Juan Manuel Bordeu F1-tilastot ja tiedot

NimiJuan Manuel Bordeu
MaaArgentina Argentina
SyntymäpaikkaBuenos Aires
SyntymäaikaJan 28th 1934
Kuolinpäivämäärä24th marraskuu 1990 - 56 vuotta vanha
Kausimerkinnät1 (alokas)

Juan Manuel Bordeu F1 Tilastot

Kilpailutiedot1
Race Starts0
Kilpailu voittaa0
Pole positiot0
Nopein kierros0
palkintosijaa0
Pisteet päättyy0
Eläkkeelle siirtyminen1 (100,0%)
Kokonaispisteet0
Lapset yhteensä0



Vuodenajat

 

Juan Manuel Bordeun finaalitulokset

1961
46.

 

Juan Manuel Bordeu F1-kausien yhteenveto

VuosiJoukkueMoottoriGP1st2.3.PalkoPoleLapsFLAvg PtsPoints

Races

 

Juan Manuel Bordeu F1 GP-kisaluokitukset

DNS1-aika

 

Juan Manuel Bordeu F1 GP-kilpailutulokset

VuosiRotuNoJoukkueMoottoriruudukkoPosEläkkeelläMon
119611961 Ranskan F1 GP-1Team LotusKliimaksi0DNSVain harjoittelu - UDT Laystall T-auto0

Vertailu

 

Juan Manuel Bordeun joukkuetoverin vertailu

VuosiJoukkueTeam MateParas PosPointsVoitotPolesPosMikä
1961Team LotusHenry Taylor28100000000101
Ian Burgess28140000000101
Innes Irlanti2840300000101
Jim Clark2830400000101
Lucien Bianchi28190000000101
Michael May28110000000101
Stirling Moss28160000000101
Willy Mairesse28170000000101
Wolfgang Seidel28270000000000

Kilpailuliput

Saatavilla olevat 2023 liput:
Bahrain GP
Saudi -Arabian GP
Australian GP
Azerbaidžanin GP
Monaco GP
Espanjan GP
Kanadan GP
Itävallan GP
British GP
Belgian GP
Unkarin GP
Yhdysvaltain GP
Meksikon GP
Abu Dhabi GP

Tutustu ja tilaa meiltä F1-lippujen myymälä »

F1-paidat

F1 Qoute paita

Tänä päivänä