Peter Arundell tilastot ja tiedot

NimiPeter Arundell
MaaYhdistynyt kuningaskunta Yhdistynyt kuningaskunta
SyntymäpaikkaIlford, Essex
SyntymäaikaNov 8th 1933
KuolinpäivämääräKesäkuu 16th 2009 - 75 vuotta vanha
Kausimerkinnät4
Ensimmäinen kilpailu1962 Ranskan F1 GP
Viimeinen kilpailu1966 Meksikon F1 GP
Paras karsinta4th - (2 kertaa)
Paras tulos3th - (2 kertaa)
Ensimmäinen podium1964 Monaco F1 GP
Last Podium1964 Hollannin F1 GP

Peter Arundell F1 Tilastot

Kilpailutiedot15
Race Starts13
Kilpailu voittaa0
Pole positiot0
Nopein kierros0
palkintosijaa2 (13,3%)
Pisteet päättyy4 (26,7%)
Eläkkeelle siirtyminen9 (60,0%)
Kokonaispisteet12
Lapset yhteensä563



Vuodenajat

 

Peter Arundell -mestaruuskilpailun tulokset

1962196319641966
58.41.8.20.

 

Peter Arundell F1: n vuodenaikojen yhteenveto

VuosiJoukkueMoottoriGP1st2.3.PalkoPoleLapsFLAvg PtsPoints
1966 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus
Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus
Kliimaksi
BRM
70000030200.141
1964 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi40022026102.7511
1963 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi100000000.000
1962 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Lootus100000000.000

Races

 

Peter Arundell F1 GP Race luokitukset

3.2 Times
4.1-aika
6.1-aika
7.1-aika
8.2 Times
9.1-aika
DNF3 Times
WD2 Times
DNS2 Times

 

Peter Arundell F1 GP: n kilpailutulokset

VuosiRotuNoJoukkueMoottoriruudukkoPosEläkkeelläMon
1519661966 Meksikon F1 GP2Team LotusBRM1770
1419661966 USA F1 GP2Team LotusKliimaksi1961
1319661966 Italian F1 GP24Team LotusBRM138Moottori0
1219661966 Saksan F1 GP2Team LotusBRM1780
1119661966 Hollannin F1 GP8Team LotusBRM15DNFSytytys0
1019661966 British F1 GP2Team LotusBRM20DNFvaihdelaatikko0
919661966 Ranskan F1 GP4Team LotusBRM16DNFvaihdelaatikko0
819661966 Belgian F1 GP11Team LotusBRM0DNSMoottori0
719641964 Ranskan F1 GP4Team LotusKliimaksi443
619641963 Belgian F1 GP24Team LotusKliimaksi49Ylikuumeneminen0
519641964 Hollannin F1 GP20Team LotusKliimaksi634
419641964 Monaco F1 GP11Team LotusKliimaksi634
319631963 Ranskan F1 GP22Team LotusKliimaksi0DNSKuljettaja juoksi tukirotuun0
219631963 Belgian F1 GP3Team LotusKliimaksi0WDEi autoa0
119621962 Ranskan F1 GP16Team LotusLootus0WDEi autoa0

palkintosijaa

 

Peter Arundell F1 -pohjan viimeistely

VuosiRotuNoJoukkueMoottoriruudukkoPosEläkkeelläMon
219641964 Hollannin F1 GP20Team LotusKliimaksi634
119641964 Monaco F1 GP11Team LotusKliimaksi634

Vertailu

 

Peter Arundellin joukkuetoverin vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1962Team LotusCarlo Abate18210000001000
Innes Irlanti18170000000101
Jack Brabham18150000000101
Jim Clark18110000010101
Jo Siffert18160000000101
Masten Gregory18140000000101
Maurice Trintignant1870000000101
Trevor Taylor1880000000101
1963Team LotusJim Clark21101802010202
Jim Hall21110000000202
Jo Siffert2160100000202
Masten Gregory21160000000101
Maurice Trintignant2180000000101
Phil Hill21140000000101
Trevor Taylor21130000000202
1964Team LotusBernard Collomb3194000001010
Chris Amon3511200004040
Innes Irlanti3204000001010
Jim Clark31112102022213
Jo Siffert384000001010
Mike Hailwood3611100003030
Peter Revson3114000002020
1966Team LotusGiacomo "Geki" Russo890000001010
Jim Clark6111601013407
Mike Spence651400004426
Pedro Rodríguez691000002103

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Australian GP
Kanadan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Meksikon GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »

F1-paidat

F1 Qoute paita

Tänä päivänä