Toscanan Grand Prix F1 Race -tiedot

Toscanan Grand Prix: Wiki-tiedot, F1-kisat, valokuvat ja GP-historia Toscanan Grand Prix F1 -kisan tiedot
Grand Prix nr:9
Treffi:13. Syyskuuta 2020
Seurata:Mugello-piiri
Lapin etäisyys:5,245 km
Kierroksia yhteensä:59
Etäisyys:309,455 km
2020 Toscanan Grand Prix F1 -tapahtuman aikataulu
Perjantai 11. syyskuutakäytäntö 1:
käytäntö 2:
10:00 - 11:30
14:00 - 15:30
Lauantai 12. syyskuutakäytäntö 3:
ajot:
11:00 - 12:00
14: 00
Sunnuntai 13. syyskuutaF1 RACE:startgrid 14: 10 GMT
F1-liput Toscanan Grand Prix

Toscanan Grand Prix F1 -piiri
F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa
Sääennuste Mugello, Italia
Borgo San Lorenzo
7°
pilvistä
Kosteus: 89%
tuuli: 4m / s NNE
H 7 • L 6
7°
keskiviikko
6°
Thu
9°
perjantai
7°
lauantai
Weather from OpenWeatherMap

Infographic

 

Toscanan F1 Grand Prix Infographic

toscanan grand prix infographic

Valokuvat

 

Toscanan Grand Prix F1 Race -kuvat


palkintosijaa

 

Podiumit Toscanan F1 Grand Prix

VuosiPiiriTreffikuljettajaJoukkueLaps
2020Mugello-piirisyyskuu 131. Yhdistynyt kuningaskunta Lewis Hamilton
2. Suomi Valtteri Bottas
3. Thaimaa Alexander Albon
Saksa Mercedes
Saksa Mercedes
Itävalta Red Bull
59
59
59

Kuljettajan sijoitus

 

Kuljettajan ranking Toscanan F1 GP

kuljettajaGP  1st  2.  3.  Palko  Pole  FL  Avg GridAvg PosPoints
1Yhdistynyt kuningaskunta Lewis Hamilton11001111.01.026
2Suomi Valtteri Bottas10101002.02.018
3Thaimaa Alexander Albon10011004.03.015
4Australia Daniel Ricciardo10000008.04.012
5Meksiko Sergio Pérez10000007.05.010
6Yhdistynyt kuningaskunta Lando Norris100000011.06.08
7Venäjän federaatio Daniil Kvyat100000012.07.06
8Monaco Charles Leclerc10000005.08.04
9Suomi Kimi Räikkönen100000013.09.02
10Saksa Sebastian Vettel100000014.010.01
11Ranska Pierre Gasly100000016.020.00
12Kanada Nicholas Latifi100000019.015.00
13Alankomaat Max Verstappen10000003.019.00
14Kanada Lance Stroll10000006.013.00
15Italia Antonio Giovinazzi100000017.017.00
16Espanja Carlos Sainz10000009.018.00
17Tanska Kevin Magnussen100000020.016.00
18Ranska Romain Grosjean100000015.012.00
19Yhdistynyt kuningaskunta George Russell100000018.011.00
20Ranska Esteban Ocon100000010.014.00

Team Ranking

 

Joukkuekilpailu Toscanan F1 GP

JoukkueGP  1st  2.  3.  Palko  Pole  FL  Avg GridAvg PosPoints
1Saksa Mercedes11101111.51.544
2Itävalta Red Bull10011003.511.015
3Ranska Renault10000009.09.012
4Yhdistynyt kuningaskunta Racing Point10000006.59.010
5Yhdistynyt kuningaskunta McLaren100000010.012.08
6Italia AlfaTauri100000014.013.56
7Italia Ferrari10000009.59.05
8Sveitsi Alfa Romeo100000015.013.02
9Yhdistynyt kuningaskunta Williams100000018.513.00
10Yhdysvallat Haas100000017.514.00

Uutiset

 

Viimeisimmät Toscanan F1 GP-uutiset


F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

F1-kuljettajat kirjoittivat FIA: n kirjeen Mugellon kaatumisen jälkeen

25. syyskuuta - F1-kuljettajat lähettivät kirjeen hallintoelimelle äskettäisen Mugellon kilpailun jälkeen. Se seuraa huippukuljettajien, mukaan lukien Lewis Hamiltonin kritiikkiä turva-autosta.

Syyskuu 25, 2020 with 3 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Suomalainen ruokavisa Kimin ja Antonion kanssa

Kauan odotettu ruokakilpailu Alfa Romeon kuljettajien Kimi Räikkösen ja Antonio Giovinazzin kanssa. Jaa tämä sosiaalisessa mediassa

Syyskuu 18, 2020 with 0 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Kvyat's Spa, Monza & Mugello F1 -katsaus

Se on ollut kiireinen kolme viikkoa F1: lle kolmella kilpailulla peräkkäin, alkaen Spasta, sitten kotiin Grands Prix -kilpailuun Monzassa ja Mugellossa. Saimme vihdoin kiinni Daniilista, jotta hän voisi antaa ..

Syyskuu 18, 2020 with 0 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

McLaren Unboxed | Mugello Memories Toscanan GP

Yhdeksän kilpailua 11 viikossa on ollut kaikkien aikojen tiukin aikataulu, ja joukkueemme - sekä Italiassa radalla että kaikki kotona tehtaalla - on noussut ..

Syyskuu 16, 2020 with 0 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

F1 ei todennäköisesti palaa Mugelloon

16. syyskuuta - Formula 1 ei todennäköisesti palaa Mugelloon ensi vuonna huolimatta viime viikonloppukilpailun menestyksestä Ferrarin omistamalla radalla. Ylös ja alas pitlane, kuljettajat raivoivat ..

Syyskuu 16, 2020 with miten 1

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Vettel kiistää väsymyksen F1-tapahtumien takana

15. syyskuuta - Sebastian Vettel on kiistänyt, että kuljettajien väsymys voisi olla Formula 1: n viimeaikaisten tapahtumien takana. Viime viikonloppuna erittäin fyysisesti vaativa Mugello-piiri ..

Syyskuu 15, 2020 with miten 1

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

F1-luottamusmies Salo sanoo, että Bottas 'ei tehnyt mitään väärää'

15. syyskuuta - Mugellon taloudenhoitaja Mika Salo vaatii, että Valtteri Bottas "ei tehnyt mitään vikaa" ennen keskikentän kilpailun aloittamista uudelleen viime sunnuntaina. Jotkut kuljettajista kiinni ..

Syyskuu 15, 2020 with 0 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Mercedes kiistää politiikan tuomisen F1: een

15. syyskuuta - Mercedes on kiistänyt "politiikan tuomisen Formula 1: een". Hallitsevan mestaruuden voittaneen joukkueen kielto tulee keskellä raportteja, joita FIA tutkii onko Lewis ..

Syyskuu 15, 2020 with 13 Kommentit

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Tapettikuvat 2020 Toscanan GP

Tapettikuvia vuoden 2020 Toscanan Grand Prix -kilpailusta Mugellon radalla. Tämän F1-kilpailun voitti Lewis Hamilton Mercedes W11: llä 13. syyskuuta 2020. ✅ ..

Syyskuu 14, 2020 with miten 1

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

F2004 Mick Schumacherin laivalla Mugellossa

Ajo Mugellossa isäsi tittelin voittaneella Scuderia Ferrari F2004 = hämmästyttävä sunnuntai oli muistettava päivä Mick Schumacherille, kun hän auttoi Ferraria juhlimaan tuhatta vuotta.

Syyskuu 14, 2020 with 0 Kommentit

Lue lisää Toscanan F1 GP -uutiset »

F1 -tuotteet✅ Hanki 10% alennus kaikissa F1-tuotteissa F1 KAUPPA nyt!

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Australian GP
Kanadan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Meksikon GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »