Neville Lederle F1-tilastot ja tiedot

Nimi Neville Lederle
Maa Etelä-Afrikka Etelä-Afrikka
Syntymäpaikka Theunissen, Oranssi vapaavaltio
Syntymäaika Syyskuu 25th 1938
Kuolinpäivämäärä Toukokuu 17th 2019 - 80 vuotta vanha
Kausimerkinnät 3
Auton numero 23
Ensimmäinen kilpailu 1962 Etelä-Afrikan F1 GP
Viimeinen kilpailu 1963 Etelä-Afrikan F1 GP
Paras karsinta 0th - 1963 Etelä-Afrikan F1 GP
Paras tulos 6th - 1962 Etelä-Afrikan F1 GP

Neville Lederle F1 -tilastot

Grand Prix -ilmoittautumiset 3
Grand Prix alkaa 2
Kokonaispisteet 1.00
Keskim. Pisteet per GP 0.33
Grand Prix voitot 0
Pole positiot 0
Keskim. GP Grid 3.3
GP palkintokorokkeet 0
GP:n nopeimmat kierrokset 0
GP-pisteet Maali 1 (33,3%)
Keskim. GP:n asema 6.0
GP eläkkeelle 2 (66,7%)
GP DNF:t 0
GP-kierroksia yhteensä 78



Vuodenajat

 

Neville Lederlen loppuottelu

196219631965
19.40.37.

 

Neville Lederle F1: n vuodenaikojen yhteenveto

Vuosi Joukkue Moottori GP 1st 2. 3. Palko Pole Laps FL Avg Pts Points
1963 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi 1 0 0 0 0 0 0 0 0.00 0
1962 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi 1 0 0 0 0 0 78 0 1.00 1

Races

 

Neville Lederle F1 GP -kilpailuluokitukset

6.1-aika
WD1-aika
DNQ1-aika

 

Neville Lederle F1 GP-kilpailutulokset

Vuosi Rotu No Joukkue Moottori ruudukko Pos Eläkkeellä Mon
3 1965 1965 Etelä-Afrikan F1 GP 23 Team Lotus Kliimaksi 0 DNQ Ei aikaa 0
2 1963 1963 Etelä-Afrikan F1 GP 17 Team Lotus Kliimaksi 0 WD Kuljettaja loukkaantui 0
1 1962 1962 Etelä-Afrikan F1 GP 20 Team Lotus Kliimaksi 10 6 1

Vertailu

 

Neville Lederlen joukkuetoverien vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1962Team LotusErnie Pieterse6101000001010
Gary Hocking6181000001010
Innes Irlanti651200000101
Jim Clark6121000011001
Sam Tingle6211000001010
Syd van der Vyver6191000001010
Trevor Taylor6171000001001
1963Team LotusBrausch Niemann22140000000101
Ernie Pieterse22190000000101
Jim Clark2210901010101
Paddy Driver22210000000000
Trevor Taylor2280000000101
1965Team LotusBrausch Niemann22240000000000
Clive Puzey22260000000000
Dave Charlton22280000000000
Ernie Pieterse22250000000000
Jim Clark2210901010101
Mike Spence2240300000101
Tony Maggs22110000000101

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2024 liput:
Miami GP
E. Romagna GP
Monaco GP
Kanadan GP
Espanjan GP
Itävallan GP
British GP
Unkarilainen GP
Belgian GP
Hollantilainen GP
Singapore GP
Meksikon GP
Brasilian GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »

Tänä päivänä