2021 Grand Prix Portugalii: F1 Wyniki, zwycięzca i podium

2021 Portugalski F1 GP — zdjęcie z weekendu wyścigowego
Grand Prix Formuły 1

Obwód Portimão 2021 Portugalia

30 kwietnia-2 maja 2021 r. · Portimão · Obwód Portimão

1958
Pierwsze Grand Prix
18
Grand Prix
3
Najwięcej kierowców wygrywa
6
Najwięcej zwycięstw konstruktorów

By ·

Fakty

Fakty dotyczące Grand Prix Portugalii Formuły 1 2021

OkrągłyWybierz strone
Wyścig wszech czasów#1,038
OświetlenieWyścig dzienny
Całkowita liczba okrążeń66
Dystans wyścigu307.098 km / 190.822 mil

Pogoda i prognoza na żywo Portimao, Portugalia

Portimao
18°
Czyste Niebo
Wilgotność: 51%
wiatr: 1m / s NNW
W 20 • W 18
23°
Pt
23°
Sob
23°
Niedz
22°
Pon
Pogoda z OpenWeatherMap

Harmonogram wydarzenia Grand Prix Portugalii Formuły 1 2021

Darmowa praktyka 1
Piątek, 30 kwietnia 2021
11:30 ZACHÓD
Darmowa praktyka 2
Piątek, 30 kwietnia 2021
15:00 ZACHÓD
Darmowa praktyka 3
Sobota 1 maja 2021
12:00 ZACHÓD
Kwalifikacyjny
Sobota 1 maja 2021
15:00 ZACHÓD
Wyścig
Niedziela 2 maja 2021
15:00 ZACHÓD

Zwycięzcy i podia

Podium portugalskie F1 Grand Prix

NIERokpodiumZespół ObwódOkrążeniaEfekty
1820211 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:34:31.421
2 Holandia Max Verstappen + 29.148
3 Finlandia Valtteri Bottas + 33.530
Niemcy Mercedes
Austria Red Bull
Niemcy Mercedes
Obwód Portimão66Raport z wyścigu i wyniki z 2021 r.
1720201 Wielka Brytania Lewis Hamilton 1:29:56.828
2 Finlandia Valtteri Bottas + 25.592
3 Holandia Max Verstappen + 34.508
Niemcy Mercedes
Niemcy Mercedes
Austria Red Bull
Obwód Portimão66Raport z wyścigu i wyniki z 2020 r.
1619961 Kanada Jacques Villeneuve 1:40:22.915
2 Wielka Brytania Damon Hill + 19.966
3 Niemcy Michael Schumacher + 53.765
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania Williams
Włochy Ferrari
Autódromo do Estoril70Raport z wyścigu i wyniki z 1996 r.
1519951 Wielka Brytania David Coulthard 1:41:52.145
2 Niemcy Michael Schumacher + 7.248
3 Wielka Brytania Damon Hill + 22.121
Wielka Brytania Williams
Włochy Benetton
Wielka Brytania Williams
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1995 r.
1419941 Wielka Brytania Damon Hill 1:45:10.100
2 Wielka Brytania David Coulthard + 0.603
3 Finlandia Mika Häkkinen + 20.193
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania McLaren
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1994 r.
1319931 Niemcy Michael Schumacher 1:32:46.309
2 Francja Alain Prost + 0.982
3 Wielka Brytania Damon Hill + 8.206
Włochy Benetton
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania Williams
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1993 r.
1219921 Wielka Brytania Nigel Mansell 1:34:46.659
2 Austria Gerhard Berger + 37.533
3 Brazylia Ayrton Senna
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania McLaren
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1992 r.
1119911 Włochy Riccardo Patrese 1:35:42.304
2 Brazylia Ayrton Senna + 20.941
3 Francja Jean Alesi + 53.554
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania McLaren
Włochy Ferrari
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1991 r.
1019901 Wielka Brytania Nigel Mansell 1:22:11.014
2 Brazylia Ayrton Senna + 2.808
3 Francja Alain Prost + 4.189
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
Włochy Ferrari
Autódromo do Estoril61Raport z wyścigu i wyniki z 1990 r.
919891 Austria Gerhard Berger 1:36:48.546
2 Francja Alain Prost + 32.637
3 Szwecja Stefan Johansson + 55.325
Włochy Ferrari
Wielka Brytania McLaren
Włochy Onyks
Autódromo do Estoril71Raport z wyścigu i wyniki z 1989 r.
819881 Francja Alain Prost 1:37:40.958
2 Włochy Ivan Capelli + 9.553
3 Belgia Thierry Boutsen + 44.619
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania March
Włochy Benetton
Autódromo do Estoril70Raport z wyścigu i wyniki z 1988 r.
719871 Francja Alain Prost 1:37:03.906
2 Austria Gerhard Berger + 20.493
3 Brazylia Nelson Piquet + 1: 03.295
Wielka Brytania McLaren
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Williams
Autódromo do Estoril70Raport z wyścigu i wyniki z 1987 r.
619861 Wielka Brytania Nigel Mansell 1:37:21.900
2 Francja Alain Prost
3 Brazylia Nelson Piquet + 49.274
Wielka Brytania Williams
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania Williams
Autódromo do Estoril70Raport z wyścigu i wyniki z 1986 r.
519851 Brazylia Ayrton Senna 2:00:28.006
2 Włochy Michele Alboreto + 1: 02.978
3 Francja Patrick Tambay
Wielka Brytania Team Lotus
Włochy Ferrari
Francja Renault
Autódromo do Estoril67Raport z wyścigu i wyniki z 1985 r.
419841 Francja Alain Prost 1:41:11.753
2 Austria Niki Lauda + 13.425
3 Brazylia Ayrton Senna + 20.042
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania McLaren
Wielka Brytania Toleman
Autódromo do Estoril70Raport z wyścigu i wyniki z 1984 r.
319601 Australia Jack Brabham 2:19:00.030
2 Nowa Zelandia Bruce McLaren + 57.970
3 Wielka Brytania Jim Clark + 1: 53.230
Wielka Brytania Cooper-Climax
Wielka Brytania Cooper-Climax
Wielka Brytania Team Lotus
Circuito da Boavista55Raport z wyścigu i wyniki z 1960 r.
219591 Wielka Brytania Stirling Moss 2:11:55.410
2 United States Masten Gregory
3 United States Dan Gurney
Wielka Brytania Cooper-Climax
Wielka Brytania Cooper-Climax
Włochy Ferrari
Obwód Monsanto Park62Raport z wyścigu i wyniki z 1959 r.
119581 Wielka Brytania Stirling Moss 2:11:27.800
2 Wielka Brytania Mike Hawthorn + 5: 12.750
3 Wielka Brytania Stuart Lewis-Evans
Wielka Brytania Vanwall
Włochy Ferrari
Wielka Brytania Vanwall
Circuito da Boavista50Raport z wyścigu i wyniki z 1958 r.
Ranking kierowców

Ranking kierowców portugalski F1 GP

NIEKierowcaGP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunktyProwadzić  
1Alain ProstAlain Prost93317102.75.149144
2Nigel MansellNigel Mansell93003223.811.330182
3Lewis HamiltonLewis Hamilton22002111.51.05180
4Wielka BrytaniaStirling Moss32002212.03.317106
5Ayrton SennaAyrton Senna101225322.66.933114
6AustriaGerhard Berger131203236.112.028128
7Damon HillDamon Hill41124211.52.32492
8Michael SchumacherMichael Schumacher51113005.63.82142
9Wielka BrytaniaDavid Coulthard31102124.05.31678
10Jacques VilleneuveJacques Villeneuve11001012.01.01024
11WłochyRiccardo Patrese101001117.314.71059
12Jack BrabhamJack Brabham31001004.36.7820
13Valtteri BottasValtteri Bottas20112111.52.53435
14Max VerstappenMax Verstappen20112003.02.5330
15WłochyMichele Alboreto1101010013.99.6142
16Mike HawthornMike Hawthorn10101012.02.070
17Nowa ZelandiaBruce McLaren20101007.06.560
18Niki LaudaNiki Lauda20101019.06.560
19United StatesMasten Gregory20101007.07.560
20WłochyIvan Capelli701010015.916.760
21Nelson PiquetNelson Piquet80022109.09.4130
22FrancjaJean Alesi70011006.310.01227
23SzwecjaStefan Johansson600110012.29.870
24Mika HäkkinenMika Häkkinen60011009.713.360
25Jim ClarkJim Clark10011008.03.040
26Wielka BrytaniaStuart Lewis-Evans10011003.03.040
27United StatesDan Gurney20011004.07.5410
28FrancjaPatrick Tambay300110011.08.340
29BelgiaThierry Boutsen900110013.014.040
30Charles LeclercCharles Leclerc20000006.05.0200
31Sergio PérezSergio Pérez20000004.55.51813
32Pierre GaslyPierre Gasly20000009.07.5110
33Esteban OconEsteban Ocon20000008.57.5100
34Lando NorrisLando Norris20000007.59.0100
35Carlos SainzCarlos Sainz20000006.08.584
36WłochyElio de Angelis20000004.54.550
37NiemcyWolfgang von Trips20000007.54.556
38WłochyPierluigi Martini800000015.812.851
39Wielka BrytaniaMartin Brundle1000000013.011.050
40Fernando AlonsoFernando Alonso100000013.08.040
41Daniel RicciardoDaniel Ricciardo200000013.09.040
42WłochyAlessandro Nannini500000012.610.640
43FrancjaJean Behra10000004.04.030
44WłochyTeo Fabi20000007.56.030
45FrancjaMaurice Trintignant20000006.56.030
46BrazyliaRubens Barrichello400000010.012.033
47Wielka BrytaniaDerek Warwick800000012.615.130
48United StatesHarry Schell20000008.05.520
49HolandiaJos Verstappen200000013.011.520
50AustriaKarl Wendlinger200000017.510.520
51Wielka BrytaniaEddie Irvine30000009.77.320
52Wielka BrytaniaTony Brooks30000009.08.320
53NiemcyStefan Bellof100000021.06.010
54Wielka BrytaniaInnes Ireland200000011.511.010
55Sebastian VettelSebastian Vettel200000012.511.510
56NiemcyHeinz-Harald Frentzen30000008.312.010
57United StatesEddie Cheever500000016.616.610
58Wielka BrytaniaJonathan Palmer600000022.215.710
59Federacja RosyjskaDaniil Kvyat100000013.019.000
60WłochyMassimiliano Papis100000020.024.000
61WłochyMaria-Teresa de Filippis100000015.015.000
62BelgiaPhilippe Adams100000025.016.000
63WłochyAndrea Montermini100000021.018.000
64Alan JonesAlan Jones100000017.024.000
65Wielka BrytaniaCliff Allison100000013.013.000
66FrancjaBertrand Gachot100000013.023.000
67FrancjaRomain Grosjean100000018.017.000
68JaponiaTaki Inoue100000019.015.000
69KanadaAllen Berg100000027.013.000
70WłochyGiovanni Lavaggi100000020.015.000
71Wielka BrytaniaRon Flockhart100000011.07.000
72John SurteesJohn Surtees10000111.010.0025
73FrancjaJean-Christophe Boullion100000014.012.000
74Wielka BrytaniaJohnny Dumfries100000015.09.000
75NiemcyMick Schumacher100000019.017.000
76AustriaJo Gartner100000024.016.000
77Wielka BrytaniaMartin Donnelly100000015.022.000
78SzwajcariaJean-Denis Délétraz100000024.020.000
79HolandiaHuub Rothengatter100000026.025.000
80FrancjaJean-Marc Gounon100000026.015.000
81Kevin MagnussenKevin Magnussen100000019.016.000
82WłochyGabriele Tarquini100000026.011.000
83FrancjaOlivier Grouillard100000015.022.000
84SzwajcariaMarc Surer100000016.026.000
85HiszpaniaAdrián Campos100000020.023.000
86Federacja RosyjskaNikita Mazepin100000020.019.000
87BrazyliaRicardo Rosset100000017.014.000
88SzwajcariaFranco Forini100000026.018.000
89BelgiaOlivier Gendebien100000014.07.000
90Yuki tsunodaYuki tsunoda100000014.015.000
91Alex AlbonAlex Albon10000006.012.000
92FrancjaÉric Bernard200000015.515.000
93KanadaNicholas Latifi200000019.018.000
94WłochyNicola Larini200000023.511.000
95HiszpaniaLuis Perez-Sala200000014.010.000
96Kimi RäikkönenKimi Räikkönen200000015.515.500
97Wielka BrytaniaRoy Salvadori200000011.57.500
98FrancjaFrançois Hesnault200000020.024.000
99George RussellGeorge Russell200000012.515.000
100WłochyLuca Badoer200000022.014.000
Ranking drużynowy

Ranking drużynowy portugalski F1 GP

NIEZespół GP  1  2  3  Strąk  Pole  FL  Śr. SiatkaŚr. PozPunkty
1Williams156348575.810.195
2McLaren153629225.58.798
3Ferrari182348346.79.197
4Wielka BrytaniaCooper-Climax32202118.16.734
5Mercedes22112221.51.885
6Benetton111113008.28.241
7Team Lotus1410123212.512.824
8Wielka BrytaniaVanwall11011103.05.012
9Red Bull20112004.05.345
10Wielka BrytaniaMarch401010016.112.06
11Renault30011009.710.710
12WłochyOnyks100110012.03.04
13Wielka BrytaniaToleman10011006.57.04
14Alfa Tauryń200000011.312.311
15Alpejski10000009.57.510
16Racing Point10000008.513.56
17Wielka BrytaniaBRM30000007.09.55
18WłochyMinardi1200000017.013.45
19Wielka BrytaniaStrzałki700000017.115.74
20Sauber400000011.611.03
21IrlandiaJordania600000014.612.93
22Wielka BrytaniaTyrrell1200000016.615.22
23Wielka BrytaniaFootwork600000015.514.31
24Brabham700001014.216.21
25FrancjaLigier1300000016.815.01
26WłochyForti100000022.516.50
27Wielka BrytaniaSimtek100000025.018.50
28Maserati100000013.013.00
29NiemcyATS100000023.013.00
30Wielka BrytaniaLeyton House200000010.513.50
31Wielka BrytaniaDuch200000024.516.50
32Wielka BrytaniaRAM200000022.021.50
33Wielka BrytaniaLola200000020.518.30
34Haas200000019.017.30
35NiemcyRial200000012.023.00
36Wielka BrytaniaPacyfik200000022.519.00
37Aston Martin200000013.010.30
38WłochyColoni400000020.518.50
39Alfa Romeo400000014.114.80
40WłochyDallara500000016.419.40
41NiemcyZakspeed500000020.421.20
42FrancjaAGS500000023.320.00
43WłochyOsella700000024.916.60
44FrancjaLarrousse800000018.817.10

portugalski F1 GP — Często zadawane pytania

Ile razy Portugalczyk F1 GP odbyło się?
Portugalski F1 GP odbył się 18 razy w historii Formuły 1. Pierwsza edycja miała miejsce w 1958 r., a ostatnia w 2021 r.
Kto wygrał Portugalię F1 GP najczęściej?
Nigel Mansell prowadzi w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby zwycięstw w Portugalii F1 GP ze zwycięstwami 3.
Która drużyna wygrała Portugalię F1 GP najczęściej?
Williams jest najbardziej utytułowanym konstruktorem w Portugalii F1 GP z 6 zwycięstwami.
Kiedy jest portugalski 2021 F1 Lekarz rodzinny?
Portugalski 2021 F1 GP odbędzie się 2 maja na torze Portimão Circuit.
Gdzie jest Portugalczyk? F1 GP trzymany?
Portugalski F1 GP odbywa się na torze Portimão Circuit.

Ostatnio zaktualizowany:

Gdzie na świecie

Każdy tor, na którym odbył się Grand Prix Formuły 1. Rozmiar znacznika wskazuje ich liczbę, a kolor zielony oznacza tory w tegorocznym kalendarzu.