Tyrrell 021

Αυτοκίνητο Φόρμουλα 1 του 1993

Tyrrell 021

13η στην κατάταξη | Τυρρέλ αυτοκίνητο

10
Καλύτερο φινίρισμα
15
Καλύτερη Ποιότητα
0
σημεία
16
Ιπποδρομίες

Προφίλ αυτοκινήτου

Η ομάδα μας Τυρρέλ Εποχή 1993 Κατασκευαστών P13 0 pts Ιπποδρομίες 16 (32 εκκινήσεις)

Κινητήρας & Ελαστικά

Κινητήρας Yamaha OX10A3.5 V10 Ελαστικά Goodyear

Οδηγοί του Tyrrell 021

Θέσεις Τελειώματος 1993

10 2
11 1
12 1
13 3
14 1
15 2
17 1
DNF 20
NC 1
DNF Δεν τελείωσεNC Μη ταξινομημένο

Αγώνας 1993 ανά αγώνα

16 Γκραν Πρι
DNFDNFDNFDNFDNF10DNF15NCDNF11DNF1312DNF13
DNFDNFDNFDNFDNFDNF17DNF13DNF101514DNFDNFDNF

1Εξέδρα 7σημεία 14Έξω από τα σημεία DNFΜη ταξινομημένο

Στατιστικά στοιχεία τρέχοντα από:

Το Tyrrell 021 ήταν του Tyrrell. F1 αυτοκίνητο για το 1993.

Τελευταία ενημέρωση:

Tyrrell 021: Συχνές ερωτήσεις

Ποια ομάδα αγωνίστηκε με το Tyrrell 021;
Ο Tyrrell αγωνίστηκε με την Tyrrell 021 τη σεζόν του 1993 στη F1, τερματίζοντας 13ος στο πρωτάθλημα κατασκευαστών με 0 βαθμούς.
Ποιος οδήγησε το Tyrrell 021;
Andrea de Cesaris and Ukyo Katayama drove the Tyrrell 021 in 1993.
Πόσους αγώνες κέρδισε το Tyrrell 021;
Το Tyrrell 021 δεν κέρδισε Grand Prix το 1993. Το καλύτερο αποτέλεσμά του ήταν η 10η θέση.
Ποιος κινητήρας κινούσε το Tyrrell 021;
Το Tyrrell 021 χρησιμοποιούσε τον Yamaha OX10A, έναν κινητήρα 3.5 V10.