Turkin Grand Prix F1 Race info

Turkin Grand Prix: Wiki-tiedot, F1-kisat, valokuvat ja GP-historia Turkin GP F1 -kilpailun tiedot

Grand Prix nr:16 (Katso esikatselu)
Treffi:10th lokakuuta 2021
Seurata:Istanbul Park
Lapin etäisyys:5.338 km
Kierroksia yhteensä:58
Etäisyys:309.396 km
Renkaat:⚪Kova C2 | 🟡 Keskitaso C3 | 🔴Pehmeä C4

Turkin GP F2021 -kilpailun aikataulu 1

TreffiOsapaikallinenCETUKLATokio
lokakuu
8.
FP1
FP2
12: 30
16: 00
11: 30
15: 00
10: 30
14: 00
02: 30
06: 00
18: 30
22: 00
lokakuu
9.
FP3
Mikä
13: 00
16: 00
12: 00
15: 00
11: 00
14: 00
03: 00
06: 00
19: 00
22: 00
lokakuu
10.
ruudukko
Rotu
16: 0015: 0014: 0006: 0022: 00
Osta F1 lippuja

Turkin Grand Prix F1 -piirikartta

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Sääennuste Istanbul Parkissa

Gocbeyli
11°
rikki pilviä
Kosteus: 70%
tuuli: 1m / s S
H 11 • L 11
14°
perjantai
13°
lauantai
11°
aurinko
11°
Minun
Weather from OpenWeatherMap

Infographic

 

Turkin F1 Grand Prix -infografiikka

Turkin F1 Grand Prix -infografiikka

Kuljettajan sijoitus

 

Kuljettajan sijoitus Turkin F1 GP

kuljettajaGP  1st  2.  3.  Palko  Pole  FL  Avg GridAvg PosPoints
1Brasilia Felipe Massa73003305.16.639
2Yhdistynyt kuningaskunta Lewis Hamilton72103006.34.484
3Suomi Kimi Räikkönen71113126.69.024
4Yhdistynyt kuningaskunta Jenson-painike71102019.36.045
5Saksa Sebastian Vettel71023208.311.946
6Suomi Valtteri Bottas21001115.07.526
7Espanja Fernando Alonso80224005.96.344
8Australia Mark Webber70213115.99.443
9Meksiko Sergio Pérez30112008.06.333
10Alankomaat Max Verstappen20101002.04.026
11Saksa Michael Schumacher40011018.59.018
12Kolumbia Juan Pablo Montoya10011014.03.06
13Saksa Nico Rosberg60000008.58.027
14Monaco Charles Leclerc20000007.54.024
15Puola Robert Kubica50000007.07.416
16Saksa Nick Heidfeld60000007.79.815
17Espanja Carlos Sainz200000017.56.514
18Yhdistynyt kuningaskunta Lando Norris200000111.07.511
19Ranska Pierre Gasly20000008.59.58
20Italia Giancarlo Fisichella500000011.011.88
21Italia Jarno Trulli700000011.012.48
22Thaimaa Alexander Albon10000004.07.06
23Venäjän federaatio Vitaly Petrov20000018.011.54
24Kanada Lance Stroll20000104.59.04
25Espanja Pedro de la Rosa200000012.08.04
26Suomi Heikki Kovalainen500000012.214.83
27Japani Kamui Kobayashi200000017.010.02
28Saksa Ralf Schumacher300000013.310.32
29Sveitsi Sébastien Buemi300000016.013.32
30Yhdistynyt kuningaskunta David Coulthard400000012.810.32
31Saksa Adrian Sutil500000015.215.22
32Itävalta Christian Klien200000010.09.51
33Ranska Esteban Ocon20000009.510.51
34Australia Daniel Ricciardo200000012.511.51
35Saksa Timo Glock300000016.313.01
36Brasilia Rubens Barrichello700000012.413.91
37Yhdistynyt kuningaskunta Paul di Resta100000013.023.00
38Venäjän federaatio Nikita Mazepin100000018.020.00
39Intia Karun Chandhok100000024.020.00
40Kanada Jacques Villeneuve100000016.011.00
41Yhdistynyt kuningaskunta Anthony Davidson100000011.014.00
42Venezuela Pastori Maldonado100000014.017.00
43Ranska Romain Grosjean100000018.018.00
44Japani Yuki tsunoda10000009.014.00
45Saksa Nico Hülkenberg100000017.017.00
46Brasilia Bruno Senna100000022.021.00
47Belgia Jérôme d'Ambrosio100000023.020.00
48Tanska Kevin Magnussen100000014.017.00
49Yhdysvallat Scott Speed100000017.013.00
50Saksa Mick Schumacher100000014.019.00
51Brasilia Lucas di Grassi100000023.019.00
52Itävalta Alexander Wurz100000014.011.00
53Alankomaat Robert Doornbos100000017.013.00
54Venäjän federaatio Daniil Kvyat100000017.012.00
55Yhdistynyt kuningaskunta George Russell200000016.515.50
56Alankomaat Christijan Albers200000018.516.00
57Ranska Sebastien Bourdais200000019.018.00
58Intia Narain Karthikeyan200000020.017.50
59Italia Antonio Giovinazzi200000013.015.50
60Japani Sakon Yamamoto200000020.019.50
61Japani Kazuki Nakajima200000014.015.50
62Espanja Jaime Alguersuari200000016.514.00
63Portugali Tiago Monteiro200000016.518.50
64Kanada Nicholas Latifi200000017.018.00
65Brasilia Nelson Piquet Jr.200000017.015.50
66Japani Takuma Sato300000019.314.70
67Italia Vitantonio Liuzzi400000017.817.50

Team Ranking

 

Team Ranking Turkin F1 GP

JoukkueGP  1st  2.  3.  Palko  Pole  FL  Avg GridAvg PosPoints
1Italia Ferrari93145337.55.6121
2Yhdistynyt kuningaskunta McLaren92224127.76.9122
3Saksa Mercedes42002116.15.993
4Itävalta Red Bull91334316.47.8124
5Yhdistynyt kuningaskunta Lihakset11001012.510.010
6Ranska Renault80202017.68.349
7Yhdistynyt kuningaskunta Racing Point10101102.05.520
8Sveitsi BMW Sauber50000008.28.618
9Japani Toyota500000010.79.711
10Italia AlfaTauri200000010.811.38
11Yhdistynyt kuningaskunta Williams900000012.814.37
12Japani Honda300000014.511.26
13Yhdistynyt kuningaskunta BAR100000016.57.04
14Yhdistynyt kuningaskunta Aston Martin10000009.013.52
15Intia Pakota Intia400000015.916.42
16Italia Toro Rosso600000016.815.72
17Ranska Alppi-10000008.513.01
18Sveitsi Puhdistaa200000015.813.51
19Irlanti Jordania100000016.014.50
20Venäjän federaatio Midland100000020.519.00
21Italia Minardi100000016.014.50
22Alankomaat Spyker100000019.520.50
23Yhdistynyt kuningaskunta Virgin Racing200000022.319.00
24Yhdysvallat Haas200000016.018.50
25Yhdistynyt kuningaskunta Caterham200000019.021.00
26Espanja HRT200000022.021.00
27Japani Super Aguri200000017.317.00
28Sveitsi Alfa Romeo200000012.814.50

Päivitykset

 

Uusimmat Turkin Grand Prix -päivitykset


Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Mercedes W12 "Automatic" takajousitus toiminnassa

Täältä näet, mistä Mercedes W12 sai hämmästyttävän huippunopeudensa edellisen Turkin Formula 1 -GP:n aikana. Voit nähdä, että takaosa on laskettu tietyn yläpuolelle..

Marraskuussa 24, 2021 with 6 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Pää 2 Pää | Ryhmätoverin trivia | Williams Racing

Kuinka hyvin George Russell ja Nicholas Latifi tuntevat toisensa? On aika nostaa kuljettajamme Head 2 Head jälleen, kun he testaavat tietämystään joukkuetoverillaan! Ole kiltti..

Lokakuu 18, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Williams: Pois ruudukosta | Turkin GP | Williams Racing

Liity Willaismiin Turkin GP: ssä, kun George Russell ja Nicholas Latifi saavat käsiinsä ikonisen Istanbul Parkin Williams: Off Gridin uusimmassa jaksossa! Ole hyvä ja jaa tämä ..

Lokakuu 14, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Mercedes 2021 Turkish GP F1 Race Debrief James Allison

Kysyt, Mercedes vastaa! All James Allison puhuu Turkin F1 GP: n suuria kysymyksiä tässä 20 minuutin pituisessa jaksossa! Jaa tämä sosiaalisessa mediassa

Lokakuu 13, 2021 with miten 1

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Turkin GP: miten Lewis löysi toisen uran Peter Windsorilta

Lewis Hamilton kohtasi autoja, kun hän aloitti P11: n kostealla Turkin GP -radalla - ja jotkut niistä - kuten Aston Martins - osoittautuivat suhteellisen helpoksi ohittaa. Kun..

Lokakuu 13, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

McLaren Unboxed | Sitä vastaan ​​| Turkin F1 GP

Lumoavan F16 -kauden 1. kierros osoittautui kosteaksi. Lando Norris päättyi aloittamaansa paikkaan, ja Daniel Ricciardo jätti pisteen jälkeen.

Lokakuu 13, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Turkki F1 Sandwich: varo Gasly-kilpailua edeltävää rutiinia!

Pierre Gasly väitti Turkin GP: n avauskierroksella olleensa "puristettuna" Sergio Perezin sisäpuolelta ja Fernando Alonson ulkopuolelta.

Lokakuu 13, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Aston Martin Insider: Kuinka rakentaa F1 -takasiipi 30 minuutissa

Tutustu INSIDERin viimeisimpään jaksoon, kuinka Aston Martin Cognizant Formula One ™ -tiimin tukimekaniikka rakentaa takasiiven vain 30 minuutissa, ja opi, kuinka he mukauttavat siipensä.

Lokakuu 13, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Scuderia Ferrari Turkish F1 GP Recap -video

Hyvää meininkiä Ferrari -tiimissä tänä viikonloppuna 💪 Katso mitä tapahtui Turkin F1 GP: n kulissien takana yhteenvedossaan 🍿 Jaa tämä sosiaalisessa mediassa

Lokakuu 12, 2021 with 0 Kommentit

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Muut tiimit olivat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä

Lokakuu 12 - "Muut valmistajat" ovat myös huolissaan Mercedeksen uusimmasta F1 -moottoripäivityksestä Red Bull joukkueen pomo Christian Horner. Energiajuomien omistama tiimi aiheutti ..

Lokakuu 12, 2021 with 6 Kommentit
F1 -tuotteet✅ Hanki 10% alennus kaikissa F1-tuotteissa F1 KAUPPA nyt!

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Australian GP
Kanadan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Meksikon GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »