Nanni Galli F1-tilastot ja tiedot

Nimi Nanni Galli
Maa Italia Italia
Syntymäpaikka Bologna
Syntymäaika Lokakuu 2nd 1940
Kuolinpäivämäärä Lokakuu 12th 2019 - 79 vuotta vanha
Kausimerkinnät 4
Auton numero 20
Ensimmäinen kilpailu 1971 British F1 GP
Viimeinen kilpailu 1973 Monaco F1 GP
Paras karsinta 15th - 1971 Itävallan F1 GP
Paras tulos 9th - 1973 Brasilian F1 GP

Nanni Galli F1 Tilastot

Grand Prix -ilmoittautumiset 17
Grand Prix alkaa 16
Kokonaispisteet 0.00
Keskim. Pisteet per GP 0.00
Grand Prix voitot 0
Pole positiot 0
Keskim. GP Grid 18.7
GP palkintokorokkeet 0
GP:n nopeimmat kierrokset 0
GP-pisteet Maali 0
Keskim. GP:n asema 12.0
GP eläkkeelle 10 (58,8%)
GP DNF:t 9 (52,9%)
GP-kierroksia yhteensä 499



Vuodenajat

 

Nanni Galli -mestaruuskilpailun tulokset

1970197119721973
38.29.26.25.

 

Nanni Galli F1: n vuodenaikojen yhteenveto

Vuosi Joukkue Moottori GP 1st 2. 3. Palko Pole Laps FL Avg Pts Points
1973 Yhdistynyt kuningaskunta Iso Marlboro kahlaamo 5 0 0 0 0 0 143 0 0.00 0
1972 Italia Ferrari
Italia Tecno
Ferrari
Tecno
5 0 0 0 0 0 151 0 0.00 0
1971 Yhdistynyt kuningaskunta maaliskuu
Yhdistynyt kuningaskunta maaliskuu
Alfa Romeo
kahlaamo
6 0 0 0 0 0 205 0 0.00 0

Races

 

Nanni Galli F1 GP -kilpailuluokitukset

9.1-aika
11.2 Times
12.2 Times
13.1-aika
16.1-aika
DNF9 Times
DNQ1-aika

 

Nanni Galli F1 GP-kilpailutulokset

Vuosi Rotu No Joukkue Moottori ruudukko Pos Eläkkeellä Mon
17 1973 1973 Monaco F1 GP 26 Iso Marlboro kahlaamo 21 DNF Halfshaft 0
16 1973 1973 Belgian F1 GP 26 Iso Marlboro kahlaamo 17 DNF Moottori 0
15 1973 1973 espanjalainen F1 GP 24 Iso Marlboro kahlaamo 20 11 0
14 1973 1973 Brasilian F1 GP 20 Iso Marlboro kahlaamo 18 9 0
13 1973 1973 Argentiinan F1 GP 36 Iso Marlboro kahlaamo 16 DNF Moottori 0
12 1972 1972 Italian F1 GP 11 Tecno Tecno 23 DNF Moottori 0
11 1972 1972 Itävallan F1 GP 15 Tecno Tecno 23 DNF Öljyn vuoto 0
10 1972 1972 British F1 GP 30 Tecno Tecno 18 DNF Pyöritetty 0
9 1972 1972 Ranskan F1 GP 30 Ferrari Ferrari 19 13 0
8 1972 1972 Belgian F1 GP 22 Tecno Tecno 24 DNF Onnettomuus 0
7 1971 1971 USA F1 GP 26 maaliskuu kahlaamo 23 DNF Pyörä 0
6 1971 1971 Kanadan F1 GP 18 maaliskuu kahlaamo 20 16 0
5 1971 1971 Italian F1 GP 22 maaliskuu kahlaamo 19 DNF Sähkö- 0
4 1971 1971 Itävallan F1 GP 19 maaliskuu Alfa Romeo 15 12 0
3 1971 1971 Saksan F1 GP 17 maaliskuu Alfa Romeo 21 12 0
2 1971 1971 British F1 GP 20 maaliskuu kahlaamo 21 11 0
1 1970 1970 Italian F1 GP 36 McLaren Alfa Romeo 0 DNQ Ei aikaa 0

Vertailu

 

Nanni Galli-joukkuetoverien vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1970McLarenAndrea de Adamich2680000000101
Denny Hulme2640300000101
Jo Bonnier26240000000000
Peter Gethin2690000000101
1971maaliskuuAndrea de Adamich11110000002231
Henri Pescarolo1140400001405
Jean-Pierre Jarier19120000000110
Mike Beuttler11130000004132
Niki Lauda12170000001010
Ronnie Peterson11202400000606
Ohita Barber16180000001120
1972FerrariJacky Ickx13110000000101
TecnoDerek Bell24270000001010
1973Iso MarlboroHowden Ganley970000001432

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2024 liput:
Bahrain GP
Saudi -Arabian GP
Australian GP
Japanilainen GP
Miami GP
E. Romagna GP
Monaco GP
Kanadan GP
Espanjan GP
Itävallan GP
British GP
Unkarilainen GP
Belgian GP
Hollantilainen GP
Singapore GP
Meksikon GP
Brasilian GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »

Tänä päivänä