Juan Manuel Bordeu F1-tilastot ja tiedot

Nimi Juan Manuel Bordeu
Maa Argentina Argentina
Syntymäpaikka Buenos Aires
Syntymäaika Jan 28th 1934
Kuolinpäivämäärä 24th marraskuu 1990 - 56 vuotta vanha
Kausimerkinnät 1 (alokas)
Auton numero -1

Juan Manuel Bordeu F1 Tilastot

Grand Prix -ilmoittautumiset 1
Grand Prix alkaa 0
Kokonaispisteet 0.00
Keskim. Pisteet per GP 0.00
Grand Prix voitot 0
Pole positiot 0
Keskim. GP Grid 0.0
GP palkintokorokkeet 0
GP:n nopeimmat kierrokset 0
GP-pisteet Maali 0
Keskim. GP:n asema
GP eläkkeelle 1 (100,0%)
GP DNF:t 0
GP-kierroksia yhteensä 0



Vuodenajat

 

Juan Manuel Bordeun finaalitulokset

1961
25.

 

Juan Manuel Bordeu F1-kausien yhteenveto

Vuosi Joukkue Moottori GP 1st 2. 3. Palko Pole Laps FL Avg Pts Points

Races

 

Juan Manuel Bordeu F1 GP-kisaluokitukset

DNS1-aika

 

Juan Manuel Bordeu F1 GP-kilpailutulokset

Vuosi Rotu No Joukkue Moottori ruudukko Pos Eläkkeellä Mon
1 1961 1961 Ranskan F1 GP -1 Team Lotus Kliimaksi 0 DNS Vain harjoittelu - UDT Laystall T-auto 0

Vertailu

 

Juan Manuel Bordeun joukkuetoverin vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1961Team LotusHenry Taylor28100000000101
Ian Burgess28140000000101
Innes Irlanti2840300000101
Jim Clark2830400000101
Lucien Bianchi28190000000101
Michael May28110000000101
Stirling Moss28160000000101
Willy Mairesse28170000000101
Wolfgang Seidel28270000000000

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2024 liput:
Miami GP
E. Romagna GP
Monaco GP
Kanadan GP
Espanjan GP
Itävallan GP
British GP
Unkarilainen GP
Belgian GP
Hollantilainen GP
Singapore GP
Meksikon GP
Brasilian GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »