
Pedralbes Circuit – F1 Baanindeling, records en winnaars
Waar ter wereld?
Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.
Het circuit van Pedralbes, een 6.316 km lang stratencircuit over brede lanen in de wijk Pedralbes in het westen van Barcelona, Spanje, was in 1951 en 1954 gastheer van de Spaanse Grand Prix. De lay-out met hoge boulevards zorgde voor topsnelheden die de grenzen van de auto's uit de jaren 1950 benaderden. F1 Het verlaten van het circuit na de ramp in Le Mans in 1955 leidde ertoe dat Spanje ook straatraces aan banden legde — en Spanje's F1 De aanwezigheid was meer dan tien jaar lang verdwenen, tot Jarama opdook.

Spoorgeometrie
| Rondeafstand | 6.316 km / 3.925 mijl |
| Circuittype: | Stratencircuit |
| Hoogteverandering | 15 meters / 49 voeten |
| Rijrichting | Met de klok mee ↻ |
| Corners | 9 hoeken (0 lage / 6 gemiddelde / 3 hoge snelheid) |
Rijdende eisen
Prestaties
| Overwinningen op basis van startpositie | P250%P350%gebaseerd op 2 races |
| Pole positiezijde | Profiel van de linkerzijde |
| Topsnelheid | 270 km/u (168 mijl / uur) |
| Tijdverlies in de pitstraat | 22.0 seconden |
Race Strategie
Erfgoed
| Geopend | 1946 (80 jaar geleden) |
| Lokale tijdzone | Europa/Madrid (CEST, UTC+02) |
| Eigenaar | Ajuntament de Barcelona |
Wegdek en banden
Belangrijke hoeken
01 Diagonaal
Een lange, rechte snelweg over de Avinguda Diagonal, de brede boulevard van Barcelona. De wegindeling werd bepaald door de hoge snelheden die werden behaald – coureurs bereikten de grenzen van de banden uit de jaren 1950.
02 Pedralbes-kromming
Een middelsnelle bocht naar rechts door de buitenwijk waaraan het circuit zijn naam dankt. De kenmerkende bocht van een verder snelle boulevard.
03 Laatste sectie
Een middelsnelle opmars naar het rechte stuk. De snelheid bij het uitkomen van het rechte stuk bepaalde de lange acceleratiezone.
F1 winnaars & podiumplaatsen
| Nee. | Jaar | podium | Team | Snelste ronde | Laps | Resultaten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 1954 | 1 2 3 | 80 | Verslag en resultaten van de race van 1954 | ||
| 1 | 1951 | 1 2 3 | 70 | Verslag en resultaten van de race van 1951 |
Ranglijst van beste coureurs aller tijden
| NEE | bestuurder | GP | 1e | 2e | 3 | Peul | Pole | FL | Gem. Raster | Gem. Pos | Punten | Lead |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2.0 | 2.0 | 13 | 67 | |
| 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3.0 | 1.0 | 8 | 58 | |
| 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3.0 | 2.0 | 6 | 0 | |
| 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.0 | 2.0 | 6 | 0 | |
| 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4.0 | 3.0 | 4 | 0 | |
| 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1.0 | 11.5 | 4 | 10 | |
| 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11.0 | 4.0 | 3 | 0 | |
| 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.0 | 5.0 | 2 | 0 | |
| 9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 5.0 | 2 | 0 | |
| 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12.0 | 18.0 | 0 | 0 | |
| 11 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4.0 | 15.0 | 0 | 10 | |
| 12 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 16.0 | 0 | 0 | |
| 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21.0 | 11.0 | 0 | 0 | |
| 14 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 13.0 | 0 | 0 | |
| 15 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19.0 | 18.0 | 0 | 0 | |
| 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 10.0 | 0 | 0 | |
| 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 8.0 | 0 | 0 | |
| 18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18.0 | 20.0 | 0 | 0 | |
| 19 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.0 | 16.0 | 0 | 0 | |
| 20 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.0 | 8.0 | 0 | 0 | |
| 21 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14.0 | 17.0 | 0 | 0 | |
| 22 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16.0 | 14.0 | 0 | 0 | |
| 23 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.0 | 12.0 | 0 | 0 | |
| 24 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.0 | 14.0 | 0 | 0 | |
| 25 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 12.0 | 0 | 0 | |
| 26 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18.0 | 17.0 | 0 | 0 | |
| 27 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 14.0 | 0 | 0 | |
| 28 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20.0 | 7.0 | 0 | 0 | |
| 29 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.5 | 14.0 | 0 | 5 | |
| 30 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.0 | 15.5 | 0 | 0 | |
| 31 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 8.0 | 0 | 0 | |
| 32 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.0 | 15.0 | 0 | 0 | |
| 33 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.5 | 8.5 | 0 | 0 |
Ranglijst van beste constructeurs aller tijden
| NEE | Team | GP | 1e | 2e | 3 | Peul | Pole | FL | Gem. Raster | Gem. Pos | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ferrari | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 7.9 | 10.5 | 17 |
| 2 | Alfa Romeo | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 5.0 | 3.8 | 15 |
| 3 | Maserati | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 14.0 | 10.6 | 9 |
| 4 | Mercedes | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7.7 | 6.7 | 6 |
| 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3.0 | 19.5 | 1 | |
| 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.0 | 13.2 | 0 | |
| 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.0 | 15.5 | 0 | |
| 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10.0 | 12.0 | 0 |
Laatste circuitnieuws
2
Mercedes' terugblik op Monza en Madrid: Silver Arrows Radio Show

De Madring's F1 Debuut - Een kijkje achter de schermen bij Cadillac

Stella wil dat de VSC opnieuw bekeken wordt, niet herschreven.
1
Sainz zegt dat de lay-out van Madring al was goedgekeurd voordat hij arriveerde.
1
De recensie van Talking Bull over 2026 Spaans. GP bij de Madring

De organisatoren van Madrid beloven nu al veranderingen aan de Madring.
2
F1 De natie blikt terug op Antonelli's overwinning in Madrid - Spaanse GP

Coulthard en Buxton bespreken 2026 Spaans. GP - Tot

Het nieuwe circuit van Madrid krijgt nu al te maken met oproepen tot het aanpassen van bochten.
3





















