Neville Lederle F1-tilastot ja tiedot

NimiNeville Lederle
MaaEtelä-Afrikka Etelä-Afrikka
SyntymäpaikkaTheunissen, Oranssi vapaavaltio
SyntymäaikaSyyskuu 25th 1938
KuolinpäivämääräToukokuu 17th 2019 - 80 vuotta vanha
Kausimerkinnät3
Ensimmäinen kilpailu1962 Etelä-Afrikan F1 GP
Viimeinen kilpailu1963 Etelä-Afrikan F1 GP
Paras karsinta0th - 1963 Etelä-Afrikan F1 GP
Paras tulos6th - 1962 Etelä-Afrikan F1 GP

Neville Lederle F1 -tilastot

Kilpailutiedot3
Race Starts2
Kilpailu voittaa0
Pole positiot0
Nopein kierros0
palkintosijaa0
Pisteet päättyy1 (33,3%)
Eläkkeelle siirtyminen2 (66,7%)
Kokonaispisteet1
Lapset yhteensä78



Vuodenajat

 

Neville Lederlen loppuottelu

196219631965
19.60.53.

 

Neville Lederle F1: n vuodenaikojen yhteenveto

VuosiJoukkueMoottoriGP1st2.3.PalkoPoleLapsFLAvg PtsPoints
1963 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi100000000.000
1962 Yhdistynyt kuningaskunta Team Lotus Kliimaksi1000007801.001

Races

 

Neville Lederle F1 GP -kilpailuluokitukset

6.1-aika
WD1-aika
DNQ1-aika

 

Neville Lederle F1 GP-kilpailutulokset

VuosiRotuNoJoukkueMoottoriruudukkoPosEläkkeelläMon
319651965 Etelä-Afrikan F1 GP23Team LotusKliimaksi0DNQEi aikaa0
219631963 Etelä-Afrikan F1 GP17Team LotusKliimaksi0WDKuljettaja loukkaantui0
119621962 Etelä-Afrikan F1 GP20Team LotusKliimaksi1061

Vertailu

 

Neville Lederlen joukkuetoverien vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1962Team LotusErnie Pieterse6101000001010
Gary Hocking6181000001010
Innes Irlanti651200000101
Jim Clark6121000011001
Sam Tingle6211000001010
Syd van der Vyver6191000001010
Trevor Taylor6171000001001
1963Team LotusBrausch Niemann22140000000101
Ernie Pieterse22190000000101
Jim Clark2210901010101
Paddy Driver22210000000000
Trevor Taylor2280000000101
1965Team LotusBrausch Niemann22240000000000
Clive Puzey22260000000000
Dave Charlton22280000000000
Ernie Pieterse22250000000000
Jim Clark2210901010101
Mike Spence2240300000101
Tony Maggs22110000000101

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Saudi -Arabian GP
Australian GP
Azerbaidžanin GP
Monaco GP
Espanjan GP
Kanadan GP
Itävallan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Yhdysvaltain GP
Meksikon GP
Abu Dhabi GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »

F1-paidat

F1 Qoute paita

Tänä päivänä