Ain-Diab | F1 Baanindeling, records en winnaars

Ain-Diab
2026 Formule 1 Circuit

Ain-Diab

Marokkaans F1 GPAin-Diab

1958
Eerste Grote Prijs
1
grote Prijs
1
Meeste coureursoverwinningen
1
Meeste overwinningen voor de constructeur

Ain-Diab, een stratencircuit van 7.602 km aan de rand van Casablanca, Marokko, was in 1958 de locatie voor de eenmalige Marokkaanse Grand Prix, de enige F1 Dit was de eerste ronde van het wereldkampioenschap die buiten Zuid-Afrika in Afrika werd gehouden. De race werd gewonnen door Stirling Moss, maar eindigde in een tragedie toen Stuart Lewis-Evans dodelijk gewond raakte bij een crash. F1 is nooit meer teruggekeerd naar de noordkust van Afrika.

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

Indeling en feiten
Ain-Diab lay-outdiagram

Spoorgeometrie

Rondeafstand7.602 km / 4.724 mijl
Circuittype:Stratencircuit
Hoogteverandering10 meters / 33 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners11 hoeken
(2 lage / 5 gemiddelde / 4 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP2100%gebaseerd op 1 race
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid280 km/u (174 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat20.0 seconden

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1957 (69 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAfrika/Casablanca (+00, UTC+00)

Wegdek en banden

Geschiedenis

Circuitgeschiedenis

Toen racen in Europa werd bedreigd door de Suez-crisis, richtte de aandacht zich op verder gelegen locaties. In 1957 en met de zegen van koning Mohammed V heeft de Royal Automobile Club van Marokko een nieuw circuit gecreëerd met de openbare wegen van het Ain-Diab-gebied van Casablanca, de woestijnweg naar Azemmour en de kustweg door het Sidi Abderhaman-woud.

De eerste race was geen kampioenschap F1 race gewonnen door Jean Behra in een Maserati, maar het is de race van het volgende jaar die door de meeste mensen wordt herinnerd. De laatste ronde van het Wereldkampioenschap, het zag een titel confrontatie tussen Stirling Moss en Mike Hawthorn. Moss won de race, maar Hawthorn pakte de titel - de eerste van Engeland.

Belangrijke hoeken

01 Curva del Hipódromo

Een lange, vloeiende bocht naar rechts aan het begin van de ronde, die veel inzet vereist op het stoffige wegdek. Een van de hoogtepunten van de oorspronkelijke lay-out uit 1958.

02 Villa-gedeelte

Een reeks bochten met gemiddelde snelheid door de woonwijken aan de rand van Casablanca. Het technische hart van het circuit.

03 Lange rechte lijn

Het hogesnelheidsgedeelte langs de Atlantische kust dat terugleidt naar de start-finish. De bepalende acceleratiezone van een in essentie een hogesnelheidscircuit dat tijdelijk is opgezet.

Winnaars en podiumplaatsen

F1 winnaars & podiumplaatsen

Nee.JaarpodiumTeamSnelste rondeLapsResultaten
119581 Verenigd Koninkrijk Stirling Moss 2:09:15.100
2 Verenigd Koninkrijk Mike Hawthorn + 1: 24.700
3  Phil Hill + 1: 25.500
Verenigd Koninkrijk Vanwall
Italië Ferrari
Italië Ferrari
53Verslag en resultaten van de race van 1958
Laatst bijgewerkt:
Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Verenigd KoninkrijkStirling Moss11001012.01.0953
2Mike HawthornMike Hawthorn10101101.02.060
3Phil HillPhil Hill10011005.03.040
4ZwedenJo Bonnier10000008.04.030
5 Harry Schell100000010.05.020
6Verenigd KoninkrijkTom Bridger100000022.019.000
7Verenigd KoninkrijkCliff Allison100000016.010.000
8Verenigd KoninkrijkStuart Lewis-Evans10000003.017.000
9Verenigd KoninkrijkRon Flockhart100000015.024.000
10Verenigd KoninkrijkJack Fairman100000011.08.000
11FrankrijkAndré Guelfi100000025.015.000
12FrankrijkJean Behra10000004.022.000
13 Masten Gregory100000013.06.000
14Nieuw ZeelandBruce McLaren100000021.013.000
15Verenigd KoninkrijkTony Brooks10000007.020.000
16Jack BrabhamJack Brabham100000019.011.000
17FrankrijkFrançois Picard100000024.018.000
18FrankrijkMaurice Trintignant10000009.025.000
19DuitslandHans Herrmann100000018.09.000
20Graham HillGraham Hill100000012.016.000
21DuitslandWolfgang Seidel100000020.023.000
22Verenigd KoninkrijkRoy Salvadori100000014.07.000
23FrankrijkRobert La Caze100000023.014.000
24BelgiëOlivier Gendebien10000006.021.000
25ItaliëGerino Gerini100000017.012.000
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Verenigd KoninkrijkVanwall11001014.012.79
2Ferrari10112104.08.710
3Verenigd KoninkrijkBRM10000009.313.85
4Team Lotus100000014.013.00
5Maserati100000016.09.00
6Verenigd KoninkrijkCooper-Climax100000018.815.30
Laatst bijgewerkt:

Ain-Diab — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op Ain-Diab?
Ain-Diab heeft sinds de eerste editie in 1958 één Formule 1 Grand Prix georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen bij Ain-Diab?
Stirling Moss heeft het record op Ain-Diab met 1 overwinning.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op Ain-Diab?
Vanwall is de meest succesvolle constructeur bij Ain-Diab met 1 overwinning.
Waar bevindt Ain-Diab zich?
Ain-Diab bevindt zich in Ain-Diab.
Wanneer werd Ain-Diab gebouwd?
Ain-Diab werd geopend in 1957.
In welke richting wordt Ain-Diab aangedreven?
Ain-Diab wordt met de klok mee aangedreven.
Hoeveel hoeken heeft Ain-Diab?
Ain-Diab heeft 11 hoeken.
Is Ain-Diab een straat of een permanent circuit?
Ain-Diab is een stratencircuit.
Laatst bijgewerkt: