Lusail International Circuit – F1 Baanindeling, records en winnaars

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

2021
Eerste Grote Prijs
4
grote Prijs
3
Meeste coureursoverwinningen
3
Meeste overwinningen voor de constructeur

Het Lusail International Circuit, gelegen in Lusail net ten noorden van Doha, Qatar, werd ontworpen door Hermann Tilke en in 2004 ingehuldigd, voornamelijk als motorsportcircuit.GP circuit. Na in 2021 zijn eerste Formule 1-race te hebben georganiseerd als vervanging aan het einde van het seizoen, werd het vanaf 2023 permanent onderdeel van het kampioenschap na uitgebreide aanpassingen aan de uitloopstroken en het pitcomplex. Het 5.419 km lange circuit met 16 bochten wordt gekenmerkt door vloeiende bochten met gemiddelde tot hoge snelheden die extreme, aanhoudende zijdelingse krachten uitoefenen. Pirelli verplichtte in 2023 maximale stintlengtes vanwege zorgen over de spanning op de zijwanden van de banden.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand5.380 km / 3.343 mijl
Circuittype:Permanent circuit
DRS zones2 zones
Hoogteverandering5 meters / 16 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners16 hoeken
(2 lage / 8 gemiddelde / 6 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP150%P225%P325%gebaseerd op 4 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid330 km/u (205 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid235 km/u (146 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat20.0 seconden
Ronderecord1:22.384 (235 km/u / 146 mph)
(Lando Norris, 2024)
McLaren MCL38 · Mercedes

Race Strategie

Erfgoed

Geopend2004 (22 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAzië/Qatar (+03, UTC+03)
DesignerHerman Tilke
EigenaarQatar Motor- en Motorfietsfederatie
Officiële websitelusailcircuit.com

Wegdek en banden

Geschiedenis

Belangrijke hoeken

01 Draai 1

Een zware rechterbocht aan het einde van het 1.1 km lange rechte stuk. De belangrijkste inhaalmogelijkheid van de ronde en het meest besproken strijdtoneel in de eerste ronde: de brede insturing beloont een late apex-goal, maar maakt te hard remmen kwetsbaar.

02 Draait 10-11 jaar

Een snelle bochtencombinatie met twee apexen, eerst rechts en dan links, genomen in de vijfde en zesde versnelling. De aanhoudende G-krachten op de voorbanden maken dit gedeelte bepalend voor de bandenmanagementstrategie en zijn de bron van de beruchte zijwandspanning.

03 Draai 15

Een lange, vloeiende rechterbocht die uitkomt op het rechte stuk. Het is cruciaal om hier een minimale snelheid aan te houden – elke gewonnen kilometer per uur wordt versterkt in de langste acceleratiezone van het circuit.

Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Max VerstappenMax Verstappen43104123.31.3103136
2Lewis HamiltonLewis Hamilton41001106.811.03257
3Oscar PiastriOscar Piastri30213113.72.36733
4Charles LeclercCharles Leclerc40101008.35.8400
5Lando NorrisLando Norris40011014.86.5442
6Fernando AlonsoFernando Alonso40011005.85.8360
7Carlos SainzCarlos Sainz30011006.35.3340
8George RussellGeorge Russell40000105.57.8430
9Esteban OconEsteban Ocon400000013.311.8160
10Sergio PérezSergio Pérez300000013.310.3130
11Kimi AntonelliKimi Antonelli10000005.05.0100
12Pierre GaslyPierre Gasly40000007.311.0100
13Lance StrollLance Stroll400000015.313.080
14Zhou GuanyuZhou Guanyu200000015.58.560
15Valtteri BottasValtteri Bottas30000009.313.040
16Kevin MagnussenKevin Magnussen200000014.011.520
17Alex AlbonAlex Albon300000014.313.020
18Liam LawsonLiam Lawson300000015.313.320
19Nico HulkenbergNico Hulkenberg300000014.317.320
20Sebastian VettelSebastian Vettel100000010.010.010
21Yuki TsunodaYuki Tsunoda400000012.012.810
22 Logan sergeant100000015.018.000
23Oliver BearmanOliver Bearman100000013.019.000
24Russische FederatieNikita Mazepin100000020.018.000
25ItaliëAntonio Giovinazzi100000018.015.000
26Gabriël BortoletoGabriël Bortoleto100000019.013.000
27Kimi RäikkönenKimi Räikkönen100000016.014.000
28Daniel RicciardoDaniel Ricciardo100000014.012.000
29Isaac HadjarIsaac Hadjar10000006.018.000
30DuitslandMick Schumacher100000019.016.000
31CanadaNicholas Latifi100000017.019.000
32Franco ColapintoFranco Colapinto200000019.516.500
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Red Bull43104128.55.8117
2Mercedes41001203.58.985
3McLaren40224125.55.6111
4Ferrari40101008.96.959
5Alpine400110010.910.341
6Williams400110014.514.417
7Aston Martin400000011.410.330
8Alfa Romeo200000015.511.56
9Sauber200000013.813.04
10Haas400000016.015.44
11Racing Bulls200000012.313.52
12Alpha Tauri20000009.514.00
Laatst bijgewerkt:

Lusail International Circuit — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op het Lusail International Circuit?
Het Lusail International Circuit heeft sinds de eerste editie in 2021 vijf Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen op het Lusail International Circuit?
Max Verstappen is recordhouder op het Lusail International Circuit met 3 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op het Lusail International Circuit?
Red Bull is de meest succesvolle constructeur op het Lusail International Circuit met 3 overwinningen.
Wat is het ronderecord op het Lusail International Circuit?
Het ronderecord op het Lusail International Circuit is 01:22.384, neergezet door Lando Norris in 2024.
Waar bevindt zich het Lusail International Circuit?
Het Lusail International Circuit is gevestigd in Doha.
Wanneer werd het Lusail International Circuit gebouwd?
Het Lusail International Circuit werd geopend in 2004.
Wie heeft het Lusail International Circuit ontworpen?
Het Lusail International Circuit is ontworpen door Hermann Tilke.
In welke richting wordt het Lusail International Circuit aangelegd?
Het Lusail International Circuit wordt met de klok mee gereden.
Hoeveel bochten heeft het Lusail International Circuit?
Het Lusail International Circuit heeft 16 bochten.
Hoeveel DRS Heeft het Lusail International Circuit verschillende zones?
Het Lusail International Circuit heeft 2 DRS zones.
Is Lusail International Circuit een stratencircuit of een permanent circuit?
Het Lusail International Circuit is een permanent circuit.
Laatst bijgewerkt: