Larrousse F1 -tilastot ja tiedot

NimiLarrousse
MaaRanska Ranska
Kausimerkinnät8
Ajurit yhteensä13
Ensimmäinen kilpailu1987 San Marinon F1 GP
Viimeinen kilpailu1994 Australian F1 GP
Paras karsinta5th - 1989 espanjalainen F1 GP
Paras tulos3th - 1990 Japanilainen F1 GP
Ensimmäinen podium1990 Japanilainen F1 GP
Last Podium1990 Japanilainen F1 GP

Larrousse-moottorin käyttämät moottorit: kahlaamo (1987-1988, 1991), (1994),
Lamborghini (1989-1990, 1992-1993)

Larrousse F1 -tilastot

Kilpailutiedot114
Race Starts113
Kilpailu voittaa0
palkintosijaa1 (0,9%)
Pole positiot0
Nopein kierros0
Kokonaispisteet22
Lapset yhteensä8343
Eläkkeelle siirtyminen133 (116,7%)

 

Larrousse F1 -tiimin ajurit

 

Larrousse F1 -tiimin ajurit Saavutukset

kuljettajaGP1st2.3.PalkoPoleLapsFLPTS
Ranska Philippe Alliot6100000252406
Ranska Érik Comas3100000142003
Ranska Éric Bernard200000085205
Ranska Yannick Dalmas190000093400
Japani Aguri Suzuki190011074707
Ranska Bertrand Gachot160000051001
Japani Ukyo Katayama140000063900
Monaco Olivier Beretta100000037900
Italia Michele Alboreto50000012900
Japani Hideki Noda3000002800
Japani Toshio Suzuki20000012500
Sveitsi Jean-Denis Délétraz1000005600

Larrousse F1 -tiimin saavutukset

 

Larrousse F1 -tiimin saavutukset


Larrousse-luokitukset

3.1-aika
4.1-aika
5.2 Times
6.13 Times
7.5 Times
8.8 Times
9.17 Times
10.6 Times
11.8 Times
12.12 Times
13.3 Times
14.8 Times
16.3 Times
17.2 Times
18.1-aika
19.1-aika
DNF109 Times
DSQ1-aika
DNPQ3 Times
DNQ10 Times

Larrousse-mestaruuskilpailut

19871988198919901991199219931994
9.15.16.6.11.12.11.11.


F1 -kauppa -alennus

F1 -tuotteet✅ Hanki 65 % KAUDEN LOPUSSALENNUS kaikissa F1-tuotteissa F1 KAUPPA nyt!

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Saudi -Arabian GP
Australian GP
Azerbaidžanin GP
Monaco GP
Espanjan GP
Kanadan GP
Itävallan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Yhdysvaltain GP
Meksikon GP
Abu Dhabi GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »