Gordini F1 stats & info

Nimigordini
MaaRanska Ranska
Kausimerkinnät5
Ajurit yhteensä23
Ensimmäinen kilpailu1952 Sveitsin F1 GP
Viimeinen kilpailu1956 Italian F1 GP
Paras karsinta3th - (2 kertaa)
Paras tulos3th - (2 kertaa)
Ensimmäinen podium1952 Sveitsin F1 GP
Last Podium1952 Belgian F1 GP

Gordinin käyttämät moottorit: gordini (1952-1956)

Gordinin tilastot

Race Starts33
Kilpailu voittaa0
palkintosijaa2 (6,1%)
Pole positiot0
Nopein kierros1 (3,0%)
Kokonaispisteet0
Lapset yhteensä3909
Eläkkeelle siirtyminen63 (190,9%)

 

Gordini F1 -tiimin ajurit

 

Gordini F1 -tiimin ajurit Saavutukset

kuljettajaGP1st2.3.PalkoPoleLapsFLPTS
Ranska Jean Behra200011067516.14
Ranska Robert Manzon160011070509
Ranska Maurice Trintignant120000047804
Yhdysvallat Harry Schell70000027300
Brasilia Hernando da Silva Ramos70000036502
Ranska Jacques Pollet50000025200
Belgia André Pilette50000022002
Argentina Clemar Bucci4000003900
Ranska Élie Bayol40000019902
Belgia Paul Frère3000006800
Argentina Roberto Mieres30000010900
Yhdysvallat Fred Wacker30000011700
Thaimaa Prinssi Bira20000013700
Argentina Pablo Birger100000100
Ranska Mike Sparken1000008100
Argentina Jesús Iglesias1000003800
Ranska Roger Loyer1000001900
Belgia Johnny Claes1000003300
Belgia André Milhoux1000001500
Belgia Georges Berger100000900
Ranska Jean Lucas100000700
Ranska André Simon1000004500
Argentina Carlos Menditeguy1000002400

Gordini F1 -tiimin saavutukset

 

Gordini F1 -tiimin saavutukset


Gordinin luokitukset

3.2 Times
4.1-aika
5.7 Times
6.8 Times
7.6 Times
8.3 Times
9.6 Times
10.3 Times
11.2 Times
14.1-aika
DNF61 Times
DSQ1-aika
DNS1-aika

Gordinin mestaruuskilpailut



F1 -kauppa -alennus

F1 -tuotteet✅ Hanki 65 % KAUDEN LOPUSSALENNUS kaikissa F1-tuotteissa F1 KAUPPA nyt!

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Saudi -Arabian GP
Australian GP
Azerbaidžanin GP
Monaco GP
Espanjan GP
Kanadan GP
Itävallan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Yhdysvaltain GP
Meksikon GP
Abu Dhabi GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »