP Spanje1997 F1 GP Canada1997 Frans F1 GP1997 F1 GP Groot Brittanië1997 Duits F1 GP1997 F1 GP Hongarije1997 F1 GP België1997 F1 GP Italië1997 F1 GP Oostenrijk1997 Luxemburg F1 GP1997 F1 GP Japan1997 Europees F1 GP
1WilliamsWilliams FW193123DNF11DNFDNF1DNF41DNF15511DSQ3
489DNF1DNF842DNFDNFDNF333326
2FerrariFerrari F310-B510225DNF21411DNF24166DNF1DNF
6DNF1623312DNF3DNFDNF9108DNFDNF35
3BenettonBenetton B197767DNF675DNF325261182DNF2513
8426DNF910DNFDNF3186710484
4McLarenMcLaren MP4 / 129633456DNF7DNFDNFDNF3DNFDSQ9DNFDNF41
10110DNFDNFDNF6774DNFDNFDNF12DNF102
5IrelandJordanJordanië 1971133DNFDNF3DNFDNFDNFDNF6555DNFDNF5DNF9DNF
12DNF8DNF46939711DNF244DNF711
6ProstProst JS45142153DNF84211108471510DNF6DNF7
15714DNFDNFDNFDNF6DNF1176DNF11DNFDNFDNF10
7SauberSauber C161616DNF74DNFDNF558DNFDNF34DNF8768
17611DNF7DNF1410DNF99DNF91299DNS14
8Verenigd KoninkrijkArrowsPijlen A1819DNS17DNFDNFDNFDNF91268213DNF7811DNF
210DNFDNFDNFDNFDNF8DNFDNFDNFDNF7DNF13512DNF
9Verenigd KoninkrijkStewartSteward SF1226DNFDNFDNFDNF2DNFDNFDNFDNFDNFDNFDNF1314DNFDNFDNF
23DNFDNF10DNF713DNFDNFDNFDNFDNF12DNFDNFDNFDNF9
10Verenigd KoninkrijkTyrrellTyrrell 025182DNF15DNF10811DNFDNFDNF10DNFDNFDNF12DNF1316
19DNF13895DNFDNFDNFDNFDNF1311DNFDNF10DNF12
11ItaliëMinardiMinardi M1971409129DNS-15-----------
20DNF18DNF1110DNFDNF11DNFDNF1014DNF11DNFDNF17
21----DNF-DNFDNF10DNF12DNF14EXCDNFDNF15
-Verenigd KoninkrijkLolaLola T97/30240DNQ----------------
25DNQ----------------

Voortgang van het constructeurskampioenschap 1997

Race resultaten

1997 F1 Resultaten per race

1997 F1 Wereldkampioenschap
NEEgrote PrijsDatumWinnaarTeamLapsTijd
11997 F1 GP Australië 1997 F1 GP AustraliëMaart 9Verenigd KoninkrijkDavid CoulthardMcLaren5801:30:28.718
21997 F1 GP Brazilié 1997 F1 GP BraziliéMaart 30Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams7201:36:06.990
31997 Argentinië F1 GP 1997 Argentinië F1 GPApril 13Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams7201:52:01.715
4San Marino 1997 F1 GP San Marino 1997 F1 GPApril 27DuitslandHeinz-Harald FrentzenWilliams6201:31:00.673
51997 F1 GP Monaco 1997 F1 GP Monaco mei 11Michael SchumacherMichael SchumacherFerrari6202:00:05.654
61997 F1 GP Spanje 1997 F1 GP Spanjemei 25Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams6401:30:35.896
71997 F1 GP Canada 1997 F1 GP CanadaJuni 15Michael SchumacherMichael SchumacherFerrari5401:17:40.646
81997 Frans F1 GP 1997 Frans F1 GPJuni 29Michael SchumacherMichael SchumacherFerrari7201:38:50.492
91997 F1 GP Groot Brittanië 1997 F1 GP Groot BrittaniëJuli 13Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams5901:28:01.665
101997 Duits F1 GP 1997 Duits F1 GPJuli 27OostenrijkGerhard BergerBenetton4501:20:59.046
111997 F1 GP Hongarije 1997 F1 GP HongarijeAugustus 10Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams7701:45:47.149
121997 F1 GP België 1997 F1 GP BelgiëAugustus 24Michael SchumacherMichael SchumacherFerrari4401:33:46.717
131997 F1 GP Italië 1997 F1 GP ItaliëSeptember 7 Verenigd KoninkrijkDavid CoulthardMcLaren5301:17:04.609
141997 F1 GP Oostenrijk 1997 F1 GP OostenrijkSeptember 21 Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams7101:27:35.999
151997 Luxemburg F1 GP 1997 Luxemburg F1 GPSeptember 28 Jacques VilleneuveJacques VilleneuveWilliams6701:31:27.843
161997 F1 GP Japan 1997 F1 GP JapanOktober 12Michael SchumacherMichael SchumacherFerrari5301:29:48.446
171997 Europees F1 GP 1997 Europees F1 GPOktober 26Mika HäkkinenMika HäkkinenMcLaren6901:38:57.771
Michael Schumacher kreeg zijn tweede plaats in het kampioenschap nadat hij probeerde Jacques Villeneuve te verslaan tijdens de Europese Grand Prix. Hij behield zijn punten en zijn posities in de races.

Puntenverdeling 1997: P1 = 10, P2 = 6, P3 = 4, P4 = 3, P5 = 2, P6 = 1 punt.

  • Posities in pin laat de bestuurder zien die vanaf vertrok pole positie.
  • Posities gemarkeerd met een asterisk (*) tonen de coureur die de snelste ronde heeft gereden.
  • DNQ = Niet gekwalificeerd · DNS = Niet gestart · DNF = Niet voltooid · EXC = Uitgesloten · DSQ = Gediskwalificeerd

1997 F1 Kampioenschap — Veelgestelde vragen

Wie won de editie van 1997? F1 Coureurskampioenschap?

Jacques Villeneuve won het Formule 1-wereldkampioenschap van 1997 met 81 punten, 39 punten voor op Heinz-Harald Frentzen.

Na welke race vond de race van 1997 plaats? F1 Is het coureurskampioenschap al beslist?

Jacques Villeneuve verzekerde zich van het wereldkampioenschap voor coureurs in 1997 tijdens de seizoensfinale, de Grand Prix van Europa (de 17e race van de 17).

Hoeveel F1 Had Jacques Villeneuve in 1997 het wereldkampioenschap voor coureurs gewonnen?

De titel van 1997 was Jacques Villeneuve's eerste en enige wereldtitel in de Formule 1.

Hoeveel races won Jacques Villeneuve in 1997?

Jacques Villeneuve won 7 van de 17 races in 1997, met 8 podiumplaatsen en 10 overwinningen. pole posities.

Wie eindigde als tweede in 1997? F1 Coureurskampioenschap?

Heinz-Harald Frentzen eindigde als tweede, 39 punten achter Jacques Villeneuve.

Welk team won in 1997? F1 Constructeurskampioenschap?

Williams won het constructeurskampioenschap van 1997 met 123 punten.

Wanneer won Williams de wedstrijd van 1997? F1 Constructeurskampioenschap?

Williams verzekerde zich van het constructeurskampioenschap van 1997 tijdens de Grand Prix van Japan, de 16e van de 17 races.

Heeft de 1997 F1 Wint de coureurskampioen ook het constructeurskampioenschap?

Ja. Jacques Villeneuve reed voor Williams, dat in 1997 ook het constructeurskampioenschap won, een dubbele titel.

Hoeveel races zijn er in 1997? F1 seizoen?

Het Formule 1-seizoen van 1997 telde 17 Grand Prix-races.