Silnik Renault F1 Statystyki

Producent silników Formuły 1
Renault
Renault dostarczało silniki Formuły 1 w trzech oddzielnych okresach: 1977-1986, 1989-1997 i 2001-2025, łącznie przez 44 sezony. Silniki Renault wystartowały w 771 Grand Prix i wygrały 178 z nich, co daje wskaźnik wygranych na poziomie 23.1%, z czego 216 pole pozycji i 361 miejsc na podium. Ten rekord obejmuje 11 tytułów mistrza świata kierowców i 12 tytułów konstruktorów. Pierwsze zwycięstwo miało miejsce w 1979 roku podczas Mistrzostw Francji. F1 GP, najnowszy w węgierskim 2021 F1 GP. Renault ostatni raz napędzało bolid Formuły 1 w 2025 roku. W klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby punktów silników Renault zajmuje 3. miejsce na 74.
Każdy Renault F1 silnik, dziś powrót do 1977 roku
| silnik | Lata | GP | Zwycięstwa | Poles | Podium | PTS | tytuły | DNF | HP | RPM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E-Tech RE25 1.6 V6 turbo hybrydowy | 2025 | 24 | 0 | 0 | 0 | 20 | 0 / 0 | · | · | · |
E-Tech RE24 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezErica Meignana | 2024 | 24 | 0 | 0 | 1 | 63 | 0 / 0 | 1 | · | · |
E-Tech RE23 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezBruno Famina | 2023 | 22 | 0 | 0 | 2 | 110 | 0 / 0 | · | · | · |
E-Tech RE22 1.6 V6 turbo hybrydowy | 2022 | 22 | 0 | 0 | 0 | 170 | 0 / 0 | 4 | · | · |
E-Tech 20B 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2021 | 22 | 1 | 0 | 2 | 155 | 0 / 0 | 1 | · | · |
E-Technologia 20 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2020 | 17 | 0 | 0 | 5 | 383 | 0 / 0 | 1 | · | · |
E-Technologia 19 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2019 | 21 | 0 | 0 | 1 | 236 | 0 / 0 | 6 | · | · |
RE18 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2018 | 21 | 4 | 2 | 13 | 603 | 0 / 0 | 6 | · | · |
RE17 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2017 | 20 | 3 | 0 | 11 | 478 | 0 / 0 | 12 | · | · |
RE16 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRémi Taffin | 2016 | 21 | 2 | 1 | 14 | 476 | 0 / 0 | · | 760 | · |
Energia F1-2015 1.6 V6 turbo hybrydowy Zaprojektowany przezRoba White'a | 2015 | 19 | 0 | 0 | 2 | 254 | 0 / 0 | 4 | 760 | · |
Energia F1-2014 1.6 V6 turbo hybrydowy | 2014 | 19 | 3 | 0 | 10 | 445 | 0 / 0 | 15 | 760 | · |
RS27 2.4 V8 | 2007-2013 | 129 | 52 | 59 | 86 | 3,502.5 | 4 / 4 | 11 | · | · |
RS26 2.4 V8 | 2006 | 18 | 8 | 7 | 15 | 206 | 1 / 1 | 1 | 750 | 19,500 |
RS25 3.0 V10 | 2005 | 18 | 8 | 7 | 15 | 191 | 1 / 1 | 1 | 900 | 19,000 |
RS24 3.0 V10 Zaprojektowany przezLéon Taillieu | 2004 | 18 | 1 | 3 | 6 | 105 | 0 / 0 | 2 | 900 | 19,000 |
RS23 3.0 V10 Zaprojektowany przezJean-Jacques Jego | 2003 | 16 | 1 | 2 | 5 | 88 | 0 / 0 | 5 | 830 | 17,800 |
RS22 3.0 V10 Zaprojektowany przezJean-Jacques Jego | 2002 | 17 | 0 | 0 | 0 | 23 | 0 / 0 | 6 | 820 | 17,500 |
RS21 3.0 V10 Zaprojektowany przezJean-Jacques Jego | 2001 | 17 | 0 | 0 | 1 | 10 | 0 / 0 | 5 | 780 | 17,400 |
RS9 3.0 V10 Zaprojektowany przezBernarda Dudota | 1997 | 17 | 9 | 13 | 15 | 190 | 1 / 1 | · | 755 | 14,600 |
RS8 3.0 V10 Zaprojektowany przezBernarda Dudota | 1996 | 16 | 12 | 12 | 15 | 243 | 1 / 1 | 3 | 750 | 14,500 |
RS7 3.0 V10 | 1995 | 17 | 16 | 16 | 16 | 265 | 1 / 1 | 1 | 750 | 14,300 |
RS6 3.5 V10 | 1994 | 16 | 7 | 6 | 13 | 131 | 0 / 1 | · | 790 | 14,300 |
RS5 3.5 V10 | 1993 | 16 | 10 | 15 | 16 | 191 | 1 / 1 | 3 | 780 | · |
RS4 3.5 V10 | 1992 | 16 | 10 | 15 | 13 | 164 | 1 / 1 | 3 | · | · |
RS3 3.5 V10 | 1991-1992 | 32 | 7 | 6 | 13 | 131 | 0 / 0 | 5 | 700 | 12,500 |
RS2 3.5 V10 Zaprojektowany przezBernarda Dudota | 1990 | 16 | 2 | 1 | 4 | 57 | 0 / 0 | 4 | 660 | 12,800 |
RS1 3.5 V10 Zaprojektowany przezBernarda Dudota | 1989 | 16 | 2 | 1 | 8 | 77 | 0 / 0 | 2 | · | · |
EF15 1.5 V6 turbo Zaprojektowany przezBernarda Dudota | 1985-1986 | 32 | 5 | 16 | 17 | 169 | 0 / 0 | 25 | 810 | 11,500 |
EF4 1.5 V6 turbo | 1984-1986 | 32 | 0 | 3 | 15 | 126 | 0 / 0 | 23 | 750 | 11,500 |
EF1 1.5 V6 turbo | 1977-1983 | 92 | 15 | 31 | 29 | 273 | 0 / 0 | 49 | 650 | 12,000 |
Pełne statystyki silnika
| Starty Grand Prix | 771 |
| Zwycięstwa w wyścigu | 178 (% 23.1) |
| Pole Pozycje | 216 |
| Podium | 361 |
| Najszybsze okrążenia | 190 |
| Punkty | 9,535.5 |
| Tytuły kierowców | 11 |
| Tytuły konstruktorów | 12 |
| Pierwsza wygrana | 1979 francuskich F1 GP |
| Ostatnia wygrana | 2021 węgierski F1 GP |
Najwięcej zwycięstw dzięki silnikom Renault
| 1 | 38 | |
| 2 | 21 | |
| 3 | 17 | |
| 4 | 16 | |
| 5 | 15 |
Zespoły zasilane przez Renault
| Zespół | Lata | Pory roku | GP rozpocznie | Zwycięstwa | tytuły |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021-2025 | 5 | 114 | 1 | 0 / 0 | |
| 1977–1985 · 2002–2011 · 2016–2020 | 24 | 400 | 35 | 2 / 2 | |
| 2018-2020 | 3 | 59 | 0 | 0 / 0 | |
| 2007-2018 | 12 | 229 | 59 | 4 / 4 | |
| 2014–2015 · 2017 | 3 | 58 | 0 | 0 / 0 | |
| 2012-2014 | 3 | 58 | 2 | 0 / 0 | |
| 2011-2014 | 4 | 75 | 0 | 0 / 0 | |
| 1989–1997 · 2012–2013 | 11 | 185 | 64 | 4 / 5 | |
| 1995–1997 · 2001 | 4 | 67 | 12 | 1 / 1 | |
| 1984–1986 · 1992–1994 | 6 | 95 | 0 | 0 / 0 | |
| 1983-1986 | 4 | 62 | 5 | 0 / 0 | |
| 1985-1986 | 2 | 25 | 0 | 0 / 0 |
Najczęściej zadawane pytania
Ile Grand Prix wygrał silnik Renault?
178 z 771 startów w Grand Prix, wskaźnik zwycięstw na poziomie 23.1%, 11 tytułów mistrzowskich dla kierowców i 12 dla konstruktorów.
Kiedy Renault dostarczało silniki Formuły 1?
Renault: 44 sezony, 1977–1986 · 1989–1997 · 2001–2025.
Jakie miejsce zajmuje Renault? F1 producenci silników?
3. miejsce na 74 w rankingu wszech czasów silników pod względem punktów.
Najnowsze wiadomości Renault
Wszystkie wiadomości Renault
23 października 2026Renault zgadza się Viry F1 Sprzedaż silnika do Dumarey
1
13 października 2026Renault przyznaje się do Alpine F1 projekt nadal przynosi straty
1
25 września 2026W tym dniu w F1 Historia: Alonso zdobywa pierwszy tytuł
24 sierpnia 2026W tym dniu w F1 Historia: Pierwsze zwycięstwo Alonso w
14 sierpnia 2026Analiza techniczna Renault 2016 F1 Samochód
10 lipca 2026Renault wyklucza F1 powrót silnika pomimo dynamiki V8
1
9 czerwca 2026Renault zobowiązuje się do F1 „przez długi czas” – mówi prorektor
2
17 Apr 2026W tym dniu w F1 Historia: Prost dominuje w Paulu
16 Apr 2026Niektóre V10 F1 Brzmi? Renault Alonso z 2005 roku w akcji
20 Mar 2026Wewnątrz Alpine: Wpływ odejścia Famina w obliczu plotek o sprzedaży
3
Ostatnio zaktualizowany:








