Jeddah Street Circuit – F1 Baanindeling, records en winnaars

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

2021
Eerste Grote Prijs
5
grote Prijs
2
Meeste coureursoverwinningen
3
Meeste overwinningen voor de constructeur

Het Jeddah Corniche Circuit is een tijdelijk stratencircuit langs de kust van de Rode Zee in Jeddah, Saoedi-Arabië. Het circuit is ontworpen door Hermann Tilke en werd in december 2021 geopend. Met 27 bochten over een lengte van 6.174 km is het het langste stratencircuit op de Formule 1-kalender en een van de snelste in de geschiedenis van de autosport, met een gemiddelde rondesnelheid van bijna 250 km/u. De vloeiende, snelle bochten, blinde apexen en meedogenloze muren maken het tot een van de meest veeleisende circuits van het moderne tijdperk.

Indeling en feiten

Spoorgeometrie

Rondeafstand6.175 km / 3.837 mijl
Circuittype:Permanent circuit
DRS zones3 zones
Hoogteverandering8 meters / 26 voeten
RijrichtingTegen de klok in ↺
Corners27 hoeken
(5 lage / 12 gemiddelde / 10 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP160%P220%P420%gebaseerd op 5 races
Pole positiezijdeProfiel van de rechterzijde
Topsnelheid340 km/u (211 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid245 km/u (152 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat18.0 seconden
Ronderecord1:30.734 (245 km/u / 152 mph)
(Lewis Hamilton, 2021)
Mercedes W12 · Mercedes

Race Strategie

Erfgoed

Geopend2021 (5 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAzië/Riyadh (+03, UTC+03)
DesignerHerman Tilke
EigenaarSaoedische motorsportmaatschappij
Officiële websitewww.saudiarabiangp.com

Wegdek en banden

Geschiedenis

Belangrijke hoeken

01 Draai 1

Een zware rembocht naar links bereikte het einde van het lange rechte stuk na DRSMet drie rijstroken en een scherpe bocht is dit de belangrijkste plek om in te halen – en vaak een heikel punt in de eerste ronde.

02 Bocht 13 (links aflopend)

Een bocht naar links met een hellingshoek van 12 graden, die bijna voluit wordt genomen. De compressie belast de banden zwaar en de snelheid waarmee de bocht uitkomt, bepaalt het tempo tijdens het daaropvolgende hogesnelheidstraject.

03 Beurten 22-27 (Eindreeks)

Een reeks snelle, blinde bochten langs muren leidt terug naar het rechte stuk. Overredingskracht is alles: elke keer dat je van de muur afwijkt, verlies je exponentieel veel tijd, maar een fout tegen een muur betekent gegarandeerd eindschade.

Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Max VerstappenMax Verstappen52305214.81.6105103
2Sergio PérezSergio Pérez41102202.56.05561
3Lewis HamiltonLewis Hamilton51001117.66.44518
4Oscar PiastriOscar Piastri31001005.06.73717
5Charles LeclercCharles Leclerc50123024.84.46238
6Carlos SainzCarlos Sainz40011007.06.3310
7Fernando AlonsoFernando Alonso50011007.89.6253
8Valtteri BottasValtteri Bottas400110010.013.3150
9George RussellGeorge Russell50000006.67.8400
10Esteban OconEsteban Ocon500000011.29.0241
11Lando NorrisLando Norris500000110.69.2239
12Pierre GaslyPierre Gasly500000010.212.6140
13Daniel RicciardoDaniel Ricciardo300000013.012.7100
14Kimi AntonelliKimi Antonelli10000005.06.080
15Oliver BearmanOliver Bearman200000013.010.060
16Kevin MagnussenKevin Magnussen300000012.010.330
17ItaliëAntonio Giovinazzi100000010.09.020
18Alex AlbonAlex Albon400000014.013.320
19Isaac HadjarIsaac Hadjar100000014.010.010
20Nico HulkenbergNico Hulkenberg400000015.012.310
21Russische FederatieNikita Mazepin100000020.018.000
22Gabriël BortoletoGabriël Bortoleto100000020.018.000
23Kimi RäikkönenKimi Räikkönen100000012.015.000
24DuitslandMick Schumacher100000019.020.000
25NederlandNyck de Vries100000018.014.000
26AustraliëJack Doohan100000017.017.000
27Sebastian VettelSebastian Vettel100000017.016.000
28Liam LawsonLiam Lawson100000012.012.000
29CanadaNicholas Latifi200000017.015.000
30 Logan sergeant200000019.515.500
31Zhou GuanyuZhou Guanyu300000014.314.000
32Yuki TsunodaYuki Tsunoda400000010.314.500
33Lance StrollLance Stroll500000012.415.800
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Red Bull53407414.25.1160
2Mercedes51012115.75.4102
3McLaren51001019.38.870
4Ferrari50134026.45.3101
5Aston Martin500110011.512.625
6Alpine500000011.012.626
7Alpha Tauri300000011.410.612
8Williams500000014.914.16
9Haas500000014.913.14
10Alfa Romeo300000011.213.52
11Racing Bulls200000012.313.01
12Sauber200000018.517.00
Laatst bijgewerkt:

Jeddah Street Circuit — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op het stratencircuit van Jeddah?
Het stratencircuit van Jeddah heeft sinds de eerste editie in 2021 vijf Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen op het Jeddah Street Circuit?
Max Verstappen is recordhouder op het stratencircuit van Jeddah met 2 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op het Jeddah Street Circuit?
Red Bull is de meest succesvolle constructeur op het Jeddah Street Circuit met 3 overwinningen.
Wat is het ronderecord op het Jeddah Street Circuit?
Het ronderecord op het Jeddah Street Circuit is 01:30.734, neergezet door Lewis Hamilton in 2021.
Waar bevindt het Jeddah Street Circuit zich?
Jeddah Street Circuit is gevestigd in Jeddah.
Wanneer werd het Jeddah Street Circuit aangelegd?
Het Jeddah Street Circuit werd geopend in 2021.
Wie heeft het Jeddah Street Circuit ontworpen?
Het Jeddah Street Circuit is ontworpen door Hermann Tilke.
In welke richting wordt het Jeddah Street Circuit gereden?
Het Jeddah Street Circuit wordt tegen de klok in gereden.
Hoeveel bochten heeft het Jeddah Street Circuit?
Het Jeddah Street Circuit heeft 27 bochten.
Hoeveel DRS Welke zones heeft Jeddah Street Circuit?
Jeddah Street Circuit heeft 3 DRS zones.
Is Jeddah Street Circuit een straat of een permanent circuit?
Het Jeddah Street Circuit is een permanent circuit.
Laatst bijgewerkt: